şükela:  tümü | bugün
  • yoğun bir cumartesi gecesinde üç erkek kişisi olarak bu bara gittik. biraz da çaresizlikten. kapıda ki adama üst katlarda yer var mı diye sorduğumuzda evet cevabını alıp teras katına çıktığımızda bulduğumuz tek boş masaya garsonun itirazlarına rağmen oturduk. üç kat merdiven çıkmışız, yorulmuşuz zaten.

netice de efendim sipariş vermeden geçen bi beş dakikanın ardından teras katına çıkan ilk kızlı erkekli grup için garson tarafından zorla masadan kaldırıldığımız, (ateşli tartışmanın ardından tabi ki) nevizade de bulunan bir bar.
  • hesapta surekli hata yapilan, bazen gote giren bazen sokulan yer. akdenizde yer oldugu surece adim atilmaz buraya. orda yoksa da atilmaz gerci ya. neyse.
  • hesapta geçiricekler diye içtiğimi saymama neden olan mekan. kafa oldukça da ''kaç tane içtik lan biz'' diye sorarım arkadaşa. bazen de kendime
    (bkz: kendi kendine düşünmek)
  • tırt mekan. kaç kere gittim, oturdum, içtim ettim. hesap geçirmeye çalışan garsonları mı görmedim, iki erkek geldiğiniz için yarısı boş olan mekana almayan dallama çalışanlarını mı. ucuz falan da değildir, karşısındaki akdeniz dururken tercih edilmemelidir.
  • bünyesinde alabi'yi* barındırdığı sürece gitmeye devam edeceğim mekan. ayrıca spaghetti bolognese isterseniz küçük tabakta kıymalı makarna getiriyorlar, evinizde hissediyorsunuz.*
  • fazla alkol aldığınız zaman hesabı 2 katına çıkarıp insanları kazıklayan mekan.
  • bir hitap....

- aslanım...
    - ???!!??
    - aslanımmm...
    - iyi bişi mi bu?
    - e evet nihathan, niye soruyorsun ki bu kelimeyi devamlı...
    - sadece sadece... şunu düşünüyorum kerimancan, acaba bu kadın bana hayvan mı demek istiyor??
    - #!!?
  • nevizade deki en ucuz yerlerden biri,50 lik birası 2.5 milyon tl dir.
  • ictigimiz 18 birayi 27ye cikarip ayak ustu 9 bira geciren, ettigimiz itarazlari da kabul etmeyen mekan. hatta mekanin mudurunun 2-3 bira gecirmenin cok normal oldugunu hep oldugunu soyledigi yer.
    ayrıca ayni hafta baska arkadaslara da 20 kagıt gecirmisler.
    gitmeyin gidenlere de mani olun derim ben.