şükela:  tümü | bugün
 • asmali mescit'te yakup'un tam karsisinda bulunan, sahibinin eskiden yakup ile ortak oldugu, lezziz yemeklere, ilgili garsonlara sahip, eskinin meyhane kulturunu yasatmaya calisan sahibinin her masaya ugrayarak sohbet ettigi, dunun kani kaynayan, bugunun orta yaslilari olan 68'li universitelilerinin hemen cicek pasaji'ndaki "entel cavit" ile baglanti kurdugu meyhane.

  not: unutmadan, asmali mescit'in darth sidious 'u yakup ile cavit bey eski ortaktirlar ama yakup herkese gosterdigi karanlik yuzunu ona da gostermis, ortakliklari pek de iyi olmayan sekilde bitmistir.
 • mezeleri güzel çalışanlar her türlü kaprise sabırla cevap veriyor,son dönemin en iyi meyhanelerinden biri...ayrıca topik yapan nadir yerlerden.patlıcan ezme,balık ve deniz ürünleri ..vs tamam da köftesinin bu kadar güzel olacağı hiç aklıma gelmezdi...
 • mezeleri, ortamı ve servisiyle takdire şayan asmalı mescit meyhanesi.
 • özellikle patlıcan salatasını çok iyi yapan meyhane. yaz akşamları erkenden gidip balkondaki masalardan kapılabilir.
 • çevresindeki bütün meyhanelerden birkaç gömlek üstün meyhane. bütün mezeleri çok çok iyi ama topiği ayrı bir yere koymak lazım. özellikle boncuk'la karşılaştırılınca kıymeti çok daha fazla anlaşılıyor.
  (bkz: kazıklanmak)
 • asmalı mescit sokakta yer alan ve kalitesinden ödün vermeyen bir kaç meyhaneden biridir. özellikle patlıcan ezmesi harika olan meyhanedir.
 • süper mekan. muska böreği ve işkembe isteyiniz, güveçte yaptırınız. muskayı değil, işkembeyi tabii ki..
 • asmalımescit'te meyhane gibi meyhane denebilecek sayılı mekanlardandır. yemeği gayet başarılı,mezeleri her daim tazedir. garsonlar son derece ilgili çözüm üretebilen sizi sıkmadan, boğmadan servis yapabilen tecrübeli garsonlardan oluşur. yemeğe gelince topik, tam olarak ermeni vatandaşlarımızın yaptığına benzemese de değişik bir tat olarak denenebilir, bunun dışında patlıcan salatası istanbul'da ilk üçe rahatlıkla oynayabilecek lezzettedir. fava, tarama ve zevke göre sıcak veya soğuk servis edilen işkembe muhteşem. muhakkak söğüş domates sipariş edilesi bir yerdir ayrıca artık domatesi nereden buluyorlarsa o eski buram buram domates kokusunu alabilirsiniz. velhasıl kelam lezzetli ve keyifli bir içki masası kurulabilecek mekandır cavit. tek kötü yanı ise açık bölümünün bulunmaması ancak yanında bulunan pasaja masa atarak bu sorunu çözecekleri duyumunu aldım.
  (bkz: afiyet olsun)
 • yediğiniz hiç bir şeyden pişman olmayacağınız mekan. ilk kez gidiyorsanız, dikkat! müdavimi olabilirsiniz.
 • kalamar tavasi ve patlican ezmesi masada oldugu surece icmeye devam ediyorsunuz. bu mekanin yemekleri asmali mescit de bulabileceginiz en lezzetlisi ve fiyat olarak en uygunu. sadece masaya oturunca menu verin, garson menuyu sayinca aklimda kalmiyor gerizekali bir insanim neticede.