• benim de muzdarip olduğum durum.

bir daha asla sevilmeyeceğimi düşünüyorum. mantıklı mı değil mi tartışması dahi yapamıyorum bu konuda, öyle bir inanmışlık söz konusu. kimse tarafından göğsüne bastırılıp ''geçti, artık ben varım'' denilmeyeceğine inanmak çok yorucu.

ne demişti kaan çaydamlı? ''hiçbir kadın doğuramaz mı beni yeniden?''
  • hiç sevilmemiş, sevilmeyecek olan olmak her gün umudu pandora'nın kutusuna biraz daha tıkıştırmak gibidir.

ve 'bir daha asla sevilmeyeceğini' düşünmekten her halükarda daha kötüdür.
  • kendini sevmeyen insan düşüncesi. birinin sizi sevmesini istiyorsanız önce siz kendinizi sevmelisiniz ki diğer insanlar sizde sevilecek bir şeyler görebilsinler. alacağınız değer sizin kendinize biçtiğiniz değerle doğru orantılı.
  • aslı astarı olan bir düşüncedir benim için. sevilmek sorun değil ama sonrası boktan. seviliyorum ama sürekli olamıyor. ben de böyle bir puştum işte.
  • başta kendinizi sevin. sonrasında mutlaka sizi seven birileri de olacaktır.
  • öncelikle sevilmeyi beklemeden sevmek lazım. hayat nefes alıp vermek gibidir. bu hayatta iradeye ve sevgiye her zaman ihtiyaç vardır. sevgi yoksa irade kırılır ve en basit şeyleri bile yapmakta güçlük çekilebilir insan.
  • sorun etmediğim bir durumdur. seviliyor gibi görünmektense dürüstçe sevilmediğini bilmek daha iyi. acı gelebilir ama gerçek her daim yalanlardan iyidir.
  • aslında kendimi seviyorum kendime güveniyorum ama insan yanında başını yaslayacağı bir omuz arıyor yanında yöresinde olduğunu bilmek bunu istiyorum çok bir şey istemiyorum hayattan ama sevilmeyeceğimi düşünüyorum nedenini bende bilmiyorum belki de biliyorum ben hep tektim ve yalnızdım bu hep böyle olucak kendi çarem hep kendim oldum derdimi kimseyle konuşmadım konuşamadım çünkü anlamazlar biliyorum çok yoruldum ve beni gerçekten sevecek birini istiyorum hayatımda yarı yolda bırakmayacak arkamda duracak beni benden daha çok sevecek belki de bir film karakterinin özellikleri bunlar dünyada böyle insanlar yok bende bilmiyorum ama şu an mabel matiz gel dinliyorum gel nolur en kısa sürede seni bekliyorum derdine derman yarana merhem sevgine kurban olurum seni bekliyorum.

edit:geldiğinde entry giricem.
  • o inanç, konuşarak kırılır, yeterki önce konfor hali haline gelen ve sürekli kendini tekrar eden o kısır döngü farkedilsin.
  • herkes zaman zaman hisseder bunu. ama hepimiz bir yerlerde severiz ve seviliriz. önemli olan bu sevme ve sevilme işleminin eş zamanlı olması.
hesabın var mı? giriş yap