şükela:  tümü | bugün
 • kadıköy'deki ev kiralarının anasının nikahına çıkmasına neden olan cümledir.

  it bağlasan durmayacak 1+1 evlerin kiraları 1200 tlye fırlamış durumda.

  hiç olayı vajinaya kamera sokma şeklinde karikatürize etmeye gerek yok. insanlar, bu paraları, bir yudum bireysellik ve özgürlük için ödüyorlar. bunu temin edebileceğimiz yerler o kadar kısıtlı ki, hep birlikte hücum ediyoruz ve bu kısıtlı yerlerdeki kiraları hak ettiği değerin çok üzerine çıkartıyoruz.

  geri kalan yerler ise cehennemin kör noktası.

  ama bu yeni olan bir şey değil.

  türk mimarlık tarihinde bence iki önemli olay var. şişli'deki apartman sevdası ve kurtuluş. kurtuluş gayrimüslimlerin yoktan var ettiği işçi mahallesi. şişli'deki apartman sevdası altında ise , bugün mahalle baskısı dediğimiz şeyi dört duvar arasında, evin içinde inşaa eden geniş aileden kaçış arzusu var.

  biz türkler sadece en pahalı benzini veya en pahalı interneti kullanmıyoruz. en pahalı özgürlüğe sahibiz. bir yudum özgürlük için ödediğimiz bedeller inanılmaz.

  dünya üzerinde bu kadar boktan şartlarda yaşayan, ama daha kötüsü bu boktan şartların sürmesi için bu kadar direnen bir başka millet daha var mıdır?

  (bkz: steindamm vs sternschanze/@vardevela)
 • mahalle baskısı diye bir gerçekliğe sahip olan ülkelerde haklı bir istektir...

  edit: başlık başıma kalmış, hatırladığım kadarıyla ilk entry kocasına böyle diyen bir kadından bahsediyordu fakat aşağılayarak...
 • gayet mantıklı bir istektir.
 • yılbaşında gülüp, kahkaha atıp evde eğlenen ablam ve teyzemi tehdit eden, kapı yumruklayan orospu çocuklarının yaşadığı ülkede gayet mantıklı cümledir.

  7 sülalesi malatyadan olsa ne farkeder. finlandıyadakinin beyni var da onların mı yok.
 • sahibi malatyalı olduğu için söylenmemesi gereken söz. bir malatyalı ancak kayısıdan bahsedebilir.
 • kim nasil soylemis, ne kadar sinifsal bir taminlama yapip terbiyesizlik etmis bilemem ama bira siselerini kapinin onundeki cope atamayacagin semtte oturmak istemezdim sanirim. bilemedim.
 • bu ülkede dindar kesimin şiddete aşırı meyilli olduğu bir gerçek.

  bu kadar göz önünde olan bir konuda kim nasıl itiraz edebilir anlamakta zorlanıyorum.

  kendilerine yöneltilen böyle bir eleştiriyi bile aşırı agresiflikle karşılayınca durum iyice komik oluyor. muhafazakar vatandaşlarımızın özeleştiri yapıp bir çözüm yolu bulması lazım.
 • başlığı açan, muhafazar olmayan semtleri nasıl hayal ediyorsa artık.

  belden aşağısı çıplak sokağa çıkılan yer neresi lan oğlum, bir de sanat uğruna vajinasına kamera sokan kadınlar kimler? bunca yıl sadece balkonda rahat içki içebilelim, gecenin 2'sinde eve geldiğimde abuk sabuk tacizlere uğramayayım, rahat askılı elbise giyeyim, karşı cinsten bir arkadaşımızı ağırlarken akrabalık belgesi sorulmasın, ramazanda oruç tutmamamızın hesabını konu komşuya vermeyelim gibi sıkıcı gerekçelerle oturuyorum mahallemde, te allahım.

  asıl eğlenceyi kaçırmışız desenize.
 • muhafazakar bir mahallede hiç oturmayanların dalga geçmesi muhtemel olan söz öbeği. mesela bu insanlar örtülü dedektörleri hiç tanımamışlardır. sürekli kapı önünde oturan tesbihli sakallı yaşlı takımını şikayet edince 'bu binada pavyon karısı oturuyordu, sayemizde taşındı' cevabını hiç almamışlardır. bu kimselerin babasına dair 'yaşlı sevgili' dedikodusu yayılmamıştır.
  kapıyı un, şeker isteme bahanesiyle çalıp evlerinin içine göz gezdiren komşuları olmamıştır. marketten eve girerken market poşetlerine ne almış diye x-ray gözlerle bakılmamıştır. araçlarını park ettikleri yerde doğanlara şahinlere hiç laf edilmezken lastikleri indirilmemiştir. temmuz sıcağında asansörde yalnız kaldıkları hanım abla 'kolların üşümüyor mu bacım' diye laf sokmamıştır. selam verdikleri tonton teyze evlerine ziyarete gelip onları ilkokul mezunu çöpçü torununa yakıştırıp daha iyisini bulamazsın imalarında bulunmamıştır.
  kısacası eşekten düşmemişlerdir ki bu insanlarla bir arada yaşamanın ne kadar zor olduğunu anlasınlar.

  ayrıca bu insanların çoğu çocuklarına nezaket dersi vermekte çok başarısız. ayılığı bir çeşit erdem zanneden çocuklarla dolu bir mahallede yaşıyorum. daha bu sabah asansörde tombiş bir ilkokul çocuğunun yumurta kokulu osuruğuna takriben 55 saniye katlandım.