şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslıhan klair tan
  diğer adıyla, “gökyüzünde uçan kuştüyü”
  “kabilenin aranan kopuk parçası”
  18 ekim 1994 tarihinde sabaha karşı hafif yağmurlu bir zamanda doğmuştur ve o doğunca babası sevinçten tüm hemşirelere ve hastahane personeline para dağıtmıştır.

  bundan yakın bir süre sonra babası ölünce annesi ve kız kardeşiyle beraber kalmış, her daim “garip” ya da “farklı” olan bir yol gösterici olmuştur. tüm arkadaşlarına, tüm ailesine ve tüm öğretmenlerine keyifle öğretmiş, kimisi bunu anlamış kimisi ise şiddetle kendinden korkmuş. bir süre boyunca yalnızca rock n roll dinleyerek şiir yazdığı ilk ergenlik yıllarından sonra uykusunun önemli olduğunu keşfederek liseyi bırakmış ve birden aslında harika bir şifacı olduğu bilincine vararak çeşitli şifa eğitimleri almış ve çocukluğunda çok sevdiği kendisini tüm yüksek katlara ve tanrı ya içine sine sine bırakarak bütün yaşamını sıfırdan zirveye taşımıştır. hayat her an devam eder, şekli ve prensibi değişir ama süreklilik kalır. heyecan ve aşk sayesinde yolculuk keyiflenir, keyiflenince hoş bir koku gelir burnumuza, bu kalıcı bir şey yaratma zamanıdır, bırakın şimdi dökülsün dudaklarınızdan eşsiz gerçeğiniz..

  aslıhan aynı zamanda çocukluğundan beri tamamen aşk ile isa mesih ile her an birlikte yürümüş, ailesi müslüman olmasına rağmen kendisi tanrı’yı göremiyorken bile isa’yı severmiş.

  bir gün bir meditasyon sırasında bedeninden ayrılarak “bedenin, cinsiyetin, yönün ya da yerin” olmadığı ve her şeyin mümkün olduğu bir sonsuzluk salonuna gitmiş. orada bulunan herkes aslıhan’ın yüzüne sahipmiş ve aslıhan kendisinin tanrı olduğunu anlamış.

  bu düşünce ile dünyası yıkılan allah’a gönülden bağlı olan bu genç kız, bu gerçeğin ne demek olduğunu anlamak için uzun uzun tüm geçmiş sorunlarını şifalandırarak etrafında büyük küçük mucizeler yapmış. ve sonunda tanrı olmanın içsel güzelliğini ve tanrı’mıza yani yaratan’a tanrı olarak ulaşmanın içsel mükemmeliğini keşfederek yeryüzünde geçirdiği zaman için yer, yön, kişi ve düşünce kapılarını mühürlemiş. artık tamamen kendisinin yarattığına emin olduğu bir günde kardeşlerine hizmet ederek yaşamayı seçmiş.

  aslıhan klair tan, aynı zamanda bir melek koçu ve melek terapisti, özgür bir yazar, bir müzisyen ve bir şairdir. dans etmekten çok hoşlanır ve durup durmadık yerde kendi kendine dans ederek şarkı söyler.

  her birinizi tek tek ayrı ayrı görüyor, selamlıyor ve seviyorum. siz mükemmel tanrı’nın eşsiz yaratıklarısınız.
  tüm dünyamıza, birliğimize, ışık ve sevgi olsun.
  amin.
  kendi satırlarıyla böyle tanıtmış bir değişik hanımkızımız