şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.youtube.com/…l/uc_atjv1wrjd78tntlvirhkq adresinde bisiklet, koşu, yüzme vlogları paylaşılan bir kanal.

  triatlonla ilgilenenlerin ya da bu üçün birinden de (bisiklet, koşu, yüzme) hoşlananların bakmasında fayda var.

  kanalın sahibi fatih topçu bu arada. conquistador 'a teşekkürler.
 • kendi yaş grubunda 2016 türkiye triatlon şampiyonu fatih topçu'nun youtube kanalının adı ve bence türkçe'deki en ama en güzel sloganlardan biri.

  10 yıl kadar önce hem leğen kemiği kırılmış hem de sol kolunda parçalı kırık oluşmuş bir insan fatih topçu. böyle ağır bir sağlık probleminden sonra gelen bu tür bir başarı övgüyü hak ediyor. vlogları genellikle, yaptığı antrenmanlar, uzun bisiklet sürüşleri ve teknik bilgi içeren konulardan oluşuyor. mütevazi ve sevimli bi herif; bisiklete, yüzmeye, koşuya ya da özellikle triatlona ilginiz varsa izleyin.
 • pazar sabahı beşte kalkıp, kahvaltı sonrası bisikletle dışarı fırlayan, millet osura osura yatarken ölümüne pedallayan her kim varsa hepsine selamlar yolluyorum ilkin buradan. geçtiğimiz cumartesi sabahı 06.30 vapuruyla karaköy'e geçtim. "olm deli mi sikti seni" dediğinizi duyar gibiyim ama şöyle söyleyeyim şekerim, anlayamazsınız! ortaköy, bebek, kalender, tarabya, tabya altı, sarıyer, maden ve de rumeli feneri...

  yorgun kent istanbul'un o bomboş sokak ve caddelerinde peşi sıra giden, birbirini geçerken günaydınlaşan o minik, o sevimli ailenin büyüyor olmasını görmek bendenizi öylesine mutlu ediyor ki. bisikleti "bir kilo verme aracı" olarak değil de "bir yaşam biçimi" şeklinde tanımlayan güzel yürekli muasır insanlara ihtiyacı var bu diyarın.

  "zaten sağlıklıyım, ne diye spor yapayım" veyahutta "zaten hastayım ayol, bir de spor mu yapayım" gibi cümlelerin rasyonel hayatta birer karşılığı ne yazık ki yok. sağlıklı ve uzun bir yaşam arzusunda olan herkesin, kendi kalibresine uygun bir programı olmalı. ağır bir kalp ameliyatı geçirmiş bir kimsenin yapacağı spor ile henüz yirmili yaşlarını süren sağlıklı bir bireyin sporu elbette ki denk olmaz. sporun da fazlası zarar. kendimi ne kadar zorlarsam o kadar iyi, gibi bir düşünce de yok pek tabii.

  "asla durma!"

  harikulade bir diskur değil mi? fevkalade kışkırtıcı çünkü! asla durma isimli youtube kanalı, fatih topçu isimli zat-ı şahanenin triathlon aşkına düçar oluş hikayesiyle başlıyor. yaptığı antremanlar, katıldığı yarışlar, aldığı dereceler, sporcu söyleşileri gibi nice leziz video da eklenenler arasında.

  porno yıldızı omar galanti'ye benzerliğiyle dikkatimi celbeden sevgili fatih, gözüme ilkin biraz itici gözükse de künhünde çok çok şeker, çok sıcak ve de espritüel bir kişilikmiş. vloglarını ilgiyle izlemek şöyle bir kenara dursun, adama olan saygım arttı yeminle. neden söz ettiğimi açayım izninizle. bisikletseverler içerisinde bir güruh vardır ki böyle nasıl desem, pahalı bisiklet ve ekipman almış olmanın, kask ve bisiklet gözlüğü takmanın, genelin dışına çıkmanın farkındalığında olma, astronot edasıyla caka satma gibi bir anksiyeteleri olur... üstelik de ortalama hızı otuzun üzerinde olmayan çakma lance armstrong'lardır bunlar.

  hemen mevzumuza dönüyorum; fatih topçu ise kainatın en güzel bisikletlerinden biri olan kıpkırmızı bir trek kullanıyor. üstelik baştan aşağıya karbon. hem kadro, hem de donanım... yanıyor yanıyor yanıyor! yüce tanrı, kazasız belasız sürüşler nasip eylesin fatih'ime! ayağını taşa değdirmesin inşallah! allah kem gözlerden esirgesin inşallah!

  150 ülkeye bisiklet ihraç eden trek, şu cihanın en taşaklı bisiklet firmalarından biri. belit. kadroya ömür boyu garanti veren, sattığı malın arkasında duran dev bir firma. fransa bisiklet turunu tamı tamına yedi kez kazanan lance armstrong var ya, hah işte o herifin daimi sponsoru. o time trial bisikletler neydi gız öyle? nasıl tasarımlar bunlar allahsızlar, imansızlar! teknoloji, şıklık, ihtiras, albeni, aerodinamizm... her biri yek çatı altında toplanmış resmen.

  1- yek
  2- dü
  3- se
  4- çehar
  5- penç
  6- şeş
  7- heft
  8- heşt
  9- neh
  10-deh

  (1'den 10'a kadar farsça sayılar. hep bilgi işte bunlar. öğrenin işte ibneler! bilgi makinesi ayağınıza geldi. halı kilim paspas kenarına...)

  yanılmıyorsam şayet yıl 2009'du. amerika'nın namlı firması trek, bir ilke imza attı. yol bisikletlerinin en üst modeline (trek madone 9.9) tümüyle kullanıcı hoşnutluğu üzerine bir tema geliştirdi. project one. böylelikle de dünyada bir eşi benzeri daha olmayan bir bisiklet edinmenin yollarını aralamış oldu. kadro boyu ve açılarına ilişkin opsiyonların yanı sıra, yüzlerce renk ve çizgi arasından seçim yapıp bisikletinizi boyatıyor, kadro üzerine isim soyadınızı dahi yazdırabiliyorsunuz.

  karbon kadro, karbon jant seti, karbon gidon ve gidon boğazı, karbon sele ve sele borusu gibi hafiflik ve aerodinamic tandanslı tüm bu öğelerin yanı sıra, teknoloji harikası shimano duraace komponentlerle bisiklet aşağı yukarı 7 kg civarlarına kadar düşmüş oluyor ve bu cidden fantastik bir rakam. mazide, trek'in en üst seviye mtb'lerinden birini (9.5 kg) yıllarca kullanmış biri olarak şunu açıklıklıkla ifade edebilirim ki 7 kg civarı bildiğin "tehlike." acceralation ve avarage speed bahsinde imkansızı başarmanıza olanak tanıyan rakamlar bunlar.

  otomobilin, motosikletin, jipin, minibüsün en şaşalısını alıp yılda ancak ve ancak 2500 km yol yapan gösteriş budalaları nasıl ki varsa, "para bende gani" deyip uçuk pahalı bu tip bisikletleri satın alan da bir güruh var. en afili, en efsane yol bisikletini satın alıp, kaldırımda yayalar içerisinde kullanmanın başka bir açıklaması olamaz sanırsam. elbette bu taşı fatih topçu'ya atmıyorum. fatih topçu, gerçek bir profesyonel. bisiklet seçimi, kıyafet seçimi, beslenme ve uyku düzeni... her şey evrensel normlarda, olması gerektiği gibi.

  abd'den gelen bisikleti (project one) 8 bin dolar civarında diye biliyorum. işte bu bisiklete zaten fatih gibiler binsin abicim. sabahın altısında kadıköy'den vapura atlayıp beşiktaş'a geçen. beşiktaş-sarıyer arasında üç tam tur dönen bir insandan söz ediyoruz nihayetinde burada. hakkını veriyor adam! helal!*

  ben kendime "sağlam bisikletçi" derdim yardırma hususunda ama fatih topçu beni havada karada ş'apar vallahi! o nasıl bir kalptir, o nasıl bir ciğerdir baba!

  havada karada demişken, fatih topçu sizlerin de bildiği üzere triathlon sporcusu. mesela 50 km bisiklete biniyor sonra 3 km yüzüyor ve en sonda da 15 km koşuyor misal... spora olan ilgi ve tutkusunu takdir etmenin yanında minik bir de tavsiyem olacak zat-ı âlilerin. bu kadar spor yapmak, kalbe ve eklemlere bu denli yüklenmek, uzun vadede zarar verecek kendisine. hem de bayağı bir. ansızın sporu bırakmak durumunda dahi kalabilir. bir diğer uyarım ise şu, takviye yiyecekler, tabletler, katkılar... dünya üzerinde pek çok kişinin bu gibi tabletleri kullanıyor olması tabletleri, protein tozlarını katiyen aklamaz! her şey doğal olmalı. et süt yumurta ayran tuz balık... her ne ise... antrenörün ne dediğinden çok hekimin ne dediğini mühimserim ben.

  yaptığı videoları ise ziyadesiyle keyifli ve öğretici buluyorum fatih topçu'nun. videoların kurgusuna, editine, görüntü kalitesine, sesine fevkalade özen gösteriyor. ilgiyle takip ettiğim iletir, kazasız belasız sürüşler dilerim.
 • yaptigi poached yumurta-avocado-ekmek tarifine bayildim. simdi markete gidip malzemeleri alacagim, yarin sabah kahvaltiya ondan yapacagim. :)

  poached yumurta disarda yemis ama evde hic yapmamistim, adam guzel guzel yapinca gaza geldim hemen:)

  cok guzel bir youtube kanali.

  https://www.youtube.com/watch?v=ixjv3etn6-8
 • triathlon ve bisiklet üstüne güzel bir youtube kanalı.

  yalnız kanalın sahibi fatih topçu'nun trek fetişistliği gözlerden kaçmıyor.
 • inanılmaz motive edici içeriklerin bulunduğu youtube kanalı.

  dünya üzerinde benzer içerikler üretip bu denli titizlikle bi' iş yapan biri daha var mı bilemiyorum. kendisini buradan tekrar takdir ediyorum açıkçası. adam katıldığı yarışlarda koşarken, bisiklet sürerken bile kamerasını elinden ayırmıyor. zaten oldukça zorlayıcı olan yarışları bile elinde kamerasıyla kaydediyor. ve düzenli videolar yüklüyor. ve bence kesinlikle çok kaliteli, niş bi' kitleye hitap ediyor.

  daha abone sayısı 100 'lerde iken rastlayıp kanala abone olmuştum. zaman içinde fatih topçu'nun o kadar çok kendini geliştirdiğini gördüm ki...

  bence izleyin, izlettirin. izledikçe sabah kalkıp koşmaya, bisiklet sürmeye olan hevesim arttı. sıkı takip ettiğinizde hayatınızda bi' takım değişikler olacak bence, emin olabilirsiniz.
 • sırf " merhaba arkadaşlar" diyişi için bile izlenecek youtube kanalı. şaka bir yana içeriği çok gaza getirici. ondaki değişimi de görmek ayrı bir motivasyon yaratıyor insanda. koşuya çıkmaya ya da başka bir spor yapmaya üşendiğim zamanlar açıp bir videosunu izlemem yetiyor. kendisine bir teşekkür borçluyum.
 • ilk başta itici ve yapmacık bulduğum biriydi, şimdi ise çok sever oldum. çünkü ucı granfondo antalya parkurunu bisikleti ile dolaşıp çok güzel bir video çekmişti. sonrasında organizasyon firması bu adamın o video'sunu her yer paylaştı. rezalet geçen organizasyon sonrasında bir video daha çekti ve baya sağlam giydirdi organizasyonu düzenleyen firmaya. böyle para için kişiliğini değiştirmeyen insanlara çok fazla ihtiyaç olduğunu düşünmekteyim. boru değil ucı yarışının yapılacağı organizasyonun firması parkur inceleme videosu diye senin videonu paylaşmış, diğer gün organizasyondan insanlar memnun kalmadı diye bu adamlara geçir. yorumsuz bile kalabilirdi ama yapmadı.
 • uzaktan bakınca ukala herifin teki gibi duran ama tanıyınca, tanıdıktan sonra önyargı denen duvarı yerle bir eden bir adam.

  gö.ze gö.z demeyi bilen nadir insanlardan.

  daha 2.600 rakıma tırmanacağız.
 • (bkz: #79054981)