şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zamanında radikal'deki 'elif'in günlüğü'nü yazmıştır. aslen reklamcıdır. emekli büyükelçi tansuğ bleda'nın kızıdır.
  (bkz: tansuğ bleda)
 • bleda, paris’te eli acıman’la tanışmış; acıman’ın yaptığı ‘reklamcılığın zorlukları’ temalı konuşma onu tutkusundan vazgeçirmemiş. türkiye’ye döndüğünde müşteri temsilcisi olarak sektöre giren bleda medina turgul ddb’de yönetim kurulu üyeliği yapıyor. ve aynı ajanstaki 20. yılını yaşıyor. bu istikrarını da şu sözlerle açıklıyor: ‘patronum olmadı ki iş sahibi olayım. jeffi ve yavuz da ajanslarını ‘tek adam düzeni’ üzerine kurmadılar. bu durum da benim arızalı tarafıma, otorite fobime ilaç gibi geldi’ diyerek patron baskısı olmadan bir ajansta 20. yılın da geçirilebileceğini bize de göstermiş oldu. ama hepimiz patronlarımızı seviyoruz.
 • young & rubicam / reklamevi 'nde müşteri temsilcisi olarak çalıştıktan sonra man ajans'a geçmiştir. sektöre girişi young & rubicam 'da başlamıştır. bu 1.

  jeffi ve yavuz, eli acıman 'ın ajansı; man ajans'da çalışırken, ajansın bazı müşterileriyle anlaşarak kendi ajanslarını yani medina & turgul'u (ddb ortak değildi henüz) kurdular. bu 2.

  aslı bleda, young & rubicam / reklamevi 'nde müşteri temsilcisi olarak çalışırken, kendisi gibi mt olan çocukluk arkadaşı bedriye renda'yı ajansa tavsiye etmişti ve en iyi arkadaşıydı. bu 3.

  şimdi sırasıyla;

  bedriye renda, kızlık soyisminin önüne medina soyadını aldı.

  "patronum olmadı ki iş sahibi olayım." cümlesinden de anlaşılacağı üzere, aslı bleda'nın en iyi arkadaşı medina ailesine gelin girdikten sonra medina turgul'a girip 20 yıl çalışmıştır.

  hepiniz seversiniz patronlarınızı bu şartlarda. biraz mahcubiyet lütfen.