şükela:  tümü | bugün
 • 686 sayılı khk ile mesleği öğretmenlik, hiçbir yargılama ve savunmaya gerek duyulmaksızın elinden alınmış solcu bir öğretmen, eğitim-sen üyesi. ailesinin geçimini sağlayabilmek için inşaatlarda çalışan aslan durman urfa'nın viranşehir ilçesi göktepe mahallesinde çalıştığı inşaatın çökmesi sonucunda yaşamını yitirmiş. katillerini tanıyoruz, herkes tanıyor.
 • 40 yaşında, eğitim sen üyesi bir öğretmen olan khk ile öğretmenlikten ihraç edildikten sonra inşaat işlerinde çalışmaya başlayan ve şanlıurfa viranşehir'de tadilat halindeki 2 katlı evin çökmesi sonucu yaşamını yitiren öğretmen.
 • faili belli cinayetin kurbani. egitim sen uyesi oldugu icin meslekten khk marifetiyle ihrac edilmis ve insaat isciligi yaparken enkaz altinda kalarak hayatini kaybetmis ogretmen. geride kalan iki evladindan birisi engelli bir yavrucak.

  kaynak
 • atanamayan öğretmenlerin acı haberleri peş peşe gelirken artık khk mağduru öğretmenlerimizin de acı haberlerini alıyoruz. yazıklar olsun, kahrolsun bu saltanat düzeni.
  eğitim sen, yaşamını yitiren aslan durman’ın khk ile ihraç edilen üyeleri olduğu açıkladı. sendikanın açıklamasında “haksiz, hukuksuz bir şekilde 686 sayılı khk ile ihraç edilen üyemiz aslan durman inşaat kazasında hayatını kaybetmiştir. cenazesi otopsi işlemleri için viranşehir devlet hastanesinde bekletilmektedir. ailesine, eğitim-bilim emekçilerine ve sevenlerine sabır diliyoruz” denildi.
 • ne güzel bir aile imiş resme bakılınca. ahmet kaya'nın adı bahtiyar 'larından biri daha. bu ülkede değişmeyen bir şey vardır. yaratılan düşman kim olursa olsun yanında mutlaka solculara da zulmedilir. suçunu belki kendi bile bilmiyor idi. belki de saz çalmaktır suçu.

  ne denir ki. diyecek çok şey var, diyecek hiç bir şey yok
 • "...aslan durman. 2017’ye geldiğimizde, 14 yıl öğretmendi. 40 yaşındaydı. khk ile atıldı. geçen pazar, 14 nisan 2019’da viranşehir’de iki katlı bir evde inşaat işi yapıyordu. ev çöktü. enkazdan sağ çıkmadı.

  iki çocuk babasıydı. büyüğü adar, küçüğü eylül. küçük çocuğu doğuştan engelliydi, tedaviye muhtaçtı. aslan durman ailenin direğiydi. ihraçtan sonra tarlada çalıştı, inşaatta çalıştı, kalıp ustası olarak. meslektaşı söylüyor, “öğrencilerini çok sever, bilimsel, laik eğitimi savunurdu. yorulmak nedir bilmezdi.” muhtemelen okuduğu yıllarda da çalışıyordu hep, çocukken de.

  bir de işte saz çalıyordu. dünyanın yükünü hafifletmek için, hayatın cimriliğine kulak asmamak, hiç değilse teslim olmamak için."

  https://www.gazeteduvar.com.tr/…e-olcusuzluk-atesi/