şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cas tarafından 8 sene men cezası almış atletimiz. potansiyel bir survivor adayı.
  • böyle harcadım demek kolay mı yahu. vatandaşın 1 türk lirası borcu olsa hemen vergi dairesi ihbarnamesini dış kapıya yapıştırmasını biliyorsun devlet baba, haksız kazanıldığı ispatlanan 2.5 milyon türk lirasını nasıl tahsil edeceksin çok merak ediyorum.
  • ülke yöneticilerinin hırsız olan bir ülkenin sporcusu. fazla şaşırmamak gerekir.
  • o para dopingciden alınmazsa yazıklar olsun devlete ve ona parayı verenlere. hem dopingli çıkacak hemde 2.5 milyon tl'nin üzerine yatacak, yok öyle dünya. o parada bu ülkenin alnının teriyle para kazanan insanlarının vergileri var. öyle kolay kolay geçmez boğazdan!
  • merak ettiğim nokta, olimpiyatlarda altın madalya kazanan sporcuya devlet tarafından verilen 2000 cumhuriyet altının iadesi istenecek midir?
    adam doping kullanıyo giren yine halka oluyo..

edit: ayrıyeten aylık bağlanan maaş ve olimpiyatlara katılmaya hak kazandığı için verilmiş olan 60 cumhuriyet altını daha var, totalde rakam 1.5 milyon tl'yi görüyor kaba bir hesapla.

edit2: bugünkü çıkan haberlere göre 2575 cumhuriyet altınının geri iadesi için dava açılacakmış. ülkede arada sırada olsa da güzel haberler duyuluyo, keşke yolsuzlukla mücadelede başka konularda da devletimiz bu kadar istekli olsa, tabi insan mermiye kafa atar mı orası da ayrı konu. inşallah ikinci olan gamze bulut'a altın madalyası verilir cumhuriyet altınlarıyla beraberde oha lan adalet varmış diyebiliriz.
  • bundan sonra ancak acun'un ada olimpiyatlarına katılabilecek kişi.

(bkz: aslı da düştü)
  • dünya ve olimpiyat rekorlarının hatta atletlerin oraya gelirkenki derecelerinin bile çok çok altında bir hızla bitmiş yarışta tutup da birinciye "dopingli olabilir" demek saçmalıktır. bu ülke başarılı değil aslında, vardır bir şeyler diye böyle bir ön yargı taşımak hiç hoş değil. kadının cezası biteli yıllar olmuş, kopmamış spordan, koşuyor. ve hepinizin rahat rahat yaptığı derecede birinci geliyor. 4.10 küsür, finalist atletlerin hepsinin yarı finalde geçtiği bir derece. o yarışta herhangi birinin birinci gelmemesi için bir sebep yoktu ama hiçbiri cesaret edemedi, hiç kimse çok geç olana kadar gruptan kopmadı. şimdi de ancak böyle iddialarla avunuyorlar.
    hakkıyla birinci olduğunu düşünüyorum ben bu kadının. bu kadar iddialı bir sporcunun, hele hele yapmadığı halde bundan çekmişken, dopinge başvuracağına inanmıyorum. eminim olası bir kontrolde bu ortaya çıkacak ve kendisi hakkında ileri geri konuşan kimse kalmayacak. tebrik ediyorum tüm kalbimle, uzun zamandır görmediğimiz kadar büyük mutluluk verdiler bize gamze bulut'la. benim bile milli duygularım uyanabiliyormuş, onu keşfettim sayelerinde.

edit: bana yedirdi bu yazıyı sağolsun.
  • ifidim bişbikinim siiilin bişbikinim diye yarıştan hemen sonra telefona sarıldığı an ne yalaka kız lan bu demiştim. oh olsun bas maddeyi bas maddeyi sonra 1. ol yemezler. telefon konuşması
  • (bkz: yaa aslı kardeş çok rahat konuşuyordun)

nasıl da konuşuyordun haksız bir şekilde aldığın olimpiyat madalyasından sonra tayyip'le.

http://www.vidivodo.com/…an-tebrik-konusmasi/958692

işin ilginci şimdi gördüm, düğününde de şahidi olmuş tayyip bu kadının.

http://www.kadinnews.com//images/content/29382.jpg

tesadüf mü acaba adı böyle işlere bulaşan bir kadının tayyip'le olan bu yakınlığı. haksızlık, hırsızlık, niye hep senle ve senin yanındaki isimlerle anılıyor be usta?
  • dava açar 35 sene hapis cezasını kitlersin. parayı sakladıkları yerden çıkartırlar. parayı alır devleti kandırmaktan 5 sene yatırır, uluslar arası arenada türk milletinin onur ve haysiyetini lekelediği için de manevi tazminat koyarsın 2-3 milyon lira. oh misler gibi olur. bundan sonra da kimse dopinge falan cesaret edemez. ama bunları yapacak göte sahip adam yok bizim ülkemizde. ben olsam yaparım ama.

edit. şu yazdıklarım üzerinden laf sokmaya çalışanlar olacaktır. öncelikle türkiyede böyle bir hukuki durum yok zaten. altına yazdım ben bir sistem geliştirsem böyle yaparım. götü yiyende doping yapar diye.