şükela:  tümü | bugün
 • maalesef üstü örtülmüştür. geçmiş olsun.

  "olay, bodrum’da 21 temmuz 2010 tarihinde meydana geldi. ahmet bayer’in yalıkavak beldesindeki evinin balkonundan düşen baş’ın neden düştüğü belirlenemeyip adli makamlarca incelemeye alındı. bilirkişi raporları, 2003 yılının mankenler kraliçesi aslı baş’ın intihar etmemiş atıldığını yazmıştı: bunun üzerine ahmet bayer ve iki oğlu yargılanmaya başlandı. yapılan incelemelerin usülsüz olduğunu ileri süren ahmet bayer oğullarının suçsuz yere içeride yattığını ifade etmiş ve incelemelerde bulunan bilirkişilerin doğru tesbit yapmadığını mahkemeye sunmuştu. bunun üzerine mahkeme yeniden bilirkişi oluşturulması yönünde karar verdi, sonra ahmet bayer’in küçük oğlu volkan bayer tutuksuz yargılanmaya devam etti. büyük oğlu hakan bayer de 18 ay muğla cezaevinde yattı. bilirkişilerin raporları mahkemeye sunmasının ardından dün akşam saatlerinde mahkeme heyeti tarafından incelenen raporlar dahilinde volkan bayer’in de tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

  ahmet bayer’e süpriz

  oğlunun serbest bırakılacağından haberi olmayan işadamı ahmet bayer ise, işleri nedeniyle istanbul’da haberi aldı.bayer, oğlunun serbest bırkıldığını duyunca büyük sevinç yaşadı ve "adaletin yerini bulduğunu" ifade etti. ilk uçakla bodrum’a geleceğini anlatan ahmet bayer, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “benim için sürpriz oldu, çıkacağını bilmiyordum çok sevindik. adalet yerini buldu. benim ailem bu olayda suçsuz. boşuna yargılanıyorlardı. ben boşuna yargılandım. aslı baş intihar ettiğini söyledik ailesi inanmadı. onlara da bir şey diyemiyorum acılı bir aile evlatlarını kaybetti. ben ve oğullarım bu olayda suçsuzdur. benim oğlum suçsuz yere 18 ay yattı. bilirkişi raporları aslı baş’ın intihar ettiği yönündeydi ama oğlum yine cezaevine gönderildi. biz adalete inanan insanlarız adalet yerini buldu.” "

  http://gundem.milliyet.com.tr/…t.htm?showpageskin=1
 • kızın resmen atıldığını, ben bile cnbc-e polisiye dizilerinden edindiğim izlenimlerle, üstelik tost makinası kalitesindeki görüntüden algılayabiliyorsam, olayın üzeri örtülmekte olduğu kesin olan cinayettir.
 • on yıl önce işlenen cinayetle ilgili son gelişme. katil zanlısı ahmet bayer cinayetten yırtmak için fetönün kolejine para aktarmış.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…e_rusvet_iddiasi.html

  https://m.aksam.com.tr/…yardim-davasi/haber-1002087

  cinayetle ilgili sosyalist feminist kollektifin bildirisi.

  [http://http/http://www.sosyalistfeministkolektif.org/…istiyoruz

  mehveş evinin yazısı,

  [http://https/https://www.google.com.tr/…-bey-ve-ogullari-1740785
 • münevver karabulut'un katili cem garipoğlu, şule çet'in katilleri berk akand ve çağatay aksu ve son olarak hakan bayer bütün bu adamların ortak yanı paraları olduğu için istedikleri her şeyi yapabileceklerini düşünmeleri... ve devletin kurumları o kadar yozlaşmış ki aslı baş öldürülüyor ve onca şüpheli duruma rağmen intihar denilip dosya kapanıyor.

  kokuşmuş bir şeyler var. tabii danimarka krallığında...

  edit: dosya kapanmamış karar duruşması 24 eylül'deymiş.
 • sözde hukuk devletinde üstü örtülmüş bir başka skandaldır.
 • (bkz: #94738765)
 • 2010 yılında ahmet bayer isimli bir kodaman tarafından öldürüldü. bayer güçlüydü, zengindi, önemli yerlerde adamları vardı. apaçık şüpheli ölüm olmasına rağmen savcı intihar işlemi yaptı.

  halbuki hastanede alınan ilk ifade de bayerin oğlu aslı’nın kaza sonucu düştüğünü söylemişti. bir kaç saat arayla kazayla düştü ve intihar etti diyen iki aykırı ifadeye rağmen savcı büyüklerinden gelen talimat ile intihar işlemi yapmayı uygun gördü.

  aydın doğanı arayacak kadar medyada etkinliği olan ahmet bayer şu haberi bile yaptırdı.

