şükela:  tümü | bugün
 • simge'nin yeni albümünden, beni on ikiden vurmuş şarkı... [söz müzik: onurr]

  insan yalnız doğar da
  yalnız ölmezmiş naber
  bizden uzak olsun keder
  sormana hiç gerek yok yanmışım tarifi zor
  söylerim günde bin kere
  yüzün gülünce güneş doğar ya
  gözlerimi kısarım güller açar bir anda
  işte seninle bir ömür böyle
  güller güneşler dolu ellerimizde
  söylenmedi hiç
  sana layık düşler benden önce
  tutsak yüreğim biliyorsun sen de ince ince
  yangın yeri hep buralar sayende yok şikâyet
  gel bir sarayım, aşkın olayım
 • simge'nin yeni albümünde yeni yankı olabilecek potansiyeli gösteren harika şarkı. sözler anında bağlıyor onur özdemir sağ olsun...

  onur diyorum acaba eksik şarkı'yı da simge'ye mi versen, aranjörler ve prodüksiyon zaten çok iyi, senin de doğru düzgün bir stüdyo kaydı yapacağın yok şu guzelim şarkıya, eksik kalmasın artik eksik sarki *
 • simgenin son albümünden bir parça. onurr'un çok sevdiğim hu adlı parçasını simgenin son albümünde görünce çok sevinmiştim, sonrasında bu parçaya tutulup sözlerini kimin yazdığını görünce vay anasını be onur özdemir dedim. albümün en güzel parçalarından.
 • simge'nin şu ana kadar dinlediğim en güzel şarkısıdır. onur özdemir düzenlemesi de ayrı güzel olmuş.
 • simge'nin ben bazen albümünde öne çıkan onurr yani onur özdemir imzalı parçasıdır.

  albümde iki farklı versiyonu bulunuyor. birisi yedinci sırada yer alırken diğeri için onikinci sıra uygun görülmüş. albüm genel olarak iki farklı altyapıyı barındıran parçalardan oluşuyor, daha akustik ve canlı performansa dayalı bir kısım ile olduğunca elektronik müzik kullanılan parçalar kolayca fark ediliyor.

  yedinci sırada yer alan versiyonu bas gitar partisyonlarıyla ön plana çıkıyor, bu versiyonun altında simge'nin birçok parçasından tanıdığımız ozan bayraşa'nın imzası yer alıyor. daha çok canlı performansta kullanılacağını düşündüğüm bu versiyonun parçanın ana duygusunu tam olarak veremediğini düşünüyorum.

  onikinci sırada yer alan versiyonda ise onurr imzası bulunuyor. fazlaca trap tarzına kayan altyapısı ile simge'yle özdeşleşmiş elektronik müzik altyapısı harmanlanmış. başta bisiklet zinciri sesi ve tanımlayamadığım parlak yüzey ciyaklaması ise girişe farklı bir hava katmış. nakarata girerken müziğin ve vokalin yükselmesi parçanın vurgusu örtüşüyor. bu da iki versiyon arasındaki duygu farkını yaratıyor.

  ikinci versiyonun albümün ve hatta simge'nin tüm zaman hitlerinden biri olacağını düşünüyorum.
 • her iki versiyonuna da bayıldığım bir simge parçasıdır.

  simge türk popundaki yerini gün geçtikçe sağlamlaştırıyor.

  youtube linki
 • onurr versiyonu için diyorum simge'nin bu şarkıyı duyana kadarki en güzel şarkısı olan yankı'dan daha da güzel olan şarkısıdır. uzun zamandır bu kadar beğendiğim saatlerce dinlediğim bir şarkı olmamıştı.

  onurr cidden olağanüstü yetenekli çok underrated bir adam. irem derici tarafından seslendirilen aşk kışlıkları giy isimli parçasını akustik kendi çalıp söylediği bir video vardı oradan biliyordum zaten(adam bi gitar bi kendisi çoğu yapımdan 10 kat iyi) ama bu şarkıyla iyice belli oldu. piyasa ve beğenmediğim saçma sapan şeyler de yapmadı değil ama yapınca farklı ve mükemmel beste yapıyor. o zaman anlıyorsun ki asla rastgele bir popçu değil. gerçek bir müzisyen.

  simge'nin söylemesi mükemmel sesine hastayım zaten(simge'nin komple kendisine de hastayım ama bunun konumuzla bir ilgisi yok) sesi sıradan şarkıcıdan* sonra amerikan neck-thru jackson gibi, vokal arkadan bi tınıyla dolulukla ve aynı zamanda mükemmel bir parlaklıkla geliyor. yani seymour duncan'lı dimarzio'lu gibi hem parlak hem dolu.

  sonda bi nağme yapıyor kaç defa tekrarladım şarkıyı bi saat dinlemişim. benim dediğim onurr versiyon. öbürü değil. öbüründe arkayı beğenmedim ben.
 • simge’nin oldukça başarılı şarkısı, ama slow versiyonu daha güzel, yankıdan bile güzel bir şarkı bence.
 • (bkz: onurr) versiyonu bende bağımlılık yapmış olmakla birlikte simgenin şimdiye kadarki en iyi parçasıdır. hem altyapı hem sözler bakımından yankı yı falan tokatlar geçer. şuna bir de klip çekin de demet akalın gülşen mülşen bi şarkı görsün be kardeşim..
  aynı zamanda onur özdemir'in de doğru yolda olduğuna delalet bir iştir bu şarkı. onu zamanında itin g*tüne sokanlara hoş bir cevaptır. can-ı gönülden tebrikler onurr
 • patlamamasına sevinsek mi üzülsek mi bilemedim. onurr çakalı yine yapmış yapacağını tabii bu arada.

  2018 yazının şarkısıdır.