şükela:  tümü | bugün
 • asosyal: konuşamaz.

  yalnız: konuşmaz.
 • asosyal halinden memnundur, yalnız ise ara sıra halinden şikayet eder.

  asosyal telefonunun çalmasından hoşlanmaz, yalnız gün gelir aranmayı bekler.
 • asosyal , evinde gitar çalarak , bilgisayarda oyun oynayarak kendi kendini eğlendirip gayet güzel vakit geçirebilir.
  yalnız ise evde deli gibi sıkılır , dışarı çıkacak kimse yoktur , bir isteksizlik vardır üzerinde , depresyona girmeye yaklaşmıştır.
 • asosyal kalabalıktan kaçar , yalnızın kaçacağı kimse yoktur .
 • asosyal insan çevresi tarafından sosyalleşmeye "zorlandığında" geçiştirerek kibarca reddeder, yalnıza ise teklif eden dahi olmamıştır.
 • eğer asosyallikle, sosyal ilişki tesisinde zorluk yaşayan bireyden bahsediliyorsa, asosyalliğin bir sonucunun yalnızlık olacağını düşünebiliriz. yani asosyaller yalnız olurlar denebilir. ancak tersi iddia edilemez. her yalnızın asosyal olmadığı açıktır. insanlarla sosyal ortamlarda, sosyal ilişki tesisinde hiç zorluk çekmeyen bir insanın kendi içinde yalnız olması, daha doğrusu sosyal ilişki kurmakta hiç zorlanmadığı insanları kendisine yeterince yakın hissetmediği için kendini yalnız hissetmesi son derece doğaldır. siz hiç "yahu çok sosyal bi insanım aslında, ama yalnızım" diyene rastlamadınız mı?
 • asosyal birey, kalabalıktan, saçma muhabbetlerden, saçma ilişkilerden, boş boş vakit geçirmekten sıkılır ve kendisi için daha faydalı, zevkli faliyetlere bireysel olarak kendini verir. yalnız birey ise, kalabalığı, saçma muhabbetleri, saçma ilişkileri, boş boş vakit geçirmeleri sevmesine rağmen, yalnız bırakılmıştır.
 • asosyal olmak bir sorundur. yalnız olmak ise bir tercihtir. ben yalnızım ordan biliyorum.
 • ola ki kızın biri ilgi gösterirse;
  - yalnız hemen atlayacağı için kızı kaçırır,
  - asosyal uzak duracağı için müthiş karizma yapar ve kız peşinden koşar (ilgisi varsa dedik)
  ola ki aralarında bir ilişki gerçekleşirse;
  - yalnız olduğu için kıza aşırı ilgi gösteren yalnız, kız tarafından, aşırı ilgi sebebiyle terkedileceği için gene yalnızlığa mahkumdur.
  - asosyalin karizmasının arkasının boş olduğunu anlayan kızın ilgisi iki gün sonra biter (çünkü birisinin size ilgisi var ama siz ilgi göstermiyorasanız o kişi sizi elde edene kadar peşinizden gelir, ta ki o kişinin soğukluğunun size değil 'genele' olduğunu öğrendiğinizde artık eskisi gibi çekici gelmez)

  son olarak, kız terkettiğinde yalnız için pek bir değişiklik olmaz, o yine 'batsın bu dünya' şarkısını dinlemeye devam eder ama asıl olan asosyale olur. salak bu arada kıza aşık olmuştur ama ifade edememiştir. içinde yeni yeni gelişen duyguları hissettirememiştir. kız terk edince kafasına dank eder. zaten hani o bir zamanlar kapıdan kovulanlar genelde asosyal tiplerden çıkar.
 • asosyal kendini daha kabullenmiş bir haldedir. ilginç bir olay gördüğünde durumu izleyip kendi kendine eğlenebilir. yalnız ise ilginç ve eğlenceli bir olay gördüğünde hemen anlatacak bir insan düşünür, bulamaz hevesi kursağında kalır ve durumuna söver.
hesabın var mı? giriş yap