şükela:  tümü | bugün
 • metin hara nın ikinci kitabı.
  üç kitaptan oluşacak “aşkın istilası” serisi; dünyada yepyeni bir istila hareketi yaratacak. şu an elinde tuttuğun kitap, serinin 2. kitabı, senin ikinci adımın...
  “dem”

  aynı bedeni paylaşan iki kahramanın serüveni bu... biri karanlıktan korkan bir çocuk, diğeri hayalleri kalbinden sökülüp alınmış bir yetişkin. çocuk parklarına karanlık çöktüğünde, dünya çocuklarının yardım çığlığını duyarlar. gözlerini kapatıp, bir masal anlatmaya başlarlar.

  “dem” bir masal kitabı değil, bir masalın kitabı... yarının gerçeği olan... bu kitabın mürekkebi aynandır. sihri arayanlara bulacağı yeri işaret eder. sayfaları çevirdiğinde adım adım insanüstü yeteneklerine kavuşacak ve kahramanı inşa edeceksin. tek başına yapabileceğin uygulamalardan eşli çalışmalara, hücrelerini kodlamaktan hastalıkları şifalandırmaya, 3. göz aktivasyonlarından geleceği şekillendirmeye, bitkilerle/hayvanlarla iletişimden zihin okumaya uzanan teknikler senin uyanışın için tasarlandı...

  bu kitap senin yaşamına kavuştuğunda
  karanlığın gözlerinden çaldığı güneşi kalbinde doğuracaksın...
  göz kırpmasından kısa sonsuzluktan uzun bir “an”da
  dışarıdakiyle savaşarak değil kendinle barışarak bir destan yazacaksın...
  sakın hayallerinden vazgeçme!
  çünkü ancak hayalperest bir kalp bu dünyanın vahşetine başkaldıracak kadar cesur olabilir...

  aşk ve cesaret nadiren aynı göğüskafesinde bulunur.
  kimine yük gelir kalbi... haklıdır da. ama bütün “mana” o yükte saklıdır. aşkın hamalı olmak için çıkarsın “yol”una. her attığın adımda hissedersin ruhunda. kalbine bir müjde fısıldar rüzgar.
  ruhparçam “dem” zamanı geldi.
  yükümüz ağır, yolumuz uzun...
  ağlayan çocuklara anlatacak bir masalımız var...
  hazır mısın?
 • çocukluğa inmekten başlıyor kitap. içimizdeki çocuğa ulaşmamızı istiyor. bunun için hemen şimdi hiç ertelemeden çocukken zevk aldığımız bir şeyi yapmamızı öneriyor. mesela zillere basıp kaçmak, mesela balkondan aşağı insanların kafasına su dökmek. sonunu düşünmemeliymişiz kesinlikle.

  peki.

  metin hara'nın birinci kitabı olan aşkın istilası yol'da daha kişisel tavsiyeler varken bunda artık başkalarına "şifa dağıtma"ya yönelik tavsiyeler var. başkalarıyla enerji alışverişi falan.

  kitapta üçkağıtçı terapistlerden de bahsediyor. isim vermiyor tabii de, bu tiplerin özelliklerini anlatıyor sayfalarca.

  hayal kurmanın önemine dikkat çekiyor. bunu sevdim. bu olabilir.

  "ne ekersen onu biçersin" gibi bir durum var insanın hayatında. korktuğun şeyin başına gelmesi de bunun gibi. isteğine inanıp onu gerçekleştirecek eylemlere girişmek önemli. kötü şeyler hemen olurken iyi şeylerin hemen olmamasını da iyi şeylerin olacağına inanamamaya bağlıyor. mutsuzluğu, başarısızlığı kabullenmeye hazırız; ama mutluluğa, başarıya şüpheyle yaklaşıyoruz, inanamıyoruz. bunu kırmak lazım.

  *

  kişisel gelişim kitapları, atıyorum 500 sayfaysa 10 sayfası işe yarar, akla yatkın şeyler içeriyor, gerisi yani, olabilir, belki, oldu he he...
 • kişisel gelişimle çok ilgilendiğim bir dönem metin hara’yla tanışma seminerine katılma fırsatı bulmuştum o zamanlar daha serinin ilk kitabı çıkmamıştı. ben de herkes gibi düşüncelerinden söylediklerinden çok etkilenmiştim. kitabın çıktığını duyduğum ikinci gün hemen sipariş verdim. okuduğum diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı geldi bana başta biraz louise hay havası sezdim ama sonra kendine özgü değişik bir havası olması içtenliği beni çok etkiledi. uygulamaları yalayıp yuttum, anında her şeyin pozitif olup hayatımın tümden değişeceği düşüncesine kapılmadım çünkü metin hara devamlı olarak blokajları çözünce daha kötü şeylerin olabileceği bunların temizlenme sürecinin etkisi olduğundan bahsetmişti. benim hayatıma çok büyük bir katkısı oldu bu kitabın, haliyle iki senedir merakla serinin 2.kitabını bekliyordum. dem beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. yol’u iki günde bitiren ben dem’i bitirebilmek için 2 hafta süründüm. çok sıkıldım çok bunaldım. yol’dan farklı olarak genelde başkalarına şifa dağıtmaktan bahsediyor kitap. ve beni rahatsız eden bir başka nokta ise yazarın devamlı kendi hayatından örnekler vermesi kendini anlatması bakın ben başardım ben yaptım demesi. kendisi bundan rahatsız olabileceğimizi anladığı için bu kitabın kendi hayal ve hikayesi olduğunu o yüzden bunu yanlış anlamamamızı söylüyor ama beni yine de rahatsız etti. metin hara’ya çok büyük saygı duyuyor ve düşüncelerini uygulamalarını destekliyorum lakin yol’la karşılaştırdığım vakit dem beni hayal kırıklığına uğrattı.