şükela:  tümü | bugün
  • tam olarak ne demek istemiş anlaşılmıyor ama aşkın nur yengi'ye sağlam bir türkçe dersi lazım olduğu aşikâr. herkez nedir lan? yıllarca ağızlarında kaliteli besteler dolaşan bu isimler nasıl oluyor da bu kadar dikkatsiz olabiliyorlar anlamıyorum.

zorunlu edit: okuduğunu anlama dersi veren arkadaşlarıma teşekkür ederim çok aydınlandım sayelerinde. "bir gün herkes hesaplaşacak" demiş bu ablamız ve biraz kafa karıştırmış. söylemek istediğim buydu. ama arkadaşlar sağ olsun salak yerine fazlasıyla koymuşlar bizi. ne dediği anlaşılmıyor yerine muamma desem belki daha masum olacaktı. herkez yazımına gelince bu gerçekten gözleri kanatan bir şey. bu insanlar sanatçı kimliği ile varlar zihinlerimizde. bunu görünce rahatsız oldum ve paylaştım. katılmayanlara saygı duyuyorum. altta bir arkadaş da bize hede hodo, yakın arkadaş kaybetmiş mi, bekara karı boşamak kolay vs. demiş. herkesi kendisi gibi ergen sanıyor galiba. benim beraber büyüdüğüm abim, kardeşim, komşum siirt eruh'ta şehit oldu. gördük yani kendisi merak etmesin. konuyu nerelere saptırıyorsunuz arkadaş.

edit 2: fav için kasmak, çakallık yorumları yapanlar olmuş. iyi misiniz siz arkadaşım? lan yemişim favını da sukelasini da. beni bilen bilir. eğer bunu yapacak olsam daha bir objektif yazardım entry'yi. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar tabii. otomatik düşüncenin esiri olmuş tipler bu şekilde yorumluyor tabii. herkez konusunda da sonuna kadar ısrarcıyım. herkez nedir lan! ben yıllarca aşkın nur yengi'nin şarkılarını dinledim, onlarla büyüdüm. söylediği şarkıların söz kalitesini çok da iyi bilirim. çok böyle imlasi az bilinen bir kelime olur anlarım. ama bu kelime günlük kullanılan bir kelime. bunun yazımını bilmemek, bu şekilde yazmak aşırı derecede sinir bozucu.
  • çok sayıda imla hatası içermesine rağmen ne dediği gayet güzel anlaşılmaktadır.
  • içinden geldiği gibi yazmış işte. gayet de anlaşılır.
  • ulan kadının kaç yıllık arkadaşı ölmüş, nasıl rezil insanlarsınız.

kötülüğünuzde boğulun.

eski bir dostun arkasından yazılmış güzel bir paylaşım.

edit: hiç büyük resmi gören gözle görmeyen göz bir olur mu?
    ve hatta umarım çok sevdiğiniz bir yakınınızi kaybedersiniz ve sizin büyük resminizi de başkası görür.
  • şu paylaşımdan sonra anayasa profesörlüğü, bakanlık, cumhurbaşkanı danışmanlığı ve hatta daha fazlasını yapabilecek kapasitede olduğu aşikar.

yazdıkları hata içerse de, ki yukarıda belirttiğim görevlerdeki kişiler bunların bin kat beterini yapıyor, gayet anlaşılır.
  • herkes diyeceği yerde herkez demese iyi olurmuş ama ne dediği de son derece anlaşılıyor bence.

hayır herşeyi geçtim 'imla hatası hede hödö' diye söylenenlere bir sorum var benim, sizin hiç yıllardır tanıdığınız, çok sevdiğiniz, en yakın arkadaşlarımdan biri dediğiniz biri öldü mü hayatınızda hiç?

öyle önemli biri ölür hayatınızda ki (tabii ki ölmesin kimsenin hiç bir arkadaşı ama hayat) yerini kimseyle dolduramazsınız, gitmiştir yoktur işte artık, elinizden de hiçbir şey gelmez, işte o noktada imla hatası da yaparsınız, bir anda japoncayı sökmüş gibi bile gözükebilirsiniz yazdıklarınızdan o acıyı anlatayım derken.

bekara karı boşamak kolay tabii
  • bir harf yanlış yazılmış diye koca metni anlamayan bir ekşi sözlük yazarından daha sindirilebilir olaydır.
  • (bkz: herkez)

o değil de rahmetli ilk fotoda dansöz kıyafeti mi giymiş, çözemedim.