şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son izlediginiz 10 film divx'se, son çıktığınız 3 sevgilinizle netten tanışmışsanız, sozlukte "haftanın hiperaktifleri"nde her zaman zirveyi zorluyorsanız, saçlarınızın uzadığını webcamden farkediyorsanız, ata'nın sinem'le ilişkisini annesinin bozduğunu düşünüyorsanız, delta harekatı serilerini en az 2 defa izlemişseniz... sizde asosyallik belirtileri var demektir...
  • gerçek isimlerini bildiğiniz insan sayısı nicklerini bildiğiniz insan sayısından daha az ise asosyal olabilirsiniz dikkat edin
  • anneniz sizi gördüğünde "pardon, isim neydi senin?" diye soruyorsa sizden geçmiştir zaten artık. ne yapsanız boş.
  • ne zamanki anıların büyük bir bölümünü seinfeld ve friends (özellikle bu, çok hayati bir nokta) episodları kaplar, insan asosyal olduğundan haklı bir kuşku duymaya başlar.
  • "ay çok asosyalim" diyerekten kendinizi tiyatroya, sinemaya gitmeye zorluyor, çevrem olsun diye on bin adet kulübe birden yazılıyorsanız, "insanları kaybetmeyim çevre ne de olsa" diye onun bunun kıçını yalıyorsanız, bazen kimse ile hiç bir şekilde konuşacak bir şey bulamıyorsanız ama gene de konuşmak için kendinizden taviz veriyorsanız, kısacası illa asosyal(genel tanım üzeri) olmamak için bir aktivite yapıyorsanız, asosyalsinizdir.

bir de; böyle şablona sokayım. istediğiniz zaman istediğinizi yapın, asosyal hissettiğinizde değil.
  • diyalogtan çok monolog kurmaya başlamak.
  • fazla bilgisayar oyunu oynamak.
  • işkolik olmak.

kalan süre zaten sadece dinlenmenize yetecek.

edit: ben değil, bir arkadaş.
  • toplum içine çıkmaktan korku ve endişe duyuyorsanız geçmiş olsun. artık asosyal bir eziksiniz.

misal vakti zamanında -2007 nisan ayları- gün ışığına karşı bile tepki vermeye başlamıştım. evin güneşliklerini çekip tv izler oyun oynardım çoğunlukla, bakkala gitmemek için evi kırıp dökerdim. sonra annem 21 yaşında olan beni elimden tutup metrocitydeki eleman arayan mağazaya soktu eti sizin kemiği de sizin olsun dedi. adamlar beni yonttu genşler. meğer içimde sosyalleşmeyi bekleyen doğru zamanı kollayan bir orospu çocuğu varmış.
  • iki kişi konuşuorken konuyu sürekli kendine ve kendi düşüncelerine getirmek, hafif egoistlik, başkasının varlığını kabul edememe vs.