şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hande yener'in apayrı albümünden bir parça
  söz-müzik: mete özgencil
  düzenleme: erdem kınay

  hı hı
  fener alayı gibi şu mübarek
  aşk dünyamız duman altı
  yanan yanana ama pişen yok
  iki lafın arası aşk acısı

  yazın çıkan orman yangını gibi
  yazın yakmadığı çok belli
  kundaktan çıkan her çocuğu
  sen öğrettin aşk
  aşk ateşi

  aşkın ateşi yakarmış ateşi
  duydunuz mu aşkın ateşini
  hangi ateşte yanmayı dilerdin
  pişmeyene söyle ne denirdi?
  çiğ mi?
  hı hı

  halbuki bırak peşimizi uzanalım
  çimenler üstüne aşk açalım
  görelim günümüzü
  görelim ilerde
  ne olursak olalım
  biz olalım
 • "aşkın ateşi yakarmış ateşi duydunuz mu aşkın ateşini" derken hande yener'den bir kez daha nefret edildiği için, insanın hande yener'den daha fazla nefret edip sinir katsayılarını yükseltmemek için üçten fazla dinlenilmemelidir. psikolog tavsiyesidir.
 • apayrı albümünün genelini yansıtmamasına rağmen hande yener'in eski albümlerindeki tarza daha yakın olduğu için öne çıktığını düşündüğüm şarkı.oysaki kelepçe'yle hande yener'e sempati beslemeye başlamış ama albümünü dinlememiş insanları tekrar kendisinden nefret ettirebilecek bir şarkıdır.
 • güfte ve beste hakkında yorumsuz kalsak da tartışmasız muhteşem bir klibe sahip olan hande yener parçası. yönetmen ve dansçılar madonna'nın imiş. kullanılan kostümler tam bir karnaval, dekor zart zurt tam bir rüya.
 • her dinlediğimde sözlerini anlamaya çalışırken, boşa çabalamalar sonucu yorulduğum mete özgencil eseri. prozodi olsaydı parçada ama en azından bir satırı anlamlı olsaydı. arabada kaza yapmaya vesile olabilecek şarkılardan üzerine düşünürken. ama derinliğinden değil maalesef.

  çiğ mi? hı hı!
 • yazın çıkan orman yangını gibi
  yazın yakmadığı çok belli
  kısmı ile pop şarkıda sosyal mesaj olayına girilmiş şarkı.
 • hande yener bu şarkıda tam tamına 16 (yazıyla on altı) kez aşkın ateşi demektedir. evet, üşenmedim ve saydım... * * *
  (bkz: hafızada yer işgal eden gereksiz bilgiler)
 • son zamanlarda gördüğüm en güzel video klibe sahip şarkı. şarkıyla müthiş bir uyum içinde olmuş. sıradışı şarkıya sıradışı klip.
  başarılı...
 • zapping yaparken birdenbire karsima cikmis,sarkinin girisinden allah allah hande yener these boots are made for walking soyluyor diye dusundurmus sonrasinda alip basini baska yerlere gitmis; apartma olurda bu kadar olmaz diye dusundurmustur beni.sarkinin giris bolumu ve ileride ki nakarat bolumleri birebir jessica simpson versiyonu these boots.pesinden turkce bir kac melodi.

  kadinin onca para harcamasina,caba gostermesine karsilik kendisine yapilmis bir yamuk gibi geldi bana, simdi bir yamuk da ben yapmayim gidip bir tane albumunu alivereyim tez elden.