şükela:  tümü | bugün
755 entry daha
  • 373 kısa dönem olarak geçen sene bu zamanlar askerdeydim. bedelliye yaşım tutuyordu malesef maddi durumlardan dolayı gidemedim. olsun. 6 ay da olsa çok güzel insanlar tanıdım, kilo verdim. şimdi ben bedellilere laf etsem 12 ay askerlik yapan adam sana noluyor diyecek. sonra biri çıkacak 20 ay yaptım diyecek. bence herkesin 1 gün bile olsa o üniformayı giymesi lazım derim.
  • 6 ay da olsa az kolluk atmadık amm ye selam^^
  • şehit teğmen galip saim tuna kışlası, mekanize piyade taburu erzurum 90/2
  • pek aslan gibi olmasada en baba yerlerden biri olan eski foça amfibi tugayında 6 ay yaptım.
  • evet yeri geldi ot yolduk ,çöp topladık , fidan diktik ,çiçek diktik , koğuş temizledik ama bir sürü güzel şeyde yaptık nice çocuklara yardımcı olduk onlarda bize oldu vatan borcumuzu ödedik sizin gibi göt korkusundan askere gitmeyen götleklerden olmadık çok şükür .. ( mazereti olupta gitmeyen,gidemeyenlere saygı duyuyorum ) ama bu boş beleş konuşan arkadaşların hemen hemen hepsi ödlek lavuklar benim anladığım
  • 369. dönem ikm. tğm selam olsun. aslanlar gibi yaptık. yine olsa yine yaparız. her daim de hazırız
  • tam olarak nasıl yapılırsa aslanlar gibi yapılmış sayılır önce o kısmını netleştirelim dediğim askerlik çeşidini icra etmiş yazarlara atfedilmeye çalışılan tanımlama şeysi.
  • benim. 18 gün aslanlar gibi uygun adım yürüdüm. ondan bile kaytaran vardı amk.
  • piyade komando yedek subay olarak yaptım gurur duyuyorum.ilk açıklandığında yalan yok insan bir düşünüyor komandoyu görünce ama hayatımda ender sevdiğim mutlu olduğum anları yaşadım güzel dostlar anılar biriktirdik.
    371.döneme selam olsun
  • 1. jandarma sınır tabur komutanlığı hakkari şemdinli aktütün ve şırnak silopi olmak üzere 15 ay yapanlardanım. güzel duyguydu herkesin istesede göremeyeceği o sınır hatlarında olmak.

geriye baktığım zaman macera dolu bir askerlik geçmişim olduğu için iyi ki gitmişim diyorum.
709 entry daha