şükela:  tümü | bugün
 • metin hara'ya ait son dönemin popüler kitabıdır.

  kitabı tam anlamıyla bir kişisel gelişim kitabı. kitabında henüz 50 sayfaya geldim. ben de çok sevmem kişisel gelişim kitaplarını, hele ki kitapevinde kapağını görünce içimden geçen "la yaşı kaç başı kaç kişisel gelişim kitabı yazmış" olmuştur. ancak biriken d&r puanlarımla "iyi madem alıyım bari" dedim.

  eve geldim bi 55 sayfa okudum.

  şunları şöyleyebilirim;

  daha kitabın başlarında olmama rağmen kumaşını belli etmiştir. olaylara tıp gözüyle baktığından ve kişisel gelişim kitaplarının ana mesajı olan "herşey içinizde" mantığını gerçekten kanıtlar derecesinde bir kitaptır.

  beyin dalgaları ile yazdıkları oldukça ilgimi çekti ve üşenmedim yatağımdan kalkıp bu entry girdim.

  umarım bu kalitede devam eder kitap.
 • "algılarına güvenme!
  gün boyunca ay vardı ve gece boyunca da güneş...
  ama sen onları görebildin mi?"

  aşkın istilası - yol
 • “hayat, zihninde yaşanan holografik bir evrenden ibarettir...”

  aşkın istilası - yol
 • "– metin çok mutsuzum ve artık ölmeyi diliyorum...
  – dileklerini boş yere harcama çünkü zaten öleceksin. sen bence aşkla yaşamayı dilemelisin..."

  aşkın istilası - yol
 • "bize bütün din kitaplarında varoluşun suretinde yaratıldığımız söylendiği halde bizler daha sonra kendi suretimizde; hınçlı, şekilci, her verdiğimiz kararı yargılayan, kıskanç ve tapınılmayı bekleyen bir varoluş yarattık."

  aşkın istilası - yol
 • "ben bile öğrettiğim egzersizlerde sana karşı esnek davranıp toleranslı olabilirken, sonsuz sevginin kaynağı olan varoluşun benim gösterdiğim kadar bile hoşgörü göstermeyeceğini düşünmek ve sadece ibadet ritüellerini yerine getirmediğin için seni cehennemde etlerin eriyene dek yakıp kavuracak zalimlikte olduğu fikrine katılmak seni “aşk”tan giderek uzaklaştırmakta ve aranıza korkuyla örülmüş duvarlar örmektedir."

  aşkın istilası - yol
 • kişisel gelişim kitaplarından uzak duran biri olarak, büyük hevesle (niyeyse) alıp,
  15 sayfadan sonra devam edemediğim kitap!

  ama edecegim deger mi degmez mi bilinmez, simdilik sırf merakımdan bitiricem kitabı!
  ilk fırsatta...

  (bkz: inşallah)
 • en sonunda aldığım kitap. merak mı yol bulma mı bilmiyorum ama aldım. bakalım ne çıkacak ama tek bildiğim mevlana'nın ''düşünceden ibaretsin, gül düşün gül olsun'' sözü ile şekillenmiş gibi, bakıcez.
 • --- spoiler ---

  “cehennemin başladığı yer: yani senin algın! lütfen: düşmekten korkup yürümeyi unutma. – cehennem nedir metin? – cehennem senin kafatasının içidir. – peki ya cennet nedir? – o da göğüskafesinin içidir.” alıntı şuradan: hara, metin. “aşkın istilası yol.” destek yayınları,
  --- spoiler ---
 • uzakdoğu felsefesiyle batı bilimini harmanlayan ilginç kitap.

  uzun zamandır anksiyete ve majör depresyonla yaşıyorum. daha doğrusu yaşayamıyorum, sürünüyorum. annem almam için bana ısrar ettiğinde bunun da tıpkı diğerleri gibi metafizik ve ütopik, umut tacirliği yapan "bestseller" olmaktan öteye gidemeyecek vasat bir kitap olduğunu düşünüp reddetmiştim. sonunda direncim kırıldı ve almaya karar verdim.

  iyi ki de almışım, uzun zamandır yaşadıklarımın tamamen beynimin normal şartlarda günde 15-30 dakika kullanması gereken beta dalgasını günün büyük kısmında kullanmasından kaynaklandığını öğrendim mesela. gerçekten de en ufak bir sözü, davranışı, olayı tehdit gibi algılıyorum ve bu da beni yoruyor. kalp atışlarımı ve nefes alma şeklimi bile değiştirmişti beta dalgası. daha da güzeli alfa dalgasına geçebilmek için basit ve etkili yöntemler tavsiye etmesi.

  şu an daha önce duyduğum ama çok da inanmadığım "çakralar" kısmındayım. körü körüne inanacak değilim yine ama en azından bilimsel bir temele oturtmuş. okudukça mantıklı geliyor. kesinlikle metafizik inançları tetiklemiyor.

  azılı bir ateist/materyalist bile olsanız bir şans verin. kesinlikle dinlerin ve kültürlerin üzerinde bir kitap. önyargılardan arındıran cinsten.
  özellikle ve özellikle anksiyete, panik atak gibi sorunlar yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

  şimdilik tek dileğim kitabın bu şekilde devam etmesi. şu an iyi gidiyor, umarım finalde bozmaz.