• şu sahne de aşkı saf ve yürekten anlattır muazzamdır
    http://youtu.be/k_-jue_5xs0
  • yazıldı mı bilmiyorum ama
    (bkz: leyla ile mecnun)
    " sesini unutmak nedir bilir misin? "
  • "the truth is... ı gave my heart away a long time ago, my whole heart... and ı never really got it back."

"gerçek şu ki...ben kalbimi uzun zaman önce başkasına verdim, hem de hepsini...ve asla geri almadım."

(bkz: sweet home alabama)
  • savcı esra: dünyanın ekseni kaydı behzat, 12 santim yerinden oynadı! sen bana bir santim bile yaklaşmadın.
    saplantılısın!

behzat ç. : heea bak ne güzel söyledin, saplantılıyım ben. benden bi b...k olmaz!
    biz senle hep kavga ederiz, mutsuz oluruz biz senle.

savcı esra: mutsuz olalım, ne var? biz de mutsuz oluruz. ben seninle mutsuzluğa da varım.
  • yazılmamış hayret;

"after all this time?"
    "always"
  • -la olum bir kız seni sevmiyorsa seviyorum demez. bazen sevdiği halde sevmiyorum dediği olmuştur ama şimdi s.ktir et onu.

tabi ki behzat ç. abimiz.
  • (bkz: bana masal anlatma)

--- spoiler ---

öyle bi kız ki, çocukluğumum bayram sabahları gibi. insan gözlerine bakarak nasıl söyler sevdiğini?
    --- spoiler ---
  • "şimdi o gidiyor ya. ikiden bir çıkınca ne kalır bir kalır değil mi? öyle değilmiş işte, yarım kalıyormuşsun."

(bkz: leyla ile mecnun)
  • kapının önünde durup düşündüm. dedim bekir, bu kapı ahiret kapısı, burası sırat köprüsü. bu sefer de geçersen bir daha geri dönemezsin, iyi düşün dedim. düşündüm, düşündüm. ama olmadı. dönemedim. sonra bak oğlum dedim kendi kendime. yolu yok çekeceksin, isyan etmenin faydası yok. kaderin böyle. yol belli, eğ başını, usul usul yürü şimdi.

(bkz: kader)

(bkz: zeki demirkubuz)
  • duru: ben sana teşekkür etmek istiyorum; hissettiğin güzel hisler için...
    ömer: bir teşekküre hayırın anlamı değişmez, eğer bu teşekkür teselli için ise buna hiç gerek yok; ben seni iskambil destesinde bulmadım ki kaybedince şansıma küseyim.

yeditepe istanbul
hesabın var mı? giriş yap