şükela:  tümü | bugün
  • 331. kd

- aranızda endüstri mühendisi olan var mı?
    + emredin komutanım
    - ne iş yapıyonuz lan siz, bi anlat bana
    + eee...

tanım: askerlikteki dönüm noktasıdır. zirveye çıkabilirsiniz ya da büyük bir çöküş yaşayabilirsiniz.
  • alay seçimlerinde karşımda duran kıdemli başçavuşla aramızda geçen diyalog:

-nerden mezunsun ?
    +odtü komutanım
    -ingilizce biliyor musun
    +hayır komutanım
    -okulu nasıl bitirdin amk
    +ihtiyacım kadarını ezberleyerek komutanım
    -geç ya geç tamam
  • berberim diyenin siki tuttuğu sorudur.

giderken büyükler çocuklarına; "olum biri bu soruyu sorarsa sen çok öne çıkma, ne ileri ne geri annadın? arada kal" uyarısı verdikleri sorudur ayrıca.

edit:ekleme
  • -aranızda bilgisayar kullanmayı bilen var mı?
    +(eller havada)
    -çavuş! al bunları karargaha götür, monitörleri depoya taşısınlar.
  • kesinlikle cevap verilmemesi gereken sorudur.askerde yapılan hiç bir şey güzel değildir o yüzden en güzeli hiç bir şey yapmamaktır.
  • ekseriyetle başa dert açar.

usta birliği dağıtımında karakola kısa dönem olarak iki kişi gitmiştik.
    diğer arkadaş komutanlara yalakalık diye her şeye atlıyordu, her şeyde biliyorum diye öne çıkıyordu. tabi komutanlar bu arkadaşı sevdiler ve santraldeki kısa dönem asker terhis olunca direk bunu diktiler oraya.
    o akşama kadar oradan oraya koşarken ben gündüz uyuyup gece de tv başında uyuyordum.

siz siz olun hiçbir şeye gomutanım ben biliyom diyerek atlamayın, vatanı siz kurtarmayacaksınız.
  • bedelli tayfasıyım ama abim anlatmıştı, teknik işlerden anlayan var mı demişler. bilgisayar mühendis bir arkadaş mesleğini belirtmiş, kasap yamağı yapmışlar.
    21 günü merakla bekliyorum.
  • 1 kasım tarihinde birliğe katılacak şahsıma da büyük ihtimalle sorulacak soru. bir bilgisayar sektörü çalışanı olarak buradaki yorumları gördükten sonra öne çıksam mı çıkmasam mı çok kararsız kaldım açıkçası
  • acemiliğin son haftasına kadar dişimi sıkıp cevap vermediğim sorudur. son hafta eğitim alanında yığılmış kalmışken bir anlık sıkıntıdan "var" deyip öne çıktım. tabi önceki günler bütün fazlalıklar yitip gittiğinden benden başkası kalmamıştı. derken, muhteşem bir final ve sonunda askerde "müzeci" olmuştum. evet lan müzeci. tugayın ortasındaki müzenin tek görevlisiydim. kraldım lan kral, tek kelimeyle koca askeriyenin kralıydım. düşünün ki müzenin tuvaletine tugay komutanı ve benden başkasının girmesi bile yasaktı. tugay komutanını da zaten neredeyse hiç görmedim. gördüğümde de resim muhabbeti yaptık. çoğunlukla müzede yatardım. gençliğimin en güzel, en ilginç zamanlarından biriydi. ciddi ciddi, hayatımın en entellektüel ve özgür günlerini askerde yaşamak nasip oldu.

bu demek değil ki askerde yan gelip yattım. ama askerde en iyi yapabileceğim işi yaptım, hem de sonuna kadar.
    mustafa kemal'in bir askeri ve bir türk olarak ülkemi de, askerliği de kutsal görüyorum.

güç, adalet, iyilik ve zafer türk askeriyle olsun.
  • yer şırnak 23. tümen toplama merkezi.

-aranızda dj var mı?

ses çıkmaz.

-radyo şırnakta ( veya cudi gabar neyse) çalışacak.

3 5 sazan el kaldırır.

-tamam bunlar sabaha kadar patates soyacaklar götürün.

yaklaşık 200 kişi gülmekten yarılır.

-bunlara da 2 saat komando dansı ve çök kalk yaptırın.