şükela:  tümü | bugün
  • gözlemlenebilir gerçek. alkol gibi, uyuşturucu gibi somut olmasa da aklı izale eden bir etkisi olduğu yadsınamaz.

edit: alttaki entryde güzel tespitler yapılmış. ama sorun aşkın duyguları yöneten yegane etmen olan aklı ikinci plana atması. bunun sonucunda duygularınız kontrol edemez hale geliyorsunuz ve ipler tamamen aşkın eline geçiyor. bu durumda aşkı akıl üstü güdücü olarak tanımlayabiliriz. örnek, evli ve çocuklu, düzenli bir yaşamı olan bir insanın salt aşk uğruna yuvasını dağıtması ve genelde bir bilinmeze yol alması. bunun akılcı bir hareket olmadığı malum ama sıkça yaşanmakta.
  • engellenebilir gerçek. bilinçli bir şekilde duygularınızı yönetebildiğiniz sürece başınıza gelmeyecektir.
    ancak duygularınızı kontrol edebiliyorsanız, bilginiz dahilinde aşkınıza taviz verebilirsiniz. yani bazı şeylere izin verebilirsiniz ancak buna izin verdiğinizin bilincinde olun. ipler aşkın değil aklın elinde olsun.
  • herkeste asla mümkün değildir. bu genelde erkeklerde olur çünkü erkekler kesinlikle kadınlardan çok daha duygusal. kadın en amiyane tabirle üreme üzerine programlandığı için aşk meşk tamam da, nerde kalmıştık diye yola devam edecektir.

aşk büyük lüks ama aşk gibi akıl da herkese nasip olmuyor. aşksız olur, akılsız olmaz.
  • genelde erkeklerde olur evet. niye çünkü sevişecekler diye kendilerini aşık olduklarına inandırıyorlar. bakın bu bir dramdır.
  • engellenemez bir gerçek. askin olduğu yerde akıl duruyor.
  • paniği kapatın, yetiştim.

derlerki; "tutkularımıza karşı koyabiliyorsak, bu irademizin gücünden çok, o tutkularımızın zayıflığındandır."?

yani eğer ''aşk''ınıza karşı koyabiliyorsanız, aşık değilsinizdir. telaşa mahal yok.

hadi yine iyi gününüzdesiniz köftehorlar bu da bonusunuz olsun: ‘’aşk yüzsüzlüktür, ne olursa olsun aşık gidemez’’
  • beyinde yaptığı tahribatı boğma rakı yapmaz dediğim gerçek. bu bağlamda kadın erkek ayrımı yapmak yanlış. mutlu ve düzenli yuvasını yıkan erkekler olduğu gibi kadınlar yok mu? aşık olduğu şahsın vaatlerine kanıp tüm servetini yediren, çoluk çocuğunu terk eden, bekaretini teslim eden, evden kaçan, hayatını karartan kadınlar?
  • yepisyeni içinde bulunduğum için onaylayabileceğim olgu. kontrol için tecrübe gerekebiliyor. belki biraz da antidepresan. bu nane de doğadaki bir çok olgu gibi dalga dalga geliyor. yani aşık olduğun süre boyunca beynin tüm hareketlerini onaylasa yanmayacaksın. ama yok, o mesajı atıyorsun; ne kadar romantik bir denyo olduğunu az sonra farkediyorsun. bu da ne yapıyor? kendinden tiskinmene, onu demeyeydim eyiydilere, manitanın karşısında heybetini yitirmene yol açabiliyor. halbuki mekanizma ilişki bitince çalışmaya başlasaydı o karın ağrılarını çekmezdik. yani aklı domine etsin sıkıntı yok, güzelliği orada zaten ama git gelli olmasın istiyorum ben. yetkililer kimse duysun.

edit: aşk yalan oldu. meğerse yedek lastikmişim. halbuse aşk aklı domino etmese gencü severmişim. see you in another life bro