• benim etrafımda selanik göçmeni olmayan yok. hepsi selanik. biraz daha zorlasak paşaya komşu hepsi. bunun yurtiçi versiyonu da aslen yörüğüz.
  • başlığı açan eleman olmadığı halde selanikli gibi takılanlara laf etmiş, selanik doğumlular da burda gelmiş "kim daha selanikli" sidiği yarıştırıyor. tamam kardeşim selaniklisin anladık, açıkçası sikimizde de değil babanın babasının babası nereye gitmiş de nerden gelmiş bi sakin olun okumayı öğrenin. selanikteki okullardan güzel insanlar çıktı zamanında siz niye böylesiniz anlamıyorum ki.
  • lan ben tatarım hem anne hem babadan, 1800'len başında ruslar çökünce tataristana bizimkiler oradan kaçıp gelmiş osmanlıya.

-eee nolmuş?

ebesinin amı olmuş 200 sene geçmiş lan aradan, hala ne diyim? gardaş biz kazanlıyız, operasız edebiyatsız yapamam... ahh o dostoyevski, ahh o tolstoy diye goygoy mu yapayım?

kütük osmaniye anam, sorana da yörüğüm diyorum çünkü artık harbiden yörüğüm. dedemin bilmediği yerleri artislik için memleket diyemem. arkadaşlar arasında çok derin sohbet olur anca o zaman anlatırım.

neymiş bu elitlik merakınız emenike.

yok ötükenliyiz, mete başgan çükünden ilk dedemi fırlatmış.
  • babası erzincanlı, annesinin annesi selanik göçmeni olan bir arkadaşım aslen selanikliyiz derdi ajdgaksh
  • bir kafkas göçmeni olarak böyle bir beyanımızın olması mümkün değil. soğuk iklim insanı olunca en güney olarak gördükleri erzurum’a yerleşmişler.
  • doğulan yer övülünecek bir şey değil. yeter amiroquai.
  • annem selanik gocmeni babam arnavut kaldirimi..
  • bu kadar çok kişinin nasıl selanik göçmeni olduğunu anlayamayanlar için bilgi:
    https://twitter.com/…kan/status/1148689367814332422
  • rahmetli nenem de bizim soyumuz kureyş kabilesinden geliyor derdi.

artislik yapmayın olm, peygamberin emmisinin oğlu var karşınızda.
hesabın var mı? giriş yap