şükela:  tümü | bugün soru sor
  • boğaziçi üniversitesi yabancı diller yüksekokulu'nda çeşitli fransızca dersleri veren superbe öğretim görevlisi. tamam yazdıklarım klişelerin bayrak sallayanı olabilir fekat; öğrencilerini adam yerine koyan, ders dışı ek dersler vermeye didinen ve anlaşılacağı üzere öğrenci yanında olan, ve bu tanımlara göre bir instructor denemeyecek kadar nezih süper hatundur kendileri. derslerinde çok eğlendim, bunun sebebi durum komedisi oluşturan hareketleri, tavırları ve ilginç bir biçimde toplanmış olan öğrenciler olsa gerek. harika algısı var, mutlu olsun.

haa bir de, çok şık giyinir eder, havası vardır.

dan diye de sms de atar kendileri.

bir daha dersini alamayacağımı bilmenin verdiği hüzünle birlikte,

au revoir..
  • vosvosu vardı. hala da vardır. dersleri eğlenceli geçer. başörtülüler pek ercih etmesin ama. duyumlarım beni yamultmuyorsa veya lokal bir okazyon değilse zaten o sizi reddeder muhtemelen. (bkz: yamulmuyorsam)laf sokabilir şaka yollu. çok alıngansanız böyle her lafına gülüp geçemezseniz almayın. onun dışında iyi kelime öğrenir hakkınız olan notları alırsınız. ordan isterseniz anne şefkati içinmaryse bahadırlıya upgrade ediniz. ojalvoya ise gitmeyiniz.

edit : kreb17 bildirdi ki geçen yıl satmış güzelim vosvosu.

edit iki : lepidopihepi der ki başörtülü öğrencilerle çok iyi geçiniyormuş. bu durumda mutlulukla yamulduğumu belirtirim...

edit "edit 2" : adını vermek istemeyen bir suserin bildirdiğine göre bana atıf gelmiş aslı hocadan. aynen iletirim. aslı hoca der ki ;

dersime geçici olarak kaydolmuş siz sevgili öğrenciler,
    diğer derslerinizle çakışmalarınız var ise başka bir section'a geçebilirsiniz. tek saat dahi kabul edilmeyecektir.
    "eksiklerimi telafi ederim" türünden mailler atmayınız lütfen,boşa zaman harcamış oluruz. başlangıç seviyeleri olan 101 ve 102'de çakışma olmaması gerekmektedir.
    sözlükte özellikle edit 2'de söylenenlere fazla güvenmeyin derim.
    bunları dikkate alarak dersime devam edebilir ya da başka bir section'ı tercih edebilirsiniz.

çağdaş ve aydınlık fikirli gençlerle keyifli derslerde buluşmak üzere.

güzel bir dönem dilerim.

a.t.

edit 3 : laissez faire be hocam... yine de biz nasıl öğretmen seçebiliyorsak onun da öğrencisini kendi kurallarıyla seçmek takdiridir.

edit 4 : hocam ekşi sözlüğe güvenmeyin demiş. yanlış gördüğü bisey varsa ulasşın memnuniyetle düzeltebilirim...
  • imalaria soyleme calistigi sey "basortuluyseniz dersime gelmeyin." zirvaliginin kendisi de farkinda olacak ki, acikca soylemek yerine "fiziksel ozellik yani euhehue"ye yakinsayan sekillerde ifade ediyor. attigi son mail soyle:

sevgili mustakbel 101 ogrencileri,

sizlere yollamis oldugum mailin yeterince acik oldugunu dusunuyorum.
    tek saatlik cakismayi dahi kabul edemem, uzgunum. bu konu, sizler icin, konusarak veya tartisilarak cozulebilecek bir detay gibi gorunuyor olabilir. ama sizlerden boyle bir yanilgiya dusmemenizi rica ediyorum.
    programiniza tamamiyle uyuyorsa, bu derste kayitli kalmaya devam edebilir, keyifli gececegini umdugum ya da ummak istedigim yeni doneme beraberce adim atabiliriz. aksi halde diger ogrencilere de yer acmak bakimindan diger section'lara gecmenizi oneririm gec kalmadan.
    sunu da ilave etmeliyim ki, donem baslarinda bolumlerin kendi programlarinda yapacaklari beklenmedik saat degisikliklerine de sicak bakamiyorum maalesef. benzer bir durum olmasi halinde de dersi birakmaniz gerecektir.sonradan surpriz olmasin.
    bu konuya dair mailler atmamanizi rica ediyorum.

