• olacak o kadar
  • haluk bilginer'in kucağına oturarak şamdan isimli dergiye seksi pozlar vermesi.
  • çocukluğum... bordo renkli 89 model bir mercedes. arabada bulunan tek kaset olan kara çiçeğim albümü. babamın uzun yollarda direksiyonda uyumamak için aynı kaseti defalarca dinleyip hiçbir şarkıyı ezbere bilmemesi. bir de 'ben senin uğruna candan geçeyim' sözünü 'ben senin uğruna camdan geçeyim' diye anlayarak cama merdiven dayayıp kız kaçırma sahnesi hayal etmem.
  • 1990 yili. o gece dedem ölmüş. kimsenin benimle ilgilenecek hali yok. komşunun 14 15 yaslarinda bir kizi var. biz bu gece seninle birlikte uyuyalim mi dedi beni aldi eve götürdü. aklimi dagitmak icin ugrasiyor. bak dedi bu kaset yeni cikti. gel birlikte dinleyelim. sabaha kadar askin nur yenginin sevgiliye albümünü dinleyerek uyudum. benim icin gelmis gecmis en guzel albumdur.
    askin nur yengi denince de aklima artik adini bile hatirlamadigim o ablanin sevkati gelir.
  • önce şişe sonra haluk bilginer.
  • üfübebüp
  • ben, bizzat kendim. baba evi şarkısını ben yazmışım da kendimi anlatıyormuşum gibi hissediyorum her dinleyişimde.

parlak bir inciydim önce derinlerde saklanırdım.
    baba evi kabuğumdu hayat çok uzak sanırdım.
    düşlerimle yandım sonra sevdalarımla kavruldum.
    düşlerimin peşi sıra kendimi yollara vurdum.

serserim benim'i ilk aşkıma yazmışım gibi.

karanlığın içinde yandı gözbebeklerim
    ilk önce gözlerini gördüm
    ılık rüzgarlar misali
    tenin değdi tenime
    belki bin defa yanıp yanıp söndü.

karalım son aşkıma yazdığım şarkı sanki.

kar gibi düştün üstüme
    güneş eritir sandım
    oysa ben aydan gece diye korkardım
    bana güneşim derdin yetinemedim.

hadi yalancı bahar da 35. yaşıma gelsin.

sen yalancı bir sonbahar
    ben sevdalı koca çınar
    kaç mevsim benden aldın?
    kaç sevda geri verdin?
    ruhum sana kanmam diyor.

zalımsın aşkın.
  • ayrılmam sarılırım hayallere...
  • ay inanmıyorum ay inanmıyorum
  • susma parçası (1990)...
hesabın var mı? giriş yap