şükela:  tümü | bugün
 • asosyal , evinde gitar çalarak , bilgisayarda oyun oynayarak kendi kendini eğlendirip gayet güzel vakit geçirebilir.
  yalnız ise evde deli gibi sıkılır , dışarı çıkacak kimse yoktur , bir isteksizlik vardır üzerinde , depresyona girmeye yaklaşmıştır.
 • (bkz: merdümgiriz)
 • zaman zaman seçim yapmakla mecbur kalmak arasındaki fark gibi bir fark olabilen fark.
 • alone ve lonely kelimeleri arasındaki fark gibi bişeydir.` :bilmez miyim`
 • asosyal büyük ihtimalle insanlarla ilişki kurmakta sorunlar yaşadığı için tek başına kalandır; yalnızsa böyle bir tercihte bulunduğu için insansız olandır.
 • eğer asosyallikle, sosyal ilişki tesisinde zorluk yaşayan bireyden bahsediliyorsa, asosyalliğin bir sonucunun yalnızlık olacağını düşünebiliriz. yani asosyaller yalnız olurlar denebilir. ancak tersi iddia edilemez. her yalnızın asosyal olmadığı açıktır. insanlarla sosyal ortamlarda, sosyal ilişki tesisinde hiç zorluk çekmeyen bir insanın kendi içinde yalnız olması, daha doğrusu sosyal ilişki kurmakta hiç zorlanmadığı insanları kendisine yeterince yakın hissetmediği için kendini yalnız hissetmesi son derece doğaldır. siz hiç "yahu çok sosyal bi insanım aslında, ama yalnızım" diyene rastlamadınız mı?
 • hmm insan yalniz birakilabilir ama asosyal bırakilamaz, soyle ki asosyal olmayan insan istedigi zaman yalniz olabilir, asosyal olan insansa istemedigi zaman yalniz olan insandir aslinda istemedigi zaman da neredeyse her zamandir. ote yandan ezik insanca asosyallik yalnizligina entel bi bahane de olabilir yani yalnizken bi gruba dahil olamaz insan yalnizlar grubu ne demek, ama asosyal olunca zirve bile duzenlerler. dusundum de tersi de olabiliyo asosyal olan insan da baskasi aktarmali kendini avutmak icin yalnizlik benim tercihi yalnizim mutluyum diyebiliyo. sonuc olarak ikisinin de ortak noktasi boktanlıkları
 • tek başınalıkla kimsesizlik arasındaki farktır. biri bilinçli tercihlerin sonucudur, biri ise dayatılan bir durumun.
 • ola ki kızın biri ilgi gösterirse;
  - yalnız hemen atlayacağı için kızı kaçırır,
  - asosyal uzak duracağı için müthiş karizma yapar ve kız peşinden koşar (ilgisi varsa dedik)
  ola ki aralarında bir ilişki gerçekleşirse;
  - yalnız olduğu için kıza aşırı ilgi gösteren yalnız, kız tarafından, aşırı ilgi sebebiyle terkedileceği için gene yalnızlığa mahkumdur.
  - asosyalin karizmasının arkasının boş olduğunu anlayan kızın ilgisi iki gün sonra biter (çünkü birisinin size ilgisi var ama siz ilgi göstermiyorasanız o kişi sizi elde edene kadar peşinizden gelir, ta ki o kişinin soğukluğunun size değil 'genele' olduğunu öğrendiğinizde artık eskisi gibi çekici gelmez)

  son olarak, kız terkettiğinde yalnız için pek bir değişiklik olmaz, o yine 'batsın bu dünya' şarkısını dinlemeye devam eder ama asıl olan asosyale olur. salak bu arada kıza aşık olmuştur ama ifade edememiştir. içinde yeni yeni gelişen duyguları hissettirememiştir. kız terk edince kafasına dank eder. zaten hani o bir zamanlar kapıdan kovulanlar genelde asosyal tiplerden çıkar.
 • asosyallik geçici yalnızlık kalıcıdır
hesabın var mı? giriş yap