• --- spoiler ---
    oncelikle 24 saate silinecek suan ki hikayelerine bakmanizi rica ediyorum
    --- spoiler ---
    yazar oldugumu bilen bir arkadasimin lutfen izle ve yaz dedigi fazladan fazla ve genelinde bombos konusan instagramci.
    anladigim kadariyla kendileri karavan kiralamak suretiyle almanya civarlarinda seyir halindeler.yine tum fazla mimik ve kendinden emin tavriyla bugun basina gelenleri anlatiyor.
    bir restaurantta ablasiyla facetime yaparken karsidan bir adam el kol hareketleriyle kapat isareti yapmis telefonu ima etmis vs.
    kendisi de cok kurulmus ve laf sokmaya karar vermis.
    gitmis adama bizim ulkemizde rahatsiz oldugun seyi masaya gelirek soylersin oyle el kol yapilmaz yoksa dayak yersin demis.
    adam da sadece -deutsche! diye cevap verince bizim yine ozguveni allahuekber dagindaki aslimiz ben turistim ingilizce bilmiyor musun demis.
    ve turklugun ona verdigi enerjiyi falan anlatiyor.
    aslicim oncelikle biz avrupada (evet ben de turkiye de yasamiyorum)yasarken toplum icersinde bulundugumuz ortamlarda bir birimize rahatsizlik vermiyoruz, herkesin ozgur alaninda kendince dingin ve sakin kalabilmesi bu sekilde oluyor.

adim gibi eminim ki o restaurantta bagira cagira goy goy yaptiginiz icin insanlara rahatsizlik verdiniz. insanlar da uyarma geregi duygu ve ingilizce bilmek zorunda degil neden biliyor musun orada yerli olan,ulkesinde olan o. zeytinyagi olan sensin.
    cok turkun gucu,laf sokmalar kurulmalar falan tutamiyorsan icinde turkiye'de de sahane kamp alanlari var. al karavanini kenardan kenardan akcay a yollan nasil mesela?
    cunku biz de avrupa'da ulkesinin bagrindan kopup gelip dagitanlara tahammul edemiyoruz.
    edit:imla
  • bugün doğum günü olan eski bir tanidik. instagram'da keşfette baktim ki kutlamalar var, dedim ben de bir animi paylasayim. sonra dedim ki olumsuz şeyler yazmayayim ama bir baktim buralar dolup taşmış zaten. yani ha bir eksik ha bir fazla...
    tatli kız aslında ınstagram'dan gördüğüm kadarıyla. böyle neşeli, sevgi dolu falan. kendisi kız kardeşimin eski iş arkadaşı olur, hem de epey yakın arkadaşı. neyse işte, ikisi de işten ayrildiktan sonra pek görüşmediler. geçen sene doğum gününde kardeşimi aramış ve onu ne kadar özlediğini ve doğum günü partisine gelmesini istediğini söylemiş. kardeşim çok insancil bir insandir. akşam çıkmış hediyesini almış, aslı'yı aramış nereye gelecegim, vs diye. açmamış, açmamış, açmamış ve sonra whatsapp da dahil olmak üzere kardeşimi bloklamış.
    biz bu anıyı dost meclislerinde anlatıp gülüyoruz ama henüz hiçbirimiz bu davranışa bir sebep bulamadik. mutlu yıllar aslı, ha bi'de allah akil fikir versin, amin...
  • edit: ekşi'ye cevap videosunu izledim ve gördüm ki aşağıda yazdıklarımın hepsi -> check :/
    hepi topu 7 entry için çift kameralı montajlı kurgulu video çekmek, gergin danslar.. sevgili aslı, özgüven yetişkin bir insanda 'aşşşırı' hareketler 96 model çılgın bediş tavırları değil burdaki birkaç entrye verilen anormal tepkinin tam tersidir. keşfet sebebiyle kanalını açıp ancak 1,5 videonu 'izleyebilip' yorumlamışım. şokopop'tan billur saatçi'ye buse terim'e birçok isimde uzunlu kısalı yorumlarım var, ekşi'nin amacı bu. burası en absürd konularda bile olumlu olumsuz laklak ettiğimiz bir mecra işte. maksat bazen görüş paylaşmak, bazen boş zaman doldurmak.. olayı 'ay beni nasıl da kafanıza takmışsınız'a çarpıtmalar falan ahahadjkfs

umursamıyorum demeye çalışırken bu kadar büyütüp kendi kalene röveşatayla gol atmana ne gerek vardı 'beybi'? kimse de uyarmamış yapma etme diye, izlerken başkası adına utanma hissini derinden yaşadım, ne diyelim geçmiş olsun.
    ...

instagram keşfette çok sık karşıma çıkan ve 200 bine yakın takipçisiyle bu kadın kim, bilmediğim bir dizide falan mı oynuyo diye bakınmamla aşk-ı memnu'dan hatırladığım oyuncu ilker kızmaz'ın eşi olduğunu öğrendiğim 'youtuber'.

izlediğim ilk videosunda (çocuk sahibi olmadan önce yapmanız gereken 10 şey) monitörden taşan abartıdan rahatsız olup ortalarda kapattım, ikincisinin (soru-cevap ilker kızmaz) zorlayarak sonuna kadar geldim. aslında iyi birine benziyor ama videolarındaki 'çok komiğim çok enerjiğim, taklitler yaparak konuşuyorum, arada deliriyorum' tarzından çok yoruldum. köylü şivesiyle konuşmalar hobaaaa modu dansa bağlamalar.. direkt idil tatari'nin güler yüzlü, sakin ve kaliteli videolarıyla kendime geldim. şımarık küçük kız hareketlerini 30'ların ortalarında bir insanda görmek, özellikle kız babası olmak seni korkutuyor mu ve doğurunca bana ne hediye alacaksın sorularındaki 5 yaşında kız tonlamaları o kadar rahatsız edici ki, beğeneni muhakkak vardır ama ben almayayım. 'ilker beybi bey'ler, 90'lar reality show'larından fırlamış dev anons sunuşları, büyük hareketler-mimiklerle dikkat çekmeye çalışan 14 yaş hareketleri..

hani sakin yapıda insanların ciddi bir şey anlatıyormuşçasına araya sıkıştırdıkları esprilere daha çok yarılırsınız, ama 'bakın ben şimdi komik bir şey anlatıyorum, zeki ve komik bir insanım ben, herkes bana bakıyo mu huuu' abartısında ses tonu ve mimiklerle konuşan insanlar öfff dedirtir ya, aynen öyle bir tarzı var. ama acun'un ortanca kızı için bile fan sayfası açılan, az ünlüleri geçtim ünlümsülere bile yaranmaya çalışan kitlelerin olduğu sosyal medya dünyasında tabii ki kendisine de yer var.
  • her gördüğümde allah çirkin şansı versin dediğim hatun . o tiple ilkeri nasıl tavlamışsa artık .
  • doğurunca uzman kesilen familyadan bu da.

koltuklarını isteyen takipçisini ifşa edip 'peki biz nerde oturucaaaazz' diye espri kasan, fazla kilonuz yok diyene 'ne biliyorsun tartıya mı çıkardın beniiiğ' diyerek şirinlik + laf sokma kaygısında olan bir hatun.

ilker onda ne bulur bulmaz onu bilemem de ben kendisini epey itici buluyorum.
  • arkadaşım söyledi aslı’cım. aslı kızmazın ekşiye cevap videosunda sen de varsın diye . bana iğreeeenç bir insansın diye giriyorsun cümleye gerçekten suratına tüküresim geldi.

doğru düzgün türkçe kullanamadığın halde kitap yazmanı eleştirmişim ki eleştiririm en doğal hakkım. türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde türkoloji okudum gidip iki tane üstüne yüksek lisans yaptım. kitabında kurgu varmış başka şeyler varmış ama imla neymiş ki hem redaktörler varmış.

aslıcım insan sözcüklerle düşünür . bunu ben demiyorum ciddi dilbilimci abilerimiz diyor. ben de imla hatası yaparım herkes yapar. ama türkçeyi konuşmak ve yazmak , dile egemen olmak başka bir şey . sen bu kitabı sunuyorsan insanlara “yazarım beeeen” diyebiliyorsan -şimdi böyle bir şey demedim diyeceksin-eleştirileri seve seve dikkate alacaksın , almazsan da böyle sizi takmıyorum yeaaa ayarında videolar çekersin , savunma mekanizması hep işte .

bana iğrenç bir insan demen için öncelikle benimle bi kahve içmen , beni bi tanıman lazım . ben kendimi adımı kimliğimi teşhir eden biri değilim , ama ben buyum deseydim başka bir durum olurdu emin ol.

gerçekten vasıfsız insanları nerelere getirdiniz , kitabını basan yayınevi , bir tükürük de size !
  • zamanında bebeklerinize margarin yedirin kalp için çok sağlıklı diye instagramda birilerinin ekmeğine yağ sürerken görüp, kendi çocuğuna margarin yedirip yedirmediğini sorduğumda yorumumu silip beni de engellemiş şahıs.

üç kuruş fazla kazanacaksın diye milletin çocuğunu tehlikeye atmaya utanmıyor musun aslı?

hiç mi etik değerlerin yok?

tanım: itici instagram annesi.
  • şu kızı bir ben mi aşırı itici buluyorum derken yalnız olmadığımı görmek çok mutlu etti. bunun kocasının eski sevgilisi de beren saat yani. başka şeyler de yazmıştım da sildim. nefret suçu çünkü.
  • ekşi sözlük hakkındaki videosundan yine ekşi sözlük sayesinde haberdar olduğum ünlümsünün ünlenmeye çalışan eşi. hayır videonun konsepti falan şahane olmuş da, hepi topu 10 tane yorum varmış zaten be abla neye içerledin bu kadar! videonun sonunda da yorumlara şimdilik bir son veriyoruz falan demişsin, yorum kalmadı zaten okuyacak! vay arkadaş; eline kamerayı alan, koluna eski ünlü kocayı takan kendisini nimetten saymaya başlamış. yeminle hiç hoşlaşmadığım demet akalın' a saygı duydum şu an. konu mu kalmadı sana çekecek de buraya sardın? instagram' daki kötü yorumlara cevap verseydin o zaman bir anlam ifade ederdi herhalde video. bir de o; doktor karısıyım ben, müdür benim eşim havalarını hiç sevmedim.
  • birgün kendini aşırı alçakgönüllü bir cinderella olarak görmekten vazgeçip gerçek hayata dönerse izlediğinde utancından gebereceği bir "sözlükte yazılanlara cevap videosu" çekmiş instagram ünlüsü. üzücü.
hesabın var mı? giriş yap