şükela:  tümü | bugün
  • "(a)ge , (s)ex , (l)ocation (pl)ea(s)e" soru cümlesinin chat ortamlarındaki kısaltılmı$ hali. artık literatüre girdiğinden dolayı chat yapanların mutlaka bilmesi gerekenlerdendir.
  • chat insanlarının %70lik kısmının açılımını bilmediği, artık adetten olmuş olmazsa olmaz söylem.
  • (bkz: tdş pls)
  • 9 yıldır hakkında tek bir entry bile girilmemiş olan.

hatırlayanların gözleri yaşlı.
  • ah ulan chat zamanları. ne günlerdi be. o zaman tabii böyle foto olayları falan yok, chat ortamında yazışıyorsun biriyle ama o kişi nasıl, güzel mi, zayıf mı, çirkin mi, hiçbir fikrin yok.

geliyor sana asl pls diyor, sen de o’na kısaca yaşını, şehrini, falan yazıp karşı tarafa you diyorsun? niye ”you” diyoruz o’nu da bilmiyorum. sen desek öleceğiz sanki.

sonra bir gün hiç unutmam, mirc’de chat yapıyorum, bir kızla yazışıyoruz falan... artık birbirimizden hoşlanma boyutuna falan geçince kız dedi ki, ben istanbul’a geliyorum. vay mk. olaya bak. iyi dedim geleceğin varsa göreceğin de var gel bakalım... bu arada kızın nicki de mayonez. ben de nick’lerin insanların güzellik dereceleriyle ilgili olduğunu düşünmem. yani o zaman öyle düşünüyordum, ama artık değil.

neyse ben bu kıza taksim’de bir mekan adı verdim kız oraya gelecek ve biz ilk defa buluşacağız.. ben mekana 1 saat önceden falan gittim garsonları kafalıyorum. bakın diyorum böyle böyle.. birazdan buraya safranbolu’dan sevgilim gelecek, lütfen o buradayken bana ilgi, alaka gösterin ki, kız da desin adama bak be tam ortam adamı falan... tabii arada bunlara para falan da verince garsonların gözünde ilah gibi bir adam oldum.

sonra dostlar, artık kızın gelme saatleri yaklaştı. beni aldı bir stres. ilk defa görüşeceğiz kızla. ulan diyorum ki içimden bir de hatun afet gibi bir şeyse ben ne yaparım falan. gözüm de ikide bir kapıda... o ara baktım kapıdan içeri bir hatun girdi, size yemin ediyorum, boyu abartısız 1.40 falan, kilo deseniz 80-90 rahat var, elinde de bir bavul... ortalığı kesiyor. yani bütün ihtimaller bu kızın, benim konuştuğum kız olduğuna işaret ediyor.

o ara benim oturduğum masadan kalkıp hemen arka kapıdan bir kaçışım var, size yemin ediyorum istiklal’de ayaklarım götüme değe değe koşuyorum. baktım o ara da garsonlar da peşime düşmüşler, onlar da ne olduğunu anlamadılar tabii. meğer hesabın peşine düşmüşler bunlar. ulan dedim ne hesabı ibneler, burada benim hayatım söz konusu. biraz daha para yapıştırdım bunlara. sonra da dedim ki, hani az önce içeriye elince bavulla gelen şişko kız vardı ya, şimdi o uzun yoldan geldi, karnı falan açtır biraz yemek falan koyun önüne. bir de muhakkak patates kızartması ve mayonez de olsun ve sakın ola benden de söz etmeyin dedim ve kaçmaya devam ettim.

o gün bugündür, ne mayonez, ne ketçap ne de hardal yemiyorum.

mayonez, bebeğim buraları okuyorsan da lütfen beni affet. o gün o mekanda yer almama rağmen seninle görüşmedim. daha sonra senden çok helallik almak istedim ama olmadı, izini bulamadım. zaten sen şimdi çoktan unutmuşsundur bu hikayeyi. muhtemelen o kusursuz güzelliğinle evlenmiş ve de dünyaya güzel çocuklar getirmişsindir.

hakkını helal et olur mu?

benim sende hakkım yok ama, varsa da helal olsun.
  • kendimi mature hissetmeme sebep olmuş ingilizce soru kısaltması.