şükela:  tümü | bugün
 • psikolojik teferruatları bir kenara bırakırsak, asosyalliğin çoğu zaman mecburiyetten değil de seçimden kaynaklandığının unutulmasından kaynaklanan düşünce şekli. tersi de mümkün tabii ama hepsi romaya çıkıyor dostum.

  edit : imla
 • o zaman ah muhsin ünlü den gelsin:

  -sosyalleşmek istememek gibi bir hak tanınmak istendiriliyorduğum-

  (bkz: #8931155)

  edit: ha bi de böyle olunca, bazı kediler rasyonalize olmak istemiyorlar.
 • asosyallik, samimiyetsiz kalabalıklardan uzak durularak huzur bulunabileceği gibi düşünceleri içerisinde barındıran bir seçimdir, tercihtir fakat toplum içerisinde "insan içine çıkamama cesaretsizliği" ve "insan ilişkilerinde kendine güven problemi" olarak anlamlandırıldığı için daha çok hakaret amaçlı söylenir ve hakaret olarak algılanır.. ha ben mi? gerçek anlamında kullanıyorsak; asosyal'in kralıyım.
 • sözlükte de bol bol şahit olduğumuz durum. bu durum insanların kendi seçimidir, size ne? yıllardır görüşülen 3-4 arkadaş dışında kimseyi hayatına almama durumu çok da garip bir şey değil. bunu yaparken de "aman efendim biz çok elitiz, entelektüeliz de kimseyi beğenmiyoruz" havasında değiller. sadece çevrelerinde az insan olsun istiyorlar, kalabalıkları sevmiyorlar. problem?