şükela:  tümü | bugün
  • x bilen var mı sorusu da sorulur ama en çok rastlanan versiyonu aranızdan gönüllü birkaç arkadaş lazım der ama yapılacak işi söylemez. bilin ki sikiş var. o yüzden çoğunluk atlamaz ve komutan seçer ve seçtiği sizseniz şansımı sikeyim diye içinizden küfür edersiniz. yalnız burada şöyle bir riziko vardır bölük olarak çok daha kazık bir işe gidebilirsiniz. o yüzden bazı arkadaşlar bu riski alıp gönüllü olarak çıkarlar ki olur da basit bir işe denk gelirim de bugünlük yırtarım diye düşünürler ve bu taktik bazı zamanlar işe de yarar. çünkü bölük çok daha sikişi bol bir işe gönderilir ve iyiki gitmişim dedirtir.
  • komutan: fırıncı var mı?
    (kimseden ses çıkmaz)
    komutan: kimya okumuş biri var mı?
    (2 kişi öne çıkar)
    komutan: siz hamurun ölçüsünü falan iyi ayarlarsınız, geçin fırına
  • hay o sorunun :) basima ne geldiyse bu sorudan geldi
  • bence denemelisiniz . ben pişman olmadım . yazı işlerinden anlayan var mı diye sorduktan sonra silahlığa geçip silah zimmeti yaptım 4 gün , 5. gün koğuşa alındım ve eğitim nöbet ictima hiçbir şey yapmadım koğuşta ingilizce çalıştım ve son yökdilden 80 aldım :)) allah işinizi rast getirsin .
  • bu sorulara sazan gibi atlamak tehlikelidir. nadiren sizi rahat ettirecek bir görev çıkar. çoğunlukla saçma sapan bir görev sizi beklemektedir.

-aranızda dalgıç var mı?
    üç beş kişi el kaldırır. aralarında en kıdemli ,bröveli aşmış arkadaşa bölük akvaryumunun temizliği ve balıkların bakımı kitlenir.
  • askerlikte "bilmiyorum" kelimesi hayat kurtarır.
  • +mesleğin ne asker?
    -koğuşçuyum komutanım.

gerisi faruk eczanesi.
  • -aranızda dalgıç var mı?
    iki kişi çıkar
    - hanginiz profesyonel?
    biri aradan sıyrılır.
    komutan : şu kazanı temizle gel .
  • kütahya hava komutanlığı,
    er dağılım merkezi,
    komutan soruyor o var mı? bu var mı?
    'laaa olum içinizde futbolcu var mı? 8-10 kişi el kaldırdı. komutan soruyor hangi takım? minimun 5 kişi altay dedi. komutan durdu birbirinizi tanıyormusunuz? gevşekler birbirine bakıp hayır dedi.
    allahına kurban büyük altay..
  • 300 kısa dönem askere pide yapmayı bilen var mı diye sormuşlardı birkaç gün sonra da bütün alay pide yemişti.