• sevgilisine pes oynama teklifinde bulunmaya çalışan geronimo tümcesi.
  • bir erkek için belki de dünyanın en kötü ismine sahip insan
  • askerde düşünün bir de..
    ''buraya gel aşkım!'' diyor komutan...
    yahu allah'ınızı severseniz başka isim mi bulamadınız?
  • varlığından yeni haberdar olduğum yaşam koçu.
    dünyanın sırrını bile verse, o isimle ciddiye alamam sanırım.

aşkım kapışmak.
    agshdjfkahsjkdflajskdlşfahsjdkflhasjdkflg
  • adını aylardır duyuyordum ama "sevmek sevmektir. sevmemek sevmemektir." tadında aptal sözlerle populerite yakalayan sosyal medya ünlüsü arda erel gibi zannettigim icin onyargiliydim. şimdi okan bayulgen'in programında görünce daha da kötüsü olduğunu gördüm.
    devamli birilerinin söyledikleri üzerinden yaptığı genelleme dolu psikolojik tespitler (!), ben bilirkisiyim havalari, kendini ispatlama çabası... of.
    nerden mezunmus diye bakayim dedim.

http://www.askimkapismak.com.tr/…ani-amp-yazar.html
    buyrunuz özgeçmişi. kendisi online egitim veren bir onlisans programindan mezun. ama hocası insan iliskilerinde mukemmel olduğunu söyleyince:') hangi ülkenin tanıdığı belli olmayan newport universitesinden psikoloji mezunu imiş. boylelikle davranis bilimleri uzmani olmuş.
    suanda hangi psikoloji akademisine para verirseniz alabilecegjiniz sertifikalarla da süslemis harika eğitim hayatını.

kimin destegiyle nasil buraya geldi merak ediyorum ve bu ülkede psikolojiye yıllarını vermiş akademisyenlere, yillarca sürünen araştırma gorevlilerine kahroldugumu belirtmek istiyorum.
  • medya sayesinde psikolog gibi pompalanan aslen psikolog veya psikoterapist olmayan, herhangi bir geçerli psikoloji bölümünden mezun olmamış kişi. sitesinde belirttiği aile danışmanlığını yapma gibi bir yetkinliği de türkiye cumhuriyeti yasalarına göre bulunmamaktadır. özgeçmişine bakıldığında, yönetmeliklerde belirlenen 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimi almadığı görülebilmektedir.

sağlık, psikoloji, psikoterapi şakaya gelmez.
  • psikolog yada psikiyatrist değil. teknik bilimler önlisans mezunu. lisans mezunu olduğu sözde üniversite, yök tarafından da tanınmayan, para karşılığı online diploma veren bir site. yani psikoloji uzmanı değil. akademik olarak psikoloji ya da psikiyatriyle ilgili olarak sahip olduğu bilgiler sokaktaki vatandaşın bilgilerinden daha fazla değil.
  • nlp denilen umut tacirliği tarikatının üyelerinden biriymiş kendisi. az evvel kanaltürk'te rastladım kendisine, uğur dündar ve mehmet ali birand'ın vücut dili ile ilgili değerlendirme yapıyordu. genel geçer ve doğruluk payı olan iki üç cümle duydum ağzından. reklam arası verdiler şimdi, bakalım izleyeceğiz daha ama bu tip adamların bu kadar prim yapmaları, insanların lapin gibi bu tip adam-kadın, akım, yönteme direk atlamaları insanın sinirini bozmuyor değil. 3 ay 5 ay neyse sertifika programı alıp ben davranış bilimciyim diye ortaya çıkan mantarlardan bir tanesi sadece. ismi... ismi ile ilgili birşey söylemeyeceğim bile.
  • newport muydu bunun üniversite diye gittiği yer?
    allahaşkına 11 değil 110 kitap yazsa ne olur, yazmasa ne? bu adamın iddia ettiği alanda kimseye katabileceği bir şey yok. şunları savunup durmayın başımıza. socialmom’dan farkı yok bu arkadaşın.

edit: adamın geçerli diploması yok ve ahkam kestiği alan akademik geçmiş gerektiriyor. vakıf üniversitelerini eleştirmek ayrı bir konu da, “sanki sizin okullarınızın diploması çok geçerli” nasıl bir savunmadır yahu? bu aşkım kapışmak’ın gereken niteliği taşımadığını kabul etmektir bir kere lan. ayrıca şu “aman siz kendinize bakın”cılık da beni benden alıyor; evet tüm diplomalarım gayet geçerli mesela benim. yanlış olana da yanlış demek herkese de düşer. bunu kabullenerek adamı ister takip edin ister etmeyin ama artık saçmalamayın lütfen.
hesabın var mı? giriş yap