  [http://https/https://www.google.com.tr/…07/24/kokain_alip_atladi

  bu sahtekarlar aslı’nın kokain içtiğini iddia ediyorlar. halbuki aslı’nın kanından alkol bile çıkmadı.

  iki yıl sonra aslı’nın avukatı dosyayı ele aldığında ahmet bayer ve oğulları tutuklandı. belden aşağısı tutmayan bayer sakat olduğu için adli kontrolle serbest kaldı.

  tabi boş durmadı. iki yıl sonra yeniden ortaya çıkan bu tehlike bertaraf edilmeliydi. önce kamuoyuna ağlaması gerekiyordu. bunun için ayşe armanı tuttu. iğrenç bir röportaj yaptı. bu iğrençliğe ayşe arman adında ki ... çanak tuttu.

  [http://https/https://www.google.com.tr/…ama-degil-olume-21415899

  dosya iki yıl sonra yeniden ele alınmasına rağmen cinayeti gösteren deliller o kadar güçlüydü ki bayer kapanı kısılmıştı. adeta denize düşmüştü. tabi yılana sarıldı. fetönün pis işlerini yapan ihsan kalkavan adında ki başka bir kodamanı aradı. kalkavan bankasyanın kurucu ortağı hem iktidarı hem cemaati idare edebilen tam bi yavşak. derhal fetönün muğla imamını aradı. imamda bayeri. pazarlıklar yapıldı. sonunda fetönün merter kolejine üçyüzbin tl bağış yapıldı. ve fetö imamı adli tıp dahil çalışmaya ve bayeri kurtarmak için görüşmelere başladı.

  bunlar iddia değil. çünkü bütün bu görüşmeler bayerin dinlemeye takılan telefonundan çıktı. üstelik fetö imamının yaptığı ilk iş bu telefon kayıtlarını sildirmek olmuştu. buna rağmen aslı’nın avukatı bu kayıtları ortaya çıkardı ve suç duyurusunda bulundu. beş yıl sonra fetöye yardımdan davanın açılması bile bu davanın üstünde örülen sis perdesinin yoğunluğunu göstermektedir.

  https://m.aksam.com.tr/…yardim-davasi/haber-1002087

  nereden tutsan irin akıyor. ne diyeyim adaletinizle bin yaşayın!

  yıllar geçti. dile kolay on yıl olmuş aslı öldüreli. ve hala ahmet bayer nüfuzu ile parasıyla kendini aklamaya çalışıyor.

  ama birşeyler oldu. intihar süsü verilen çok sayıda cinayet olayı ilk defa bu olayda uygulanan bilimsel yöntemlerle açığa çıkarıldı. ve cinayet masasında çalışan polisler ve avukatlar bu olay sayesinde daha dikkatliler.

  savcı ahmet bayerin oğlu hakan için ağırlaştırılmış müebbet cezası istemiş, yargı esnafları aracılığıyla ahmet bayer bu işten bir şekilde yırtmak istiyor. son gelişmeyle birlikte bu işin o kadar kolay olmayacağı görünüyor. 24 eylülde karar duruşmasınla on yılı aşkın adalet mücadelesinin sonucunu hep birlikte göreceğiz.
 • kadına karşı şiddetle alakalı konuşulması gereken en önemli olaylardan biridir. ama maalesef ineklerin sütünün içilmesinin taciz olup olmadığı kadar dahi tartışılmamıştır. (bkz: ekşici ikiyüzlülüğü)

  gencecik bir kadının gördüğü sistematik psikolojik şiddetin ardından fiziksel şiddetin dozunun artması sonucu hayatını kaybetmesi üzerine intihar süsü verilmeye çalışılan ve teknik raporlarla cinayet olduğu ortaya koyulan bu olay maalesef türkiye'de adaletin tecellisinin ne kadar geciktiğinin bariz kanıtlarından biridir.

  hatta adaletin tecelli edip etmeyeceği dahi şüphelidir. zira aslı baş cinayeti adalet sisteminin fetönün ellerine teslim edildiği bir dönemde işlenmiştir. (bkz: aslı baş cinayetinde paralel parmağı)

  üzerinden on yıl geçmiş bu olayın bir sonraki duruşması 24 eylül tarihinde yapılacak, takipte kalın.

  (bkz: unutulmaması gereken başlıklar)