şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yapılmışı var. ve hatta bu da var... bunun gibi binlercesi de var.

neyse ki götünüze tekmeyi koyduğu gibi siktirip giden kadınlar o kadar çok ki, her acı çeken adam aşk şarkısı yazınca, insanoğlunun aslında aşkın değerini özlemleri ve çaresizlikleri üzerinden fark ettiğini de anlıyoruz.

boşuna kadın düşmanı olmadık matmazeller. bu şarkılar çaresizlik içinde sevdiği kadını özleyen adamlara yazılmıyor.
  • aşık olduğun hisleri ona duyduğun hasreti güzel bir şekilde dile getirmektir. geriye kalan şeyler teferruattır.
  • ben aşkı şöyle tarif ediyorum ilan edildiğinde:
    her şeyim oldun. gecem oldun, başımı koyduğum yastık, sabah kalkınca penceremden odamın içine giren güneş oldun. çayıma attığım şeker oldun. artık nereye baksam hep sen varsın, hep seni özlüyor ve sadece seni duyuyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. seni seviyorum hem öyle küçük harflerle değil kocaman harflerle bağıra bağıra seni seviyorum.
  • çok çok tatlı başlar öyle ki şekerpare tatlısı gibidir. sonra çok acı biter carolina reaper gibi.
  • eğri bacakliyi, doğri görme sanatidur demiş temel reis.
  • özdemir asaf'ın şiirini okumaktır:
    sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,
    kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.
    bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır bir güldürür;
    sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.
  • konuşmak. bakışlar, gülüşler, ses titremeleri hepsi güzel de konuşmayınca eksik kalıyor insan. kulaklarıyla duymak istiyor.

duygunu insanın bulduğu en güzel biçimlerden birisi olan söze dökmek.
  • bakarak gözleriniz ile dolma,zeytinyağlı,dölar gibi şeyler göstermek. reddilemez bir gerçektir yemek ve para yok aşk yok. temel ihtiyaçlar önemli.
    birde ters mantık düşünürsek: aşkı harcamanın seksen yolu
  • dogru kelimeleri secmek.
  • halbuki aşk, başka ne olsundu hayatın mazereti