şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir zamanlar marmara universitesindeydi,sik sik televizyonlara cikar bizleri bilgilendirirdi.emekli oldu sonra,bir de hastalandi.cikmiyor bir yildir televizyonlara.acil sifalar diliyorum kendisine ve ailesine.
  • bugün 54 yaşında hayata veda etmiştir.
  • genç yaşta kansere yenik düşmüş akademisyen. bırakınız öğrencisi olmayı,aynı üniversitede bile okumamışların başvuru kaynağıydı. aynı disiplinin birçok ünlü isminin aksine en zor meseleleri bile herkesin anlayabileceği bir şekilde dile getirirdi, yazık oldu.
  • her ne kadar dersime girmiş olmasa da , yazdığı "milletler arası hukuk " kitabıyla bilgisinden yararlandığımız, vefat ettiğini sözlükten öğrendiğimde ise içimi hafif bir burukluk kaplayan profesör..
  • ölümünü şu an sözlükten duyduğum, müdürlüğünü yaptığı ab enstitüsünde kendisini yakından tanıma fırsatı bulmuş ve öğrencisi olarak kendisinden çok şeyler öğrenmiş birisi olarak inanılmaz üzüldüğüm bir değer.seni unutmayacağız.
  • elimizdeki cilt cilt hüseyin pazarcılara rağmen, gerçek kaynağımız merhumunki idi.dersine girmem fakülte farkından dolayı mümkün değildi elbette, ama onun kitabını devletlerarası genel hukukunun en yalın ve en güzel türkçeye sahip kaynağı olarak bizler ilan etmiştik bile.. bilgisinden faydalanmışların ve tüm akademinin başı sağolsun.
  • haluk kabaalioğlunun anlatımına göre: “1972 de profesör belik onu yanına asistan aldı. orta ve yüksek öğretimini yaparken devlet demir yollarında çalışan gündüz, son derece zor koşullarda kendini yetiştirmişti.yabancı dili kendi kendine çalışarak-, son derece zor koşullarda ingilizciyi öğrenmişti.1980 yılında lahey devletler hukuku akademisi kendisine doktora bursu verdi.doçentlik tezini(the concept of the continental shelf in its hsitorical evolution,1990) kıta sahanlığı konusunda yazdı. fransızca’yı da öğrendi.türkiye’nin strasbourg’da avukatlığını yaptı, bir süre sonra bürokrasinin getirdiği sıkıntılar nedeni ile ayrıldı. kktc seçimlerinden önce tayyp erdoğan hükümeti’nin loizdou kararını kabul edip tazminatı ödeyeceğini açıklaması, çapa tıp fakültesi hastanesinde ziyaret ettiğim aslan’ı ve eşi kezban hanımı fevkalade üzmüştü. 54 yaşında vefat etti, cenazesi türk bayrağına sarıldı.” (ghd s:3)