şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artik mide bulandirmaya basladi. "masayi donatiyorlar" diye maliyeti tas catlasin 3 liralik mezeye ve orta halli bir durume o kadar para gommeye ne gerek var. gerci sizle cuzdaniniz arasinda bir mesele o. fakat yine de bu "coh ictik, kafalar bi milyon, offffff devrez, wohooo aspava" geyiginizi sikmemem icin bir gerekce degil bu.
 • yok lan.. geçen 2 adet 1,5 sos mos kaşarlıya 51 tl verdik.. 1 kişi 25tle ayı gibi doydu... ne yiyek? 20 tlye sitekhausburger mi yiyek..

  realiteyi aşmış bir romantizmdir
 • kerizliktir.
 • ankaralı adam romantiktir ankaralı olmayana aspaya yı anlatmayınız.
 • halbuki o paraya 15 tane ata ekmeği alıp salçaya banarak yese daha çok doyacağı ekmek romantizmi varken gereksiz romantizmdir.
 • tamamen haklı romantizm'dir, fiyatına laf edenleri anlayamıyorum. gecenin sonunda gidilen aspava, devrez, rumeli..... bir gelenektir. fiyatına gelecek olursak , liste halinde;
  1 adet iskender, 1 adet pide, 1 adet ssk, 3 içecek, 1'er çacık, kaşarlı mantar tabağı, 2 tabak patates, kocaman salata, irmikli dondurma, trileçe, 6-9 bardak çay, 1 adet künefe (oda ikrammış) olan menüye ödediğimiz 75tl. garsonların sigara ikramı'da vardı onu unutmuşum.
  pahalı diyen arkadaşları anlamıyorum, gece gece o hizmeti ve o yemekleri adam başı 25 tl'ye alabildiğin bir yer pahalıysa, hap kadar hamburger menüye 30 tl vermek mi daha mantıklı yada içinde ne olduğu belli olmayan sokak köftecisinden 15 liraya yarım ekmek alıp mülteci gibi yemek mi?.

  parası olmayanı anlarım, yetmeyeni anlarım, ucuza yemek isteyeni anlarım fakat aspava diğer yerlerden pahalı demek doğru değil. aynı şekilde yemeği rumeli'de 2, devrez' de neredeyse 3 kattı fiyata alırsınız. o kalitede gece açık olan yerlerden almaya kalsanız gene en az 2 katı para ödersiniz.

  bahsettiğim aspava özellikle esat'da bulunanları kapsamaktadır.

  edit: çiğ köfte yazmayı unutmuşum bak, oda ikram.