şükela:  tümü | bugün
 • 369kd balıkesir bakım okulu

  -aranızda lojistik okuyan var mi?
  -ben varım komutanım.
  -tamam. al bakayım şu çantayı taşı.
 • “motor kullanmayı bile var mı?” bu soru en klişesidir.
  motorlu ot biçme makinesi verirler, araziye salarlar. tüm gün ot biçersin. ot biçmekten keyif alanlar o soruya atlayabilirler. şimdiden kolay gelsin.
 • acemi birliğinin ilk haftası gelip bilgisayar kullanmayı bilen var mı bir yazı yazılacak dediler ve sazan ben atladım.. gittiğimde ne göreyim q klavye bilen ben f klavye ile baş başa kaldım.. 5,6 saatte bitecek olan yazı tam 2 günümü aldı üstelik uyumadan..
 • uzman çavuş gelir
  +aranızda şöför var mı
  "ohh sürünmekten egitimden kurtulacam umuduyla atlayan körpe gençler
  +tamam gelin bakalim siz benle
  sonuç oto fırçasiyla egitimlerden sonra araba yikamak
 • ehliyetim olmasına rağmen ehliyetimi götürmeyip, sorulduğunda ehliyetim yok demiştim. gelen yeni askerleri sınıflandıran üsteğmen ehliyetin olsaydı makam şöförü yapardım seni demişti. tipim düzgün olduğundan inzibat çavuşu yaptılar. iyiki de götürmedim en kral askerliği yaptım
 • angarya iş ilanı gibidir siz hep arazi olun...
 • yaklaşık 300 kısa dönem olarak aynı yerdeydik, tabi başta mesleklerimizi söylemiştik kayıtlarda vardı, acemilik devam ederken bi tane uzman çavuş elinde bi listeyle geldi, sen bilgisayar mühendisiymişsin taburda yazıcı olmak istermisin dedi, bende olur dedim.
  neyse efenim acemilik bittikten sonra beni s4 yazıcısı olarak tabura gönderdiler, bir tane kıdemli başçavuşun odasına girdim, geleceğimden haberi vardı, bölükten söylemişler.

  başçavuş bana, sen bilgisayar mühendisimisin dedi, evet komutanım dedim, içerde de bi tane uzman çavuş oturuyodu, bana, bilgisayardan anlıyomusun diye sordu. o an dedim ben nereye düştüm.
 • astegmen okuluna yeni gelmişiz şerefsiz bir üsteğmen (rahat rahat yazıyorum çünkü fetö den müebbet hapis yedi) koca koca üniversite mezunu bizlere ilkokul çocuğu muamelesi yapıp resmen tasak geçiyordu yeri geldiğinde terör estirip anamizdan emdigimiz sütü burnumuzdan getiriyordu. bir gün 2 astegmen bölügünü birden içtimaya çağırdı. dizildik ip gibi esas duruşta. aranızda access bilen var mı? diye sordu. kimseden ses yok. tekrar sordu bilen varsa bundan sonra çok rahat edecek diye ekleyerek. millet benim bilgisayarci olduğumu bildiği için yan yan bana bakıyor bu arada. bizim üsteğmen sert bir şekilde aranızda bunu bilenler olduğunu biliyorum. ya şimdi efendi gibi çıkın ya da ben sizi bulurum diye tehdidi savurdu. sonra salağın biri atladı ben biliyorum az biraz diye. tam olarak ne iş verdi bilmiyorum ama o arkadaş gece gündüz eğitim odasında bilgisayarın başından kalkamadı.
 • yedek subay sınavı için gittiğimiz yerde helikopter kullanmayı bilen var mı diye sormuşlardı . herkes şaşkınlıkla birbirine bakmıştı . soruyu soran elemanın suratında da “ ulan bunların içinde de yok kullanmayı bilen amk “ diye bir bakış vardı ki halen de aklımdadır.
 • 368 donanma kom. güvenlik taburu

  -aranızda öğretmen var mı?
  - formasyonum var komutanım.
  -hangi bölüm?
  -gastronomi ve mutfak sanatları komutanım.
  - tamam sen becerikli adamsın, ütüden anlarsın.
hesabın var mı? giriş yap