sinif listesindeki fotografiniz nasilsa sizleri sinifta da o sekilde gormeyi umuyorum. fransizca dilini ogrenirken tahmin edeceginiz gibi kendimizi veya arkadaslarimizi tanitacagimiz farkli aktiviteleri yapacagiz birlikte. tam da benzer durumlarda ornegin fiziksel tanimlamalara dair zorluk yasamamaliyiz,oyle degil mi:)

birbirimizi anliyor oldugumuzu umuyor, haftaya gorusmek uzere diyorum.

a.t.
  • fransızcayı gerçekten öğrenmek isteyenlere gerek sınıf içerisinde yaptığı aktivitelerle,gerekse gecenin geç saatlerinde gönderdiği maillerle inanılmaz derecede yardımcı olmaya çalışan,tahminimce boğaziçi üniversitesi yadyok hocaları arasında en cana yakın olandır.
    kendisi hakkında sürekli olarak dile getirilen "türbanlı öğrencileri dersine almıyor" söylemini de nedense ben pek rastlayamadım.zira 2 dönem ders aldım kendisinden ve bu iki dönem boyunca da sınıfımızda türbanlı kişiler vardı,onlara karşı en ufak bir kötü söz ya da bırakın sözü,lafı imayla bile karşılaşmadım.sonuç olarak fransızcayı öğrenmek istiyorsanız düşünmeden dersini alın derim tabi consent alabilirseniz.
  • asli hocanin boyle imali maillerini sahsen anlamadim. kendisinin okulda basortulu ve sevdigi ogrenciler var. neden hala boyle ayrimlara giriyor, ve bu yaptigi ayrimi saklamaya calisiyor, anlamadim. kendisiyle sahsen konusmadan yorum yapmak istemiyorum ama, yeni donemle beni sasirtmis kisi olmustur.

gelecekten gelen edit: zamaninda bu entry'mi gordukten hemen sonra hirsla telefona sarilmis ve bana bol tripli bir sms atmis kisidir.
  • yaptığı ayrımcılık okul tarafından cezalandırılmalıdır. okulun varlığına izin verdiği bir seçimin hocalar tarafından yasaklanması, dışlanması söz konusu olamaz.
  • bu dönem öğrencilerine gönderdiği mailleri tesadüfen gördüğüm kahkaha makinası,
    türünün son temsilcilerinden çağdışı bir boğaziçi hocası.
    az kaldı bunlardan, bi daha ya görürsün ya görmezsin,
    eğlence olsun diye gidip camdan izlemek lazım arada.
  • enteresan istekleri doğrultusunda, kendisinden ders almak isteyenlerin kuracakları muhtemel cümleler şu şekilde olacak artık anladığım kadarıyla:

http://twitter.com/…69790543696633856/photo/1/large

yeterince şanslıysanız ve dahi çağdaş, aydınlık fikirli gençlerseniz kendisiyle keyifli derslerde buluşabilirsiniz.

bu durumda ben ne yazık ki şanslı olamayıp bu entry' imi -kendisine selam göndererek- fransızca kökenli bir kelimeyle

bitiriyorum; enteresan.

gerçekten enteresan...
  • 21. yüzyılda öğrencilerinin başörtü takmamalarını söyleyen yobaz bir öğretim görevlisi.
    gerekçe şu: "fiziksel tanimlamalara dair zorluk yasamamaliyiz,oyle degil mi:) " şaka gibi değil mi :)
    bir düşünsenize, halen böyle insanlar yaşıyor dünyamızda. tehlikenin farkında mısınız?

twitter da hem #aslitarkan hem de asıl #aslitarkankovulsun başlıklarını tt yapmayı umuyoruz.

aslı tarkan kovulsun, eğitim sistemimiz yobaz eğitimcilerden arınsın.
    eğitimciler yobaz olmamalı, hür düşüncenin ve hür iradenin önünü açmalı...
    kimse başörtüsünden dolayı yargılanmamalı; aynı saygı ona da gösterilip hürmet edilmeli.
    budur.
  • kendisinin verdiği fransızca dersinde sınıftaki arkadaşların saç rengini tanımlamak oldukça önemli yer tutmaktadır anladığım kadarıyla.