şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: down)

darısı tüm teröristlerin başına..
  • şöyle anlatayım düşük iq'lu: bu kadın var ya bu kadın boğaziçi üniversitesi bilgisayar mühendisliği mezunu, cern'de parçacık üzerine çalışmış bir fizikçi. brezilya'da doktora öğrenimini yarıda kesip türkiye'ye dönerek (kendisi hakkında yapılacak tek kötü eleştiri bu ülkeye dönmesidir kanımca) yazar olmuştur. seni donunda sallar yani.

güzel insandır aynı zamanda. destekliyoruz.

edit: son zamanlarda girdiğim entrilere eklemeler yapmak zorunda kalıyorum; çünkü bazılarınız anlayıştan, farklılıktan, düşünme yetisinden o kadar uzak ki bırakın öfkeyi, üzülüyorum. mesajla (örnek: https://postimg.org/image/60fhud7zn/) taciz edenler mesela, bunlara yanıt vermek dahi büyük zahmet. neyse, şimdi zekası tamam da terörist seviciliği yapmış argümanını savunanlar. aslı erdoğan sadece zeki bir kadın değil; bilimle uğraşmış. doğa bilimlerinin kuşkusuz en karmaşık olanı, yani fizikten (hani belki bilmiyorsunuzdur) bahsediyorum. (daraltılmış anlamıyla) gezegenlerin, yıldızların, nebulaların ve kara deliklerin işleyişini ve bunları meydana getiren maddenin en en en küçük parçasını ve onun yapısını kavramaya, anlamlandırmaya çalışma bilimi. başka disiplinleri (mesela kimya) de kucaklayan bir alan. objektif ve yalın olmayı gerektirdiği gibi; ön yargı ve cesaretsizliğin paspas altına süpürülmesini zorunlu kılıyor. 1500 yıllık masalların, mucizelerin yeri yok. tek mucize: yeni bir bulgu ve bu bulgunun diğer bulgulara eklemlenerek büyümesi, karanlık bir yüzeyin aydınlatılması.

aslı erdoğan'a yıldızlar, gezegenler yetmemiş; koskoca evrende aydınlatmak istediği bir yer vardı demek ki. o da türkiye ve türkiye'nin içinde yıllardır ezilen, öldürülen, "fiziksel" çatışmalar yetmiyormuş gibi bir de çıkar çatışmalarının arasında kalan bir halka ses olmak. aldığı iyi eğitim, okuduğu kitaplar, edebiyat ve yazma aşkı onu ülkenin en önemli probleminin ortasına kadar getirdi. siz orayı "sevicilik" diye tanımlayabilirsiniz; ama bu "sevme" dir; insanı, hayvanı, doğayı, göğü, uzayı sevmektir. sadece aslı erdoğan değil; yararlı şeylerle uğraşan, edebiyatı seven insanlar (kendi çevrem ile sınırlı tutulmuştur) onu destekliyor ve bu insanlar karıncaya dahi zarar verecek tıynette değiller; ama nerede çıkarcı ve bencil; kitap okumayan, tarih bilmeyen insan var: "vuracaksın bu it sürüsünü." yapabildikleri söz sanatı: küfür.

aslı erdoğan'dan bir kuple ile bitireyim o zaman (telif hakkı sorun olmaz umarım):

"bir adam, diğerine dedi: uzun zaman önce, sular yükseldiğinde kumun üzerine bir satır yazmıştım, insanlar hâlâ durup onu okurlar ve hiçbir şeyin unutulmamasına özen gösterirler.

ve öbür adam ekledi: bir zamanlar ben de kum üstüne bir satır yazmıştım, ama sular alçalmıştı ve engin denizin dalgaları onu sildi, geçti. ama söyle bana, ne yazmıştın sen?

ve ilk adam yanıtladı ve dedi: şunu yazdım: 'ben varolanım.' ya sen ne yazmıştın?

ve diğer adam dedi: şunu yazdım: 'ben bu ulu okyanusun bir damlasıyım yalnızca."

aslı erdoğan, o okyanusun bir damlası olduğunun farkında olduğu için bugün özgürlüğünden edildi.
  • hakkinda yazanlarin alayindan daha zeki bir kadin oldugu icin kendisini elestirenleri cok da ciddiye almadigim "can" icin baslatilmis kampanyadir. elimden geldigince duyurmaya calisicam. isallah ise yarar.
  • türk insanının ölümüne bahar diyebilen bir paçavrada görev alan insan için kılımı oynatmayacağım kampanya.

hümanizm falan geçin o işleri gençler. terörist gazetesini savunan insana zerre desteğim olmaz. bölücü kürtçülük aydınlıkla bir tutulmaya devam ettikçe de olmayacak. artık gına geldi bu terörist sevicilerin özgürlük safsatalı dezenformasyonlarından.

edit: bak bak boğaziçinde okumuşmuş. o zaman okuduğu yer iyi diye her türlü terörist şakşakçılığı meşru görülsün öyle mi? ben de boğaziçinde doktora yapıyorum ama sizin gibi terörist sevici değilim çok şükür.bir taraftan da işim gereği ülkemin gençlerine ingilizce öğreterek memlekete faydalı olmaya çalışıyorum. benim gözümde vatanına kasteden teröristi sevmeyen çoban, onu destekleyen profesörden bin kat evla.
  • ister eğitimli ister eğitimsiz, ister aktif destek versin ister pasif, terörist teröristtir... hakettiğini çeksin...
  • burada kendisine nefret kusan, "yov orda yazmışsın devlet seni tutuklar yani" deyip bizlere muhteşem siyaset fikirlerini açıklayan alçak oğlu alçakların yüzlercesini cebinden çıkartabilecek bir yazar için başlatılan kampanya.

aslı erdoğan yalnız değil. tam aksine, yanı başımızda.

yazarları ve gazetecileri serbest bırakın.
  • umarım elektrik ve soda şişesiyle ifadesini alırlar. terörist sevicilere terörist muamelesi yapılmalıdır.