şükela:  tümü | bugün
  • belli bir yaştan sonra dahil olduğum grup. küçükken, internet falan yokken kral tv vasıtasıyla maruz kalıyorduk yüksek dozda, sonraları arkadaş çevresi sayesinde ve internetin yaygınlaşmasıyla kurtulduk bu illetten.
    dizi, sinema, müzik, spor hepsi aynı bok bu ülkede. kalitesiz, birbirini tekrar eden, aşırı dram içeren eserlerle dolu.
    tabi ki bazı istisnalar var onlara sözümüz yok, ama bunlar gerçeği değiştirmiyor maalesef.
  • progressive rock dinliyor olabilir.
  • şahsım olan insan.

akıl sağlığıma, beynime ve bir birey olarak kendime büyük saygım var. hiçbir güç bana demet akalın, hande yener, hadise, murat boz, serdar ortaç vs dinletemez.
  • çek git burdan.
    (bkz: popçular dışarı)
  • tripleri hiç çekilmez.
  • esim dahil olmak uzere tanidigim pek cok kisi.. turkce popun guncel sarkilarini sadece markette alisveris yaparken duyarlar. genelde muzikal bir gecmisi olan kisilerdir. turkce pop dinlememe sebepleri, 90lardan sonrasinda yapilan sarkilara tahammul edemedikleri icin olabilir mi? yillarca kayahan, onno tunc, baris manco eserleri dinle, sonra kalk ebru gundes, hadise dinle, hic olacak is mi?
  • üniversite 2. sınıftan beri dinlemiyorum. pek bir şey kaybettiğimi de düşünmüyorum bu durumdan dolayı.

bir karar değil bu benim için; yani oturup "artık türk pop müziği dinlemeyeceğim" demiş değilim. kendi kendine gelişti olaylar.

eskilerden kulak aşinalığım olan şarkıları hala seviyorum; ne bileyim bir sezen aksu'nun eski şarkılarıdır, bir "duymak istiyorum"dur, bir "levent yüksel"dir... bunlar hala içimde bir şeylerin kıpırdamasını sağlıyor ama hani şimdiki popçulardan hiçbirini tanımam, şarkılarını bilmem; dinlemek de keyif vermiyor zaten bunları...

ya biz çok yaşlandık, ya da eski şarkılar daha güzeldi; bilemiyorum.