şükela:  tümü | bugün
  • aslı enver yaptığı son paylaşımda masadaki rakı bardaklarını emojiyle kapatmış. anlamıyorum bu ünlüler arasında ortaya çıkan yeni bir akım mı yoksa gerçekten rakı içmenin utanılacak bir şey olduğunu mu düşünüyorlar?
  • yazık atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği en modern görünümlü gençlik bile iş yapamam korkusuyla saklambaç oynar hale gelmiş. ben kadın olsam bu fotoğrafı yayınlamaya daha çok utanırdım. atatürk siz utanmayın, özgür olun diye bu cumhuriyeti kurdu. yoksa osmanlı'yı devam ettirir siz de toplumsal hayatın içinde var olmamaya devam ederdiniz. dinciler mutlu siz mutlu hayat akar giderdi. bir iki tane dizide oynamak için düştüğünüz duruma bak. bundan sonra ne var? ayıp olmasın diye hafifçe baş örtmeler falan mı başlayacak?

ha bir ihtimal daha var tabii. o da aslı enver'in siyasi görüşü. çünkü referandum evetçisi murat boz'la epeyce samimiydiler. belki de içkiden son derece rahatsız olan bir siyasi anlayışa sahiptir. bilemeyiz. ama o zaman da ya olduğun gibi görüneceksin ya da göründüğün gibi olacaksın. çift taraflı oynamayacaksın. hem laikliğin nimetlerinden yararlanıp hem de laikliğe aykırı eylemlerin odağı olmaktan ceza almış bir anlayışa şirin gözükmeye çalışmayacaksın. bu çelişkiye düşmeyeceksin. neyse dizinin yeni sezonu hayırlı uğurlu olsun.

edit: fotoğrafı çocukları korumak için sansürlemiş diyenler var. aslı enver'in sonuçta sevgilisiyle gezerken tozarken çektirdiği fotoğrafları yok mu? var. o zaman birisi de çıkar, o fotoğraflar da evlilik dışı birlikteliği özendiriyor der. aile birliğini zedeliyor der. çocuklara kötü örnek oluyor der. der oğlu der. her fotoğrafta herkesi memnun etmeyen bir şeyler illaki bulursun. sarı ineği bir kere sansürledin mi bütün ahırı sansürlemen gerekir. her zaman daha fazlasını isterler. kullandığın kelimelerden bile anlam çıkartırlar. onları bile kullanamazsın. şort bile giydirmezler adama. oynadığın diziler için bile ''çocuklara kötü örnek oluyor, kaldırılsın'' derler. sansürün sonu yok.
  • öyle bir toplumda yaşıyoruz ki insanların her yaptığı harekette eleştirecek bir şey bulabiliyorlar. iyi yapmış milletle mi uğraşacaktı?

desteklediğim harekettir.
  • canımız çekmesin diyedir.

bir şişe rakı kaç para ulan haberiniz var mı? alan var, alamayan var.

tebrikler aslıcığım, doğrusunu yapmışsın.
  • ata demirer'i saklasa daha ikna edici olurdu.

ata demirer'in olduğu ortamda kesinlikle rakı olur.
  • belki emoji içmiştir.

çok ön yargılısınız :p
  • son yıllarda oluşan mahalle baskısı ve linç kültüründen dolayı saklamıştır, yapacak birşey yok kendini korumaya çalışıyor.
  • gayet iyi yapmıştır. ülkede ahlak kalmadığı için hemen bu kızcağızada bir şeyler yapıştıracaklardı. vay be nerelere kadar düştük. ülke 2000 lerin başında çok daha moderndi. atatürk uyansa bir görse benim dönemim bile bu kadar değildi derdi kesin.
  • rtük'ten ceza yememek içindir.
  • yobaz bir ülkede yaşadığı için en doğrusunu yapmıştır.