şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ferda anil yarkin'in cikis sarkisi. gereksiz kiskanclik krizleri neticesinde askin nur yengi tarafindan terkedilince bu sekilde intikam almaya calismisti aklinca. gel gor ki $arki yengi tarafindan zerre kadar kaale alinmadigi gibi, ninja kaplumbagali sacma sapan klibiyle de uzun sure ta$$ak gecildi. donatello resimli kusma torbalarimizi hazirladiysak nakarata gecebiliriz:

  uzun etme, geri donmem sana
  askin yetmez, askin yetmez bana

  ferda kardesimiz kaale alinmadigini nihayet farkettikten sonra "o sozleri leyla tuna yazdi, askin'la bir alakasi yok" demeye basladi, biz de ockham in usturasini hatirlayip aci aci gulduk.
 • kırıldımı birkere
  tamir yok yüreklere
  unutulmaz acılar
  hatırlanır kaç kere
  gidildimi bir yere
  dönüş olmaz eskiye
  sıranın en önünden
  şimdi düştün geriye

  sen hakkını kaybettin
  aşkımı yok ettin
  sen hakkını kaybettin kaybettin kaybettin

  bu iş olmaz
  bana uymaz
  senle olmaz
  artık olmaz
  beni yorma hiç yürümez beni zorlama
  sevgilimdin bir benimdin
  herşeyimle hep senindim
  unuttum ya mutluyum ben
  bitti artık son

  uzun etme geri dönmem sana
  aşkın yetmez aşkın yetmez bana
 • prodüktör şahin özer, ferda anıl yarkın'ın klibine diğer şarkıcılarını da koymuştu. tarkan bilem var klibinde. hatta nazan öncel, sinan erkoç ya da fatih erkoç [ikisini bildim bileli ayırt edemiyorum ben.] bile var.

  şarkının başındaki ve sonundaki uzun havaya dikkat çekmek istiyorum. bir de tarkan, önü açık gömlekle çizmeye çalıştığı "seksi şarkıcı" imajına ta o günlerde başlamış.

  http://www.youtube.com/watch?v=wbbv3y0ors4

  bıyıklı abiye dikkat!

  not: şimdi fark ettim grup vitamin ve gökhan semiz de varmış klipte.
 • sırf fatih erkoç'un garip hareketleri için bile izlenirdi ama tarkan, nazan öncel, hüner coşkuner, sinan erkoç, grup vitamin (gökhan semiz rahat uyu) derken gerçekten efsane bir çalışma olmuş; http://alkislarlayasiyorum.com/…n-askin-yetmez-1993
 • ferda anıl yarkın'ın hayata rest çektiği albümü. hiç dinlemedim ama kapak fotoğrafından ilgimi çekmeye başladı, hala çekiyo. gözümü ayıramıyorum adam adeta hayata büyük rest çekiyo, ceketini alıp çıkıyo adam kapak fotoğrafında.
 • sonradan çıkan sonuna kadar ile birlikte, aşkın nur yengi için yapılmış şarkılardan biri olduğu söylenirdi bu şarkı için. dikkat edilirse, her iki şarkının da içerisinde "aşkın" kelimesi geçer, bunu ispat sayardık biz 90'lı yıllar gençliği.

  evet dünya bize güzeldi o zamanlar ve her şeyde bir işaret, bir ipucu arardık.
 • klibi fatih erkoç’un elveda tatlım şarkısının klibi ile aynı gün çekilmiştir. sanki ordaymışım gibi kendimden çok emin konuştum ama bence kesin öyle. oynayan sanatçılar [sanatçı dediysek az buz değil tarkan, nazan öncel vs..], sanatçıların kıyafetleri, dekor filan hep aynıdır. tarkan, zaman zaman utancından ya da orda olmak istememesinden sebep midir nedir, fıslatılan dumanların arasında kayıpları oynamaktadır. son olarak, bu klipte çok efor sarfetmesinden olsa gerek, tarkan’ın gömleği elveda tatlım klibinde baya terden ıslanmış gibi görünmektedir.

  dev hizmet