• istiklal caddesinde, balikpazarinin yanında içinde sahafların, beyaz eşyan satanların, terzinin, matbaanın, bisürü alakasız şeyin, hatta 1 de mescitin bulunduğu pasaj...
  • kemal tahir'in devlet ana adli kitabindaki yan karakterdir.tam adi aslihan baci seklindedir.
  • genelde aslı diye hitap edilen kız ismi.
  • bir cirpida telaffuz edilemeyecek kadar gereksiz uzunlukta disi ismi. tum "han"li isme sahip olanlar gibi bu kisilerin de han soyundan geldigi soylenir (en azindan isminin) *
  • han soyundan olan.
  • genelde kilolu olurlar. ayrıca kendilerinin "aslı" diye çağırılmasını isterler. eğer kardeşleri varsa onlar da mutlaka -han'lıdır. onları -han'sız çağırılıp çağırılmayacağını söylemezler. aileleri orta-üst sınıfsa da çoğunlukla istanbul'a göçen ve yolunu bulan kuşağın çocuklarıdır.
  • neden çevremde hiç olmadığını az önce suserler sayesinde anladığım isim. kısa halini kullandıklarındanmış, fakat aslı han soyundan gelen/hanedan gibi asil olan gibi anlamlı bir ismi kısaltmasalar daha iyi olurmuş bence. (yoksa böyle bir anlamı yok ve bunu yiyen tek kişi de ben miyim?) kardeşimin bebeği olması hasebiyle ben 21 senedir odamızı bir aslıhanla paylaşıyorum. kardeş evde olmayınca/evden ayrıldıktan sonra filan da ondan yadigar kaldı, döndüğünde aynı yerinde görsün diye varlığını sorgulamadığım aynı zamanda camı aralık tutmak dolu bardağı dayamak gibi işler için kafasını kullandığımdan bir parça olan suçluluk duygum şimdi kişiselliğine bir de insanilik katılınca daha da arttı. tüm aslıhanlardan özür diliyorum, hatta şimdi bu sıcakta rahatlasın diye üstündeki hırkasını da çıkartacağım sanırım aslıhanın.
  • çok iyidir çok, candır. kendini özletendir de. son zamanlarda benimle pek konuşmayarak aramızda bir sorun olduğunu düşündürterek üzendir. ama sevilmektedir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap