şükela:  tümü | bugün
 • nazan öncel'in 7. albümü olan 7'n bitirdin'in ilk çıkış şarkısı. isimden bir nazan öncel şarkısı oldugu gayet anlaşılıyor, sözler de keza öyle lakin henüz calgılı sözlü duymak nasip olmadı. işte muz kabugu farkıyla herkesten once olay yaratan o sarkının sözleri:

  bot mu giyerdin kot mu giyerdin
  siyah kazaklarını mı çok severdin
  gecce mi gezerdin hazır mı yerdin unuttum
  pot mu kırardın kalp mi kırardın
  taş mı atardın kuş mu tutardın
  düşünceli miydin bananeci miydin unuttum
  yalandan kim ölmüş ki
  yolundan kim dönmüş ki
  elimden kim tutmuş ki bak aslında
  hiç iyi değilim ben
  ölsem bir kurtulsam ben
  kısmetsiz kediyim sanki
  aşkım baksana bana aşkım
  aşkım ağlarım ama aşkım
  yat kalk hep beni düşün yat kalk hep beni
  yat kalk hep beni düşün yat kalk hep beni
  aşkım baksana bana aşkım
  yat kalk hep beni düşün ooo nerde
  postal aldım giymedin
  göbek yaptım görmedin
  sordum cevap vermedin ya ya
  fransız kaldın bana
  yabancı olduk sonra
  bir ihtimal sevmedin ya ya
  aşkım baksana bana
  aşkım
  aşkım ağlarım ama
  aşkım
  yat kalk hep beni düşün yat kalk hep beni
  yat kalk hep beni düşün
  aşkım baksana bana
  aşkım
  yat kalk hep beni düşün ooo nerde
  dünyayı kurtaran adam nerde

  [nazan'cım sazsız sözsüz bu kadar cok "aşkım" demek sanki yeni yetme genc kız aşkı gibi geldi bana hea bitanem? tabi bir de dinleyelim, oyle yapalım son yorumu]
 • topu topu 26 saniyesini elimize gecirdigimiz bu sarkının yaklasık bir bucuk saattir muhabbeti dönmekte. öyle ihtiyacımızın oldugu bir şarkıymış da haberimiz yokmuş. arada "vudivudvidvudivbeybeee" diye bir takım sesler var, düzenlemesi filan da süper. böylelikle 5 yıldızı hakkıyla hak etmiş şarkıdır diyebilir miyiz? bittabi!
  ayrıca girişindeki zil sesinden ötürü 3 vakte kadar "cep telefonu melodisi için paskım yaz 9875e gonder cebine gelsin" reklamlarıyla cevremizin kusatılacagının kehanetinde bulunuyorum. 3 telefondan 2si paskım calıcak.
 • 'aşkım ağlarım ama aşkım
  yat kalk hep beni düşün yat kalk hep beni
  yat kalk hep beni düşün yat kalk hep beni
  aşkım baksana bana aşkım' sozleriyle ilgi manyagi kadinlarin hislerine tercuman olmustur bu seker mi seker basimizin taci sarki. * * *
 • pek hoş ve fazlasıyla tutacak bir şarkı...yalnız o aralarda arap aksanlı adamların eoeheoeheh vilyoeoeha diyişleri neden var bu şarkıda anlamış değilim ilk intiba olarak..hele bir bölümde iyice cıgrından çıkmakta bunlar
 • bu şarki için mi yoksa çekilecek klip için mi net hatirlamamkla birlikte hindistandan epeyce büyük meblaya gong getirttiğini duydum ablamizin .. sanirim gongun yaninda o çiğirtkani da bedava verdiler . o ne bet ses yaa ..
 • (bkz: bak bi)
 • sözlerini temmuz'da ilk bu haliyle duydugumuzda hayranlıga laf ettirmemek için agır konusmadıysak da [halbuki dost acı soylemeli] bi garibimize gitmemiş değildi. borekler acmaya, beyoglu'na, afrikaya gitmeye, yanık ömerlere alısmıstık ama bot, kot, fıransız kalmak filan bir anda bünyemize agır gelmişti. fekaaat nazan o kadar güzel tonlamış, söylemiş ki, keza iskender paydaş da düzenlemeleri o kadar yerli yerinde yapmış ki zil, vokal vs vs.. o arapcaya, ispanyolcaya benzeyen ne idugu belirsiz vokal bile pek tatlı geliyor. tercümesi "endelülülhehbebeh" gibi bişey. albümün kartlarında [kartonet değil, kart] bu şarkının illüstrasyonunda arkada kocaman bir che posteri var. alakasını henuz cozebilmiş değilim.
  sanıyorum bi süre sonra yeni, taze aşıkların "aşkıaaam baksanaa banaa, aşkıaam? ağlarım ama aşkıaam :( " cümlesini lüzümsuz sarfiyatından ötürü sarkı yasaklanacak.
 • ve (bkz: öpsene beni)
 • klibi de sonunda albümünün kartonetine eş bi havada cekilmiş olup; iş bu aşagıdaki linktedir:
  http://www.youtube.com/watch?v=kh5w064obbk

  [mavi asalak yaratıgın hastası oldum. nazan da "aşkım ağlarım ama :( " derken sempatikligin tavan noktasını bulmuş.]