şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #64270690)
 • üzerlerine atılı suçlardan biri olan 302. maddeden tahliye edilmişler, ancak örgüt üyeliği suçlamasında dolayı tutuklulukları devam ediyor.

  avukatların aktarımı şöyle:
  'necmiye ile aslı'nın dosyasında durum şu: avukatlara tahliye edildiklerine dair karar verildi. ardından da 'devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak'tan tahlide ettiğini, 'örgüt üyeliğinden' ise tahliye etmediğini avukatlara söyledi. yani hala tutuklular.

  avukatlara sorduk; ortada tek bir dosya numarası yani tek bir dava var. nasıl böyle karar verebilirler diye.
  tahliye kararında da şundan tahliye, bundan tutuklu demiyor. çok açık ki, tahliye kararına müdahale edildi.
  şimdi bize gerekçe uyduruyorlar.' aktaran arzu demir-ruken adalı twitter hesabı. https://twitter.com/…ir22/status/801435267429179392
 • hukuk varmış gibi yapacağım" (aslı erdoğan)

  aslı erdoğan ve necmiye alpay tahliye edildi. çok güzel haber ve hukuk varmış gibi seviniyorum şimdi.

  dört aydır tutuklu kalmalarının günahı ise diktatörlüğün boynuna.
 • hapse girmiş olmalarındaki çarpıklığı unutturan haber.
  aslı erdoğan ile necmiye alpay'ın tahliye edilmesi evet güzel haberdir ama 4 ay boyunca hapiste tutulduklarını unutmayalım. intikamları alınacak illa ki alınacak.
 • güzel gelişme.

  yalnız şu "direndik kazandık" şeklinde orda burda yorum yapanlara kıl oluyorum. sanki direndik diye hakim "ha meğerse yanlış yapıyormuşuz" demiş gibi.

  şunu anla artık sevgili kardeşim. kimse bizi sikine takmıyor. tutuklandıklarında kimse bize sormadıgi gibi tahliye edildiklerinde de kimse bize sormadı. yarın bir daha tutuklanırlarsa yine bize sormayacaklar. bir değerimiz filan yok yani.

  bu ülkede bu dikta rejim olduğu sürece direnmenin adını ağzınıza almayın. çünkü çok rezilce duruyor.
 • he güzel gelişme he. sağda solda terörist övmeye devam ederler artık.
 • kendisini cumhuriyetçi, millyetçi, ulusalcı, atatütürkçü, türk olarak niteleyen kimseyi mutlu etmeyecek tahliyeler.

  tutuklamayı akp denetimindeki devlet aygıtının yapması bir şeyi değiştirmez.

  perde arkasındaki bazı pazarlıkların kozu olarak tutuklanmış ve kimbilir ne tür pazarlıklara konu başka tavizler de verilerek salıverilmişlerdir.

  yeni anayasa pazarlıklarından, suriye içinde sözde ışid'e karşı özde bölgedeki pyd varlığını emperyalistlerin çıkarları doğrultusunda güvence altına almaya yönelik fırat kalkanının hedeflerine değin bir sürü kayıkçı pazarlığı yapılıyor şu aralar...

  bunların tahliyesi de kimbilir neyin bedelleri arasında.

  türk çocukları sınırlarımızın içi dışı farketmeksizin sapır sapır dökülürken alıyor, veriyor bop'a ve yeni dünya düzenine can veriyoruz.
 • cumhuriyetçi atatürkçü türk olarak beni çok mutlu eden bir tahliye olmuştur,barış diyen herkesi pkk potasına koymak zorbalıktır,bu insanın kalbinin temizliğini bilen her insan bu tutuklamaları büyük bir acı hissederek takip etmiştir ve türkiyenin en ağır kanayan yaralarından biri olmuştur,bu büyük yüreği bir daha o karanlık koğuşlara atmazlar ve incitmezler inş
 • güzel bir haber. ama neden içeride olduklarının akla yatkın bir açıklaması hala yok.