şükela:  tümü | bugün
  • adapte olabilme yeteceğinin insanda bıraktığı haz aslında sevgi, yani nasıl seks yapınca iyi hissediyorsan, bir şeye adapte olmayı seçtiğin zamanda sevgi duyma hissiyatı oluşuyor ki adaptasyon kolay olsun.

sevgi mevgi yok, bir full depo tanusum bu hayatın heyecanı falan yok, dıptıs dıptıs.
  • kesinlikle katıldığım önerme. sevgi, aşk falan bunlar olmayan şeyler. alışkanlıkların adını değiştirip sevgi demişiz o kadar. tabi doğal olan çıkar ilişkilerinin adına da. düşünğn evde kedi köpek besliyorsunuz siz onun yeme içme barınma sağlık gibi doğal ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz o da karşılığında sizin stresinizi alıyor.
  • (bkz: oxytocin)
  • o hissettiğin şeyin adını "sevgi" koymuşlar işte. o kavram insandan önce de vardı da, hadi adapte olalım mı dedik?
  • dünya sevgi üzerine kurulu. kim ne derse diyebilir. sevgi olmadan olmuyor. istenildiği kadar inkar edilebilir. kimsenin inkarına karışacak değiliz elbet, ne haddimize. tek bildiğim şey, sevgi çok kıymetli ve taa içten gelen bir his. onarıcı, sarıp sarmalayan.. en savunmasız anların en sakinleştirici hissi. nasıl oldu da bu kadar sevgiden yoksun hale geldik, bu kadar korkar olduk ve de vahşileştik bilmiyorum.. fakat giderek daha da çok sevgisiz bir toplum olmaya doğru hızlı bir erezyona maruz kalıyoruz.

ne demiş o güzel ses; sevmekten kim usanır, tadına doyum olmaz...
  • (bkz: nihilizm)
  • sevgisiz ve aldatmaya meyilli kişilerin vicdan rahatlatma başlığı. ama siz vicdana da inanmıyorsunuzdur. olsun yine de çeşitlilik güzeldir... ben olanı söylemek istedim:)
  • doğru maalesef. çıkar ilişkisi zamanla sevgi adı altında tanımlandı. bebek annesini temelde süt verdiği için, annesi bebeğini genini aktardığı, neslini devam ettirdiği için sever.

çok kurcalayınca elinde bir değer kalmıyor. bu yüzden bazılarına saçma da gelse, çok da kurcalanmamasının daha iyi olabileceğini düşünüyorum. çünkü böyle derinleri her bünye kaldıramaz.