şükela:  tümü | bugün
  • tnk'nin yeni güzel bir şarkısı

bu da benim cover'ım :)
  • siz müzikle içli dışlı olanlar nasıl der, catchybir şarkı olmuş. aferin. bir de iyi pazarlama yapmışlar 80 yol deyince bekledim oha oturmuş 80 tane sebep mi bulmuşlar diye, bulmamışlar, bulmuşlarsa da söylememişler, güldürürken düşündüren şarkı olmuş.
  • ilk kez modern sabahlar aracılığıyla dinlediğim güzel şarkı...
  • başarılı bir tnk çalışması. 80'e kadar saymalarını bekledim ben de şaka maka. sondört'ten tanıdığımız erman erdoğan var davulda. güzeller.
  • gerektiği ilgiyi görmemiş bir tnk parçasıdır, iyidir, hoştur.

aah bu şehrin her köşesinde bir ayrılık var,
    ağaçlara asılmış dilekler gibi aşklar,

ne gel, ne git, ne gerçek, ne mit,
    ne var, ne yok, onda varsa bende yok,
    bir yakınlaş, bir uzaklaş, kovala sonra da kaç
    gitgide aptallaş, ne saçma bir savaş
    aşkı harcamanın 80 yolu!

biiir ölümüne sevenler
    durmadan denerler
    inatla kaybederler

ikiii yapış yapış sevenler
    mesafeler girince
    nedense vazgeçerler

üüüüç plantonik sevenler
    hüzünlü şarkılar sever
    hayatta kaybederler

dööört sevmeden sevenler
    seviyormuş gibiler
    daha çok küçükler
    aşkı harcamanın seksen yolu!
  • saçma sapan bir şarkıdır. hepi topu 4 tanesini anlatmaktadır, hece uysun diye seksen demişler. altmış de ne fark edecek? yirmi de ne fark edecek. yiyemeyeceğin şeyin altına yatmayacaksın arkadaş.
  • gayet eglenceli bir sarki. sevdim.
  • kalan 76 tanesi 2. partta açıklanacak olan güzide eser. severek dinliyoruz.
  • 2 tanesi beni anlatıyor bu şarkıda. * geriye kalanlardan da anlatan vardır tabi. *

şu sıralar sürekli dinlemek istiyorum. *
  • spotify'da gezerken bir grubun benzer gruplarında tnk'yi görüp "sahi ya, bi ara bi tnk vardı fena da degillerdi, nerede bu adamlar şimdi?" diyerek baktığımda rastladığım güzel, eğlenceli şarkı.

şarkı 2016 yılında çıkmış ama ilk kez duyuyorum. bu benim için üzücü oldu. o kadar da takip etmeye çalışırım türk müziğini halbuki. bir de yani neden cafelerde falan böyle şarkıları çalmıyorlar da aynı şarkıları yüz kere çalmaya bayılıyorlar. vallahi bu bizim insanımızı anlamak çok güç.

özet geçecek olursak; güzel olmuş fakat underrated kalmış şarkıdır. oldukça güzel tespitler de yapmışlar şarkıda.