1. bir zamanlar* erkeklerde göbeğe kadar çekilmiş pantolonla birlikte kullanılması zorunlu olan saç modelidir bu. patrick swayze geliyor akla muhteşem dansıyla bir de hayat ağacı dizisinin barda süt içen yeleli polisi kyle masters.

akımın kadın öncüleri** ise bu yeleleri genellikle birer aerobikci formunda, tayt ve spor bir bandana ile tamamlarlardı.
  2. lise yillarinda ve universitenin ilk yilinda sahip oldugum sac modeli. envai sac bakim urunune ragmen kendisiyle bir turlu basa cikmayinca cozumu rastada buldum. mutluyum, gururluyum.
  3. cengiz kurtoğlu'nun eski kaset kapaklarının değişmez öğesi.
  4. fikirtepe.cjb.net ten ayrıntılı bilgi alınabilir
  5. 80 li yıllarda moda olan ancak görünümü iğrenç olan bir saç modeli.bu dönemdeki büyük organizasyonlarda,müzik dünyasında kısacası heryerde önleri kısa arka ense kısımları uzun saçlar aslan yelesine benzetilmiş ve bu isimle de moda dünyasına yer etmiştir.
  6. 80 li yillarda moda olan sac modeli. o kadar berbat birsey di ki. ortalik hayvanat bahcesinden kacmis yada carsi iznini kullanan aslanlar göruntusune burunurdu.
  7. ajda pekkan da bu model kestirmisti sacini. ajda modeli olmustu aslan yelesi. bu 'ajda modeli'nden bana da yaptiran annem tum mahallenin beni ajda diye cagirmasina neden olmus, cocuklugumu zehir ettirmistir. kac cocuga mahallenin yufkacisi ajda diye hitap etmistir, sorarim.
    (bkz: sozluge icini dokmek)

aslan yelesi saç modeli hakkında bilgi verin