• gerçekte
  • (bkz: aslolan).
  • ardindan gelen sozlerle ilgili suphe uyandirmasi gereken soz. bilgesu erenus'un ikili oyun'unda bu konuyu irdeleyen bir bolum vardi, o gun bu gundur aslinda dilimin ucuna geldiginde bir kez daha dusunurum.
  • (bkz: ben aslında)
    (ara: aslında)
  • gökhan özenin yeni albümünün ismi ve oldukça güzel parçası..
    sözleri şöyledir:

dön bir bak sessizce etrafına
    seni sen yapan o duyguyu hatırla
    sahip olduğun herşeyin senden önce de
    bir sahibi vardı bunu unutma

ayazda bir çocuk bana bakıyor neyleyim
    şu kalbim taş değil ki demir değil ki çekip gideyim
    kalbimdeki acıdan tükenmiş genç adam (gencecik kız ağlayan) bak dinle tüm gerçeği sana kısaca özetleyeyim
    aslında yok ki bir bazan, ama var fazlasıyla
    aslında bütün bu olanlar şaşırtmaca gerçek sandığın birçok şey yalan aslında

aslında.. aslında.. yalan aslında
    herşey yalan aslında, bu dünya sensiz de döner döner unutma...
  • 'iki saattir nasil soyleyecegimi bilemdigimden sizi yiyorum ama yeter artik icim almiyor. acikliyorum ulan; budur. aciklamaya basladigim andan itibaren her an vucut calimiyla yalan dolana geri donebilirm ama simdilik dogru soyluyorum. beni boyle sevin sevecekseniz, sevsenize ulan.'
  • guzel sarki aslinda. vokallerde biraz tutarsizlik var aslindaaaaaaaaaaaa.

dön bir bak sesizce etrafına
    seni sen yapan o duyguyu hatırla...
    sahip olduğun herşeyin senden önce de
    bir sahibi vardı bunu unutma
    ayazda bir çocuk ağlıyor neyleyim
    şu kalbim taş değil ki, demir değil ki
    çekip gideyim...
    kalbindeki acıdan,
    tükenmiş genç adam (gencecik kız ağlayan)
    bak dinle tüm gerçeği,
    sana kısaca özetleyeyim...
    aslında yok gibi bazen
    ama var fazlasıyla
    gerçek sandığın bir çok şey de
    yalan aslında...
    aslında tüm bu olanlar bir saşırtmaca
    gerçek sandığın bir çok şey de
    yalan aslında
    yalan aslında herşey yalan aslında
    bu dünya sensiz de döner, döner unutma...
  • gokhan ozen'in buyuk ihtimal en guzel parcasi. hem muzik hem de soz olarak bu kadar guzeline imza atmami$ti hic. daha dogrusu bana gore atmami$ti. bircok kere dinlememize ragmen halen daha sikilmadik ailecek.

felsefik bir yakla$im, felsefeyi guzel destekleyen ritim, felsefesini kavramasa bile $arkidan zevk alan insanlar... daha ne olsun canim..
  • 'aslinda' kelimesi hep yapilmak**** istenen fakat bir turlu yapilamayan "seylerden" bahsederken kullanilabilir. ornegin yilbasini bir dag evinde gecirmeyi yillardir istiyorsunuzdur ve fakat bir turlu firsatiniz olmamistir. yine bir yilbasi oncesi plan yaparken "aslinda bu kis dag evi kiralasak super olurdu.." diye baslayan bir cumle kurarsiniz, ortamdakiler "aslinda" kelimesini duyar duymaz gulerler. "o is de yalan oldu be aabi" diye yavsakca gecistirirler. ya da diyelim ki arabalardan bahsediyorsunuz; "bence optimum arac m3 abi, aslinda ikinci el bi subaru impreza da is gorur hani.." dersiniz, yine gulusmeler.. sanirim hep yapilmak isteyip de yapilamayan degil de yapilamayacak olan "seylerden" bahsederken kullaniliyormus, hmm..
  • aslında hiç olmayan şeyi tarif için aslıymış gibi kullanırız. sonra al başına belayı.
    aslında diyorum bu böyle olmayacaktı ama oldu diyorum aslında.
    aslında sen bunu bana yapmıycaktın ama yaptın aslında.
    aslında ben var ya ben.
    aslında seni bana vermezler de aslında ben alırım yinede.
    aslında sen beni yanlış anladın be kardeşim.
    aslında kaşık yok aslında.
    aslında demek istediğim
    aslında kapı komşum
    aslında sen ben biz onlar
    aslında bu aslı denen
    aslında ...
hesabın var mı? giriş yap