şükela:  tümü | bugün
 • belli bir yaştan sonra dahil olduğum grup. küçükken, internet falan yokken kral tv vasıtasıyla maruz kalıyorduk yüksek dozda, sonraları arkadaş çevresi sayesinde ve internetin yaygınlaşmasıyla kurtulduk bu illetten.
  dizi, sinema, müzik, spor hepsi aynı bok bu ülkede. kalitesiz, birbirini tekrar eden, aşırı dram içeren eserlerle dolu.
  tabi ki bazı istisnalar var onlara sözümüz yok, ama bunlar gerçeği değiştirmiyor maalesef.
 • progressive rock dinliyor olabilir.
 • inna dinliyordur. zaten sözleri kısmen de olsa serdar ortaç ile yarışır
 • şahsım olan insan.

  akıl sağlığıma, beynime ve bir birey olarak kendime büyük saygım var. hiçbir güç bana demet akalın, hande yener, hadise, murat boz, serdar ortaç vs dinletemez.
 • çek git burdan.
  (bkz: popçular dışarı)
 • tripleri hiç çekilmez.
 • esim dahil olmak uzere tanidigim pek cok kisi.. turkce popun guncel sarkilarini sadece markette alisveris yaparken duyarlar. genelde muzikal bir gecmisi olan kisilerdir. turkce pop dinlememe sebepleri, 90lardan sonrasinda yapilan sarkilara tahammul edemedikleri icin olabilir mi? yillarca kayahan, onno tunc, baris manco eserleri dinle, sonra kalk ebru gundes, hadise dinle, hic olacak is mi?
 • üniversite 2. sınıftan beri dinlemiyorum. pek bir şey kaybettiğimi de düşünmüyorum bu durumdan dolayı.

  bir karar değil bu benim için; yani oturup "artık türk pop müziği dinlemeyeceğim" demiş değilim. kendi kendine gelişti olaylar.

  eskilerden kulak aşinalığım olan şarkıları hala seviyorum; ne bileyim bir sezen aksu'nun eski şarkılarıdır, bir "duymak istiyorum"dur, bir "levent yüksel"dir... bunlar hala içimde bir şeylerin kıpırdamasını sağlıyor ama hani şimdiki popçulardan hiçbirini tanımam, şarkılarını bilmem; dinlemek de keyif vermiyor zaten bunları...

  ya biz çok yaşlandık, ya da eski şarkılar daha güzeldi; bilemiyorum.
 • bu kişi benim ve pop müzik dinleyenlerin boş insanlar olduğunu düşünüyorum.
  serdar, demet, gülşen dinleyen kişi ne kadar dolu olabilir ki bir düşünün.
  mesela tanıştığım her kişiye ilk önce sorarım ne tarz müzikler dinliyorsun. hayatının şarkısı nedir diye... bir keresinde hoş bir çocukla tanışmıştım flört aşamasındayız sordum ne tarz müzikler dinlersin, o da dediki şu aralar alt dudak diye bir şarkı varmış şarkıcının adını unuttum onu çok dinliyorum dedi.
  o çocuk gözümden düştü ve toz parçacığına dönüştü. hemen uzaklaştım her yerden sildim. takığım müzik zevki konusuna.
  öyle metallica falan dinleyen de sevmem onlarda sorunlu tipler oluyor genelde asosyaller.
  böyle genellemeler yapıyorum ama yaşadıklarımdan yola çıktığım için pişman değilim yapmaya da devam edeceğim bu tarz genellemeleri.
  bir insan ne kadar zevk sahibi ve kültürlüyse bu illaki yaşam tarzına ve kalite anlayışına etki eder. bunu asla unutmayın!