• -ben senin gözlerine bakamıyorum ki konuşayım.
    -neden
    -şimdi sen güzelsin ya hani ben de güzel olsam güzel güzele...... daha ...
    ..geniş bakar hani
  • -kızken kaçtın geldin bana, mantonun pembesi soldu hala da aynı ayakkabılar. alamadım ki sana her şeyin iyisinden.
    + ayakkabılar eskir be ali'm, her şey eskir.
    sen hâlâ sevdiğim adamsın, sen eskime.
    (bkz: uzun hikaye)
  • -nedir bu?
    -içinde yaramın kabuğu var
    -yaranın kabuğu mu?
    -senlen ilk buluştuğumuz gün düşmüştüm hani kanamıştı, sonra yara kurudu ben de kabuğunu sakladım. ikimizin yarasıdır diye...

esasen çok saçmadır değil mi? ama düşündüm ki fotoğraf vermekten iyidir, fotoğrafa bakar bakar alışırsın ama yara öyle değildir, etimden bir parçadır, ne zaman baksan acırsın..
    ne o, taş kalpli asiye ağlıyor mu?
    -yoo niye ağlayayım ki, hem bence de çok saçma bir şey, insan sevdiğine yarasını verir mi?...

vizontele’nin en güzel repliğidir bana göre
  • " dünyadaki herkesin parmak izinin farklı olması, kimsenin sana benim gibi dokunamayacağının kanıtıdır! "
    - poyraz karayel -
  • ben aşktan daima kaçtım. hiç sevmedim. belki bir eksiğim oldu. fakat rahatım. aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir. şu veya bu şekilde... fakat daima ödersiniz... hiçbir şey olmasa, bir insanın hayatına lüzumundan fazla girersiniz ki bundan daha korkunç bir şey olamaz...

(bkz: saatleri ayarlama enstitüsü)

edit: replik değil ama idare edin. canım çok yazmak istedi.
  • 1966 yılında çekilen sadri alışık ve ayla algan'ın başrollerinde olduğu ah güzel istanbul adlı filmin son sahnesinde geçmiştir.

--- spoiler ---
    vapurda gidiyorlardır. önce siyah beyaz tarif edilemez istanbul manzarası ardından sadri alışık ve ayla algan gelir ekrana. manzaraya baktıktan sonra başını sadri alışık'ın omzuna yaslar ve aralarında şu konuşma geçer.

ayşe: benim için bir tek sen varsın haşmet.
    haşmet: benim için de sen.
    ayşe : ne yapacağız şimdi bundan sonra?
    haşmet: bilmem.ama, yaşıyoruz, iki kişiyiz, birbirimizi seviyoruz. korkma, dünyada her zaman inanılacak sağlam şeyler bulunur.

--- spoiler ---
  • mutsuz olalım ne var?bizde mutsuz oluruz , ben seninle mutsuzluğa da varım
  • "shall i compare thee to a summer's day? thou art more lovely and more temperate."

seni bir yaz günü ile kıyaslarsam, sen daha güzel ve sıcaksın...
  • "başa dönebilseydim onu tekrar bulabilirdim."

(bkz: the great gatsby)
  • "şu anda ölebilirim, clem. çok mutluyum. daha önce hiç böyle hissetmedim. şu anda tam olmak istediğim yerdeyim.."
    (bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
hesabın var mı? giriş yap