şükela:  tümü | bugün
 • kitap-lık'ın* şubat 2003 tarihli sayısında, "muhabbet doyulmaz bir pınar imiş!" adlı öyküsüyle dikkat çeken; keskin zekalı, iyi kurgu yapan bir öykücü.
  başka hiçbir yerde çalışmasına rastlayamamış olmak iyi bir şey değil tabii...
 • yky'den cikan abis isimli kitapla calismalarini arayanlara selam ediyor su aralar. yeni yazi isimli yky dizisinden cikiyor kitap -ki adi gibi kendi de yeni-, dizi editoru ise cem akas. henuz okumamis olmamla beraber, goz gezdirince bir hayli ilgimi cekti kendisi -akabinde sozluk'e bi' bakmak lazimdi, baktim-. her ne kadar gezen gozlere takilanlar dogrultusunda olsa da; editor'unun yapitlari ile bir takim kesismeler yasayan bir kitap diyebilirim. daha fazla bir sey demeden once bir okumak lazim sanki... (bkz: atip tutabilmenin dayanilmaz hafifligi)
 • soyadı "tohumcu" değil başka bir şeydir bir süredir. günlük kullanımda değiştirmemiştir.
 • kitap-lik'in mart 2004 sayisinda "son dakika" adli radyo oyunu ile tekrar okuyucusu ile bulusan yazar, ilgililere duyurulur...
 • şiirlerinin sade güzelliği ile naçizane dikkatimi çekiyor birkaç sayıdır*..ayrıca babil'den de nefis kitap eleştirileri gönderiyor.o filmin kahramanına havai fişeklerini ateşleyip, kimliğinde çatapatlar fırlatıyor.kahraman bilmiyor ki, aslında bir filmin değil, romanın kahramanıdır.neyse..
 • sahici bir yazar
 • hüsnügüzel okulunun ender temsilcilerinden biri olma ihtimali yuksektir. tanıklardan bir tanesi de orada oturur. anal seksin öykücülüğünde bu kadar yer tutmasını, 3. sayfa haberlerinin kökeninde (belkide arkasında ) aramak gerekir. yeni yepyeni acayip bir yazardır, kız bukowski olma yolunda cok peynir ekmek yemesi gerekse de, olsundur beklerizdir. kitap sonu anketlerinden haz etmediğimi belirteyim, özcan köknel'in kitap sonları ile, öküz dergisi anketlerine benzemiştir. o da olsundur, belkim birileri doldurup göndermiştir.
  kitabının okuma düzeni bir gariptir. ama siz bu garipligi kendi düzeninie çevirirseniz daha da garipleşecek ve keyif alınacak bir kitaptır. rastgele açın okuyun, sonra yine rastgele bir sayfa okuyun, kitap bitene kadar yapmamanız gereken sadece aynı satırları bir daha okumamaktır (bu sanıldığı kadar kolay değil, her biri bağımsız öykü gibi gözükse de sanki oyuncular hep aynıymış gibi gelir).
  birde aman dikkat edin daha cümle içinde bile anlatıcı değişebiliyor, siz dalgın bir kafayla okumaya devam ederseniz, 1-2 dakiak sonra hayda noluyo leeen bu adam ölmemişmiydi falan oluyorsunuz. ne guzel ne güzel.
  (bkz: benimle konusmaniz icin yollariniza gul mu dokeyim)
 • vatan gazetesinin kitap dergisinde genellikle yabanci yazarlarla söylesiler yapan, su siralar bir çocuk kitabi yazdigini duydugumuz öykücü.
 • akşam gazetesinin pencere ekinde "aslı esası" ismindeki köşesi ile gözlerimizi dolduran, öykücülükten köşe yazarlığına geçiş yapar gibi görünerek, bence aslında sadece ekmek parasını çıkarmaya çalışan, ayrıca yine akşam gazetesinde popçu, dizici, ocu bucularla röportaj yapma gayretinde görülen, röportaj yaptığı kişilere pek de kibar davranmadığı farkedilen, sanki özü sözü bir olan kişi.
 • gene pencere ekinde magazine çakma amacıyla uçan tekmeci diye bir eylem başlatmıştır, üstelik her çarşamba bu eylemi tekrarlamaktadır.