şükela:  tümü | bugün soru sor
  • adem ile havva cennettedir...

havva: adem naapıyorsun sen?
    adem: hiiiç... elma yiycem de koparıyorum...
    havva: elma yeme sen...
    adem: niye ki?
    havva: doktor yasakladı ya sana elmayı... biliyosun yasak elmalar sana dokunuyo...
    adem: amaaaan... bi taneden bişiycik olmaz...
    havva: dur! yeme sakın!!!
    ggrroouuuwwnnnnn.... gümbüüüüüürrrr.... lambııııııırrrr.... lumbuuuuuurrr...
    adem: a aa... nerdeyiz biz? burası neresi?
    havva düşünür ki: "şimdi bu olay kesin benim başıma patlayacak, herkes ben sebep oldum zannedecek"...
  • atv akşam haber bültenlerinde mehmet tezkan'ın sunduğu haber analiz bölümünün adı, aynı zamanda aynı kişinin sabah gazetesinde 3.8.2004 tarihine kadar yazılarını yazdığı köşenin adı.
  • objektif ve doğru haberciliğin kalesi, türk medyasının yüz akı, gazeteceliğin ileriye dönük yüzü ülke tv'de her salı st 22.00'da canlı yayınla televizyonlarımızı şenlendiren haber programının ismi. programla ilgili geniş bilgi aşağıdaki bağlantıdan edinilebilir...

http://www.ulketv.com.tr/…ndex.php?programmes_id=79

edinilir edinilmesine de programın tanıtım sayfasındaki şu kısımlara akıl sır erdirilemez:

"... haber7.com’un genel yayın yönetmeni ünal tanık ve kısa bir süre önce adını ve kurumsal imajını yenileyen ülke tv’nin genel yayın müdürü hasan öztürk, olayların medya ve kamuoyunda çok konuşulmayan ayrıntılarına parmak basıyor ve üzerinde hiç düşünülmeyen yönlerini göstermeye çalışıyor.

yüksek tempolu bir gündem de, nefes kesen açıklamaların havada uçuştuğu bir dönemde aslında ne oldu, ünal tanık ve hasan öztürk ile izleyenlere alternatif bakış açıları kazandırmayı hedefliyor..."

(okuyucuya önemli not: yazıdaki çekim eki olan -de'nin bağlaç olarak kullanılması dingilliği tamamen ülke tv metin yazarları ve ağ editörlerine aittir. metin orijinalliğine zinhar halel gelmeden buraya taşınmıştır)

ilk izlediğimde zaman, vakit, star ve bugün gazetelerini iş güç yoğunluğundan okuyamamış takipçilerinin bir haftalık manşetlerden haberder edilmesi amacıyla yapılmakta olan bir program olduğunu zannetmiştim. bu "hiç düşünülmeyen yönler", eğer bu arkadaşlara aitse bir an önce bahsi geçen gazete ve bunlara bağlı televizyon şirketlerine acilen telif hakları açısından dava açmaları gerekmektedir. buradan tsk tahakkümünü reddetmiş sivil savcılarımızı (o ne lan?) göreve davet ediyorum....
  • 1915'de aslında ne oldu? versiyonu da var ve yaşamsal önemde.
  • görünen ile gerçekte olan arasındaki farkı anlatmak için kullanılan söz. himym sıklıkla kullanılırdı.
  • amerika;
    - yahu ecevit valla senden bu saatten sonra bi bok olmaz gel ben sana apoyu vereyim. ecevit:
    -ee?
    amerika:
    -karşılığında ırağa girip bir iki petrol çalacağım, sen de bu arada kahraman olursun filan ama senden şartım şu apoyu asmayacan zira sen indikten sonra yerine koyacağım adamla aponun işleri var.
    ecevit:
    -tamam abi olur abi aman abi tamam abi. (1999 civarı)

amerika:
    - yahu tayyip şimdi bu senin hocan varya neydi o? ha erbakan. şimdi bu siyonistlere savaş açmış aq masonların da üye kabul törenleri kanal 7 de haberlerde gösterilmiş filan.
    tayyip:
    -ee
    amerika:
    -olm ne ee! nükleer bomba atarlar lan size aq lar. şimdi sen şu erbakan'dan ayrıl. git bi şiir filan oku hapse düş koftiden.
    tayyip:
    -niye?
    amerika:
    -olm türkiyede kahraman olacaksan önce hapse düşecen daha kendi ülkeni tanımıyon aq.
    tayyip:
    -anladım abi. sonra?
    amerika:
    -şimdi ama sen yenisin yani senin kuracağın parti türkiyede organize olana kadar iş işten geçer bu yüzden bizim fetönün ülke içindeki yapılanmasından yararlanacaksın. gel amerikaya müsait olduğun bi gün görüş elini öp, ağzına al ha bu arada idam cezasını da koşulsuz şartsız kaldırırsan sevinirim. bizim bi proje var ona göre yönetirsin ülkeyi ne o? büyük ortadoğu projesi tamam mı?
    tayyip:
    -tamam abi hele bi hapse girip çıkayım da gelirim.

yıl 2009
    amerika:
    -şindi tayyip biz senden memnunduk ama tamam artık görevini tamamladın sen olmazsa ordan in yerine başka birilerini koyacaz.
    tayyip:
    -abi naaptın şuan insem s.kerler beni!
    amerika:
    -olm in!
    tayyip:
    -abi benle olmaz mı? asadfasdasfadfdffasdf

tayyip:
    - abdullah iş boka sarıyor sen olmazsa çekil ben beni indiremeyecekleri bi yerlere geçmem lazım.
    abdullah:
    -senin yerine kim gelecek?
    tayyip:
    -ahmed gelsin.

ahmed:
    -rus uçağının düşmesi emrini ben verdim aq! kutül amare, idrisi bitlisi asafesdfadsfasdf

tayyib:
    -ne sen verdin aq ben verdim emri!

rusya:
    -olm alayınızın aq ha. lan tayyip! sen benim uçakla dünyaya artistlik yapıyon ama aslında adamlar seni darbeyle indirecek yaprağım.

tayyip:
    -uçağın düşmesi bizim pilotun suçu aq, rus pilotuna allah'tan rahmet, ailesinden de özür diliyoruz. şu parayı allah için alın izvinetteeee.

rusya:
    -ha şöyle adam ol bakalım. sen şimdi git incirlikte 50 tane atom bombası var bunlara el koy darbeye karşı da hazırlıklı ol. olmazsa seni halife filan yapalım benim emirlerimi müslüman ülkelere yayarsın ha?

yıl 2016

tijen karaş:
    - yurtta sulh konseyi ülke yönetimine el...

tayyip: (iphone or something)
    -bütün halkımı sokaklara ve meydanlara davet ediyorum. destekleyin beni.

halk:
    - ya allah bismillah allahuekber.

fetö:
    -lan tayyip hani verecektin la koltuğu.

tayyip:
    -dur abi şimdi darbe ayağına verecem sana koltuğu.
    -----------------------------------------------------------------------
    tayyip:
    -fetö abi, atatürkçü subayları tam temizleyememişik, halk da sandığımdan cevval çıktı. kaldık gene koltukta.

fetö:
    -yapacağın işe kakıyım.

tanım: olayların kamuoyunca bilinen haliyle gerçek sebepleri arasındaki farklardır.