şükela:  tümü | bugün
 • youtube'da makyaj ve kozmetik üzerine fikirlerini paylaşan, kendini geliştirmeyi, kadın kimliğiyle yeni ve güzel şeyleri sunmayı amaç edinen bir vlogger.

  takdir ettim.
 • çok kısa bir süre önce denk geldiğim, kısa bir sürede de bütün videolarını izlediğim youtube kişisi.
  biraz kelimeleri yuvarlayışından ve yutuşundan irite olmuştum ama tel kullanıyormuş, yapacak bir şey yok diyip hoş görüyorum.
  video perspektifi benim hoşuma gitti, mesela drugstore vs high end diye müthiş bir video paylaşmış ki hemen hemen her türk youtuberı izlemişimdir, böyle güzel bir paylaşım görmemiştim.
  benim dikkat ettiğim konulardan biri de kişinin hitap edişi, fikirlerini paylaşırken karşıısndakini nasıl yönlendirdiğidir, bu kadın bildiğiniz saygılı. umarım yeni olduğu için değildir, ağır ve oturaklı da.
  son olarak kitap önerileri videosuna da göz atın, çok güzel hobiye yönelik önerilerde bulunuyor demek istiyorum.

  özet: dolu içerikli paylaşım yapan taze youtuber.
 • öğrenci olan arkadaşlara akademik kariyerini anlattığı videosuyla ders çalışma tekniklerini anlattığı videosunu tavsiye ettiğim akıllı, ağır başlı vlogger.

  akademik kariyeri için

  bu da ders çalışma teknikleri
 • şimdiye kadar izlediğim en iyi youtuber. genc kadınların çok kolay manuple edilebileceği bir ortamda gerçekten ise yarar bilgiler veriyor. sen dili yerine ben dili kullanıyor. iletişimde çok çok başarılı ki zaten bu konuda galatasaraydan masterli. hızla büyüyecek bir kanala sahip. dolu dolu bir kız. güzel, entelektüel, akıllı, ağırbaşlı, çalışkan, başarılı, off bu kadarı da çok fazla yalnız olması da bir o kadar ilginç:( zengin kocaya kapağı atıp limitsiz kredi kartlariyla makyaj koleksiyonu videosu çeken tipler den hiç ama hiç değil çok çok asil.
 • sosyal medya bir derya deniz a dostlar. pedofili, sapık, tacizci var yok demeden küçücük çocuğunun binbir türlü halini paylaşıp fenomen olan anneler de var; markalardan üç kuruşluk ürün alacağım diye kırk takla atan da var; her türlü engele fitneye fesata rağmen insanlara yol göstermeye çalışan bilinçli kadınlar da var (bkz: feyza altun meriç) . bir de boku çıkan reklam ve youtube sektöründe aşkım irem gibi örnek insanlar var. her konuda olduğu gibi, makyaj ve moda konusunda da ayakları yere basan, mantıklı, donanımlı ve kültürlü insanları dinlemek, örnek almak isterim. ne yazık ki youtuber olmak için üniversiteyi bırakan insanlarla dolu bu mecra. (bkz: duygu özaslan) . onca ergenlik, görmemişlik arasında ilaç gibi geldi. kadın aldı diplomalarını eline; şunları şunları okudum 3 üniversite bitirdim dedi. yetmedi master yaptım dedi, millet 500.nude rujunu alırken bu kadın sanat kitabı önerdi. (bkz: sanatın tüm öyküsü) . evi tekin acar şubesi gibi olmasına rağmen, mütevazı tavrından ödün vermedi. illa bir youtuber izleyecekseniz, en kalitelisidir derim. vaktinizi çoluk çocukla kaybetmeyin efendim, işini kalite ile yapan aşkım varken sevgilim yok diye ağlayan vloggerlar için zamanımı boşa harcayamam.
  tanım: işi ne olursa olsun dört dörtlük yaptığı için övgüyü hak eden, youtubeda ağırlıklı olarak makyaj üzerine videoların bulunduğu bir kanalı olan kadındır.
 • 78 binlik youtube kanalına sahip, hak ettiğinden az değer gördüğünü düşündüğüm, dolu dolu içerikli videoları olan bir youtuber.

  marka işbirlikleriyle dolu,amacından sapmış,para kazanmanın ön plana alındığını deli gibi hissetiren onlarca güzellik/makyaj kanalının arasından sıyrıldığı aşikar.hem konuşma dili,hem bilgi birikimi,hem de tavsiyelerinin altının doluluğuyla gönlümde taht kurdu.

  izleyicinin isteklerini ön planda tutarak gerçekten de abuk sayabileceğiniz ne varsa deneyip siz de yapın/yapmayın paranıza yazık diyor ve bunların neredeyse hepsini kendi satın alıyor. önerdiği filmler kitaplar bile okuyan /izleyen herkese bir şeyler katabilecek nitelikte.

  umarım kanalı kısa zamanda daha da büyür ve çok daha fazla insana ulaşır.
 • benim de yeni farkettigim youtuber mutevazi donanımlı okul hayatı oldukca basarili, üzerinden asalet akıyor.cok kaliteli yetistirilmis.bayıldım
 • nigar dilmaç'la birlikte en beğendiğim yerli güzellik vloggerı. iyi eğitim ve asalet gerçekten kendini belli ediyor. her ay favoriler videosunu mutlaka izlerim, anlatım tarzı, bilgi birikimi ve ölçülü mütevazılığı hoşuma gidiyor, film tavsiyelerini de beğeniyorum. keşke 13-16 yaşındaki kızlar vlogger olarak adını vermek istemediğim, düzgün cümle kurmaktan aciz, eğitimsiz, reklam yapmaktan yalama olmuş, botoxu teşvik eden, mağara ağızlı ve basitlikten öleyazan başka bir tanesi yerine bu kızı izleseler. illa vlogger izlemek isteyen ergen kardeşiniz filan varsa aşkım irem aktulga izletiniz.
  edit: nigar dilmaç'ı unutmuştum, ekledim.
 • sanırım bu kızı komple begenme sebebim başak oluşu.. yine emekli sicil numarasıni buluncaya kadar stalkladim ve gördüm ki bu kız da başak.. ülkeyi hatta ve hatta dünyayı başaklar yönetse ne iyi olurdu..
 • (bkz: makyaj videosu)
  bu alanda yer alan diğer örneklerin tersine son derece zeki ve anlayışlı biridir. egolardan arınışı ağzı açık bırakacak eğitim seviyesinden olabilir. babasının prensesi,zeka geriliği yaşayan kızlarımıza nazaran başarılıdırda.
  bir gün tekrar görüşmek dileğiyle!