şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlar tv ekranlarinda boy gosteren saglam bir dizideki bas karakter. yari aslan yari insan bir sahis. cathrine' in manitasi.
 • guzel ve cirkin
  trt2 de gosterilirdi
 • karizma kelimesinin türkçe'mizin "kıta sahanlığında" bile olmadığı yıllarda, kâh pardesüsü ile, kâh pelerini ile "aslan yüzüne rağmen" sadece kadınların arzu odağı değil, "benim" diyen erkeklerin bile "yerinde olmayı dilediği" adam olmuştu.

  aslandı falan ama, nazik bi aslandı, çok zor duruma düşmezse "zora baş vurmaz", gereksiz yere kimseleri incitmezdi. tersi pisti ama, neticede yırtıcı. ses tonu da pusluydu abinin. o ara "etraftaki ucubelere, dış görünüşüne göre dawranmayalım" fikri sabit olmuştu halkın zihninde...

  o zamanlar 30'lu yaşlarında olan bi teyze'ye gidip sorsak "bre diyze vincent hakkında ne dersin" diye, ilk cewabı "çok çekti çook" olacaktır eminim.

  ek olarak (bkz: ron perlman)
 • ailecek izlediğimiz modern bir güzel çirkin yorumu idi
  nedense bu diziler pek rağbet görmüyor artık (bkz: yilan hikayesi)
  bigbirader dün akşam bu adamın suratının gerçekten öyle olduğunu falan iddia etti. hatta dizi için düşünülmüş lmasının en büyük sebeplerinden biri de buymuş
  sonra meatloaf i'll do anyting for love diye bi şarkı yaptı onun da klibi falan aynı hikaye
 • kanalizasyonlarda yasardi. oralarda kendi ortamını yaratmıs, kendini kabul ettirmişti. camianin içinde her zaman bir bok yedi başı, fitne fücur, ibne kişi çıkardı o bi pislik yapardı vincent bokları temizlemeye çalısırdı. bir doktor vardı ki ben pek severdim yasli kurdu. vincent'in manevi babasiydi. atesten korkan bir abimizdi bu aslan adam yani ööle çokta cesur yürek degildi kendileri. tayt gibi şeyler giyerdi bir kez dahi bu vincent denen şerefsizi insan gibi pantolonla gömlekle görmedim abuk sabuk çullara sararlardı garibimi.
 • ron perlman tarafindan oynanmi$, gercekten de gonullerde ayri bir tad birakmi$ bir karakterdi. hepsinden once o aglak kopek suratli catherine*'e tahammul etmesi bizim icin kahraman yapardi vincenzo'yu, hani bazen cekilecek dert degildi o bayanin suratina bakmak. helal sana bu yollar vincenzo, yuru kocu...ehoh aslanim. evet evet, kelimenin tam anlamiyla "aslanim benim" vincenzo.
 • metro tepelerinde seyahat eden mutant
 • ketriiiiiiiiiiiiin diye bağırışının ekosu kulaklarımda hala..
  dokunmadan sevebileceğimiz bi abiydi kendisi..
 • kucuklugumde operadaki hayalet *daki counterparti ile birlikte gorsel-isitsel olarak cok yakin iliskiler kurdugum karakter. o fikir asirmadir herhalde.
  birinin sesi birinin fizigi bir araya gelir, phantomu dinledikce vincent seyreder gibi, vincent'i tvde gordukce de phantom dinler gibi olur(d)um.
hesabın var mı? giriş